Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciemieniucha

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaczorek021



Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Włocławek
PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 6:58 am    Temat postu: Ciemieniucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój 1,5 miesięczny synek ma ciemieniuche. Nie wiem skąd to się bierze i jak to się leczy? Czy to jest coś groźnego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:31 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to nie jest nic groźnego Smile
oto kilka informacji:

"Niemowlęca postać łojotokowego zapalenia skóry - ciemieniucha objawia się złuszczaniem suchych fragmentów naskórka, które mogą tworzyć na głowie dziecka "czapeczkę" pokrywającą nieznacznie zaczerwienioną skórę. Ciemieniucha może lokalizować się na głowie, za uszami, w fałdach nosowych, na szyi, w dołach pachowych, w pępku i w okolicach pieluszkowych.

Zmiany występują już w pierwszych tygodniach życia na skutek gromadzenia się keratyny i zanieczyszczeń. Zwykle ustępuje ok. 6 miesiąca życia i nie nawraca. Prawdopodobną przyczyną ciemieniuchy jest brak odpowiedniej higieny i właściwego mycia zajętych okolic w obawie przed uszkodzeniem narządów wewnętrznych, poprzez zbyt silny ucisk. Rzadko ciemieniucha może przechodzić w zapalenie łojotokowe ze świądem i rozprzestrzeniać się na policzki, czoło i kończyny.

Za wyjątkiem nasilonych przypadków ciemieniucha może być leczona częstym myciem z zastosowaniem łagodnych, obojętnych szamponów . Łagodne ścieranie za pomoca miękkiego gazika usuwa łuski. Jeżeli łuski przylegają ściśle do głowy można je zmiękczyć oliwką i delikatnie usunąć dziecięcą szczoteczką do włosów, a potem umyć głowę."
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja przyjaciołka ma 11m-czna corke i do tej pory ma ciemieniuche mimo ze juz ja zeszczotkowała i umyła dokładnie głowke. Kiedy ona zanika?ile jeszcze czasu ma czesac włoski by sie jej pozbyc??? Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 10:03 pm    Temat postu: ciemieniuszka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja dzidzia miała jeszcze ciemieniuchę niedawno a ma juz 1,5 roczku... wystarczy posmarować dzieciaczkowi główkę oliwką (grubo) poczekać około pol godzinki i zczesać z główki... pozniej tylko umyj maluszka i gotowe Smile powodzenia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja uwazam tak Very Happy Na ciemieniuche zdecydoawnie najlepsza jest Oliwa z Oliwek ale tylko ta dobrej jakosci lub linomag,wsmarowujemy w glowke dziecka pozostawiamy przez okolo 10 minut tak aby ciemieniuszka nam namiekala a pozniej za pomoca grzebyczka o jak najmniejszym roztsawieniu zabkow zczesujemy z glowki pociechy i naturalnie myjemy glowke dzieciatka,Oliwka dla niemowlat tez jest dobra z tym ze nalezy pamietac ze oliwka bardzo uczula i moze odniesc odwroty efekt zamiast pomoc pozbyc sie ciemieniuchy to tylko pogorszyc stan glowki dziecka,Mysle ze nie ma konkretnego wieku kiedy zanika ciemieniucha,ja znam przypadek dziewczynki w wieku prawie 3 lat z tym problemem,a wiec kochane mamusie pielegnacja,pielegnacja i jeszcze raz pielegnacja a napewno szybko zapomnicie co to jest ta ciemieniucha
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brytka



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gracjan



Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mój mały ma ciemieniuche niewielką zaczeła mu sie robić lakarz przepisał nam płyn ELOCOM to jest płyn na sterydach nie wolno go czesto stosowac ale 2 razy posmarowałąm główke dziecka i jest czysta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak elocom rowniez dziala na tego typu zmiany skorne lecz jest to lek z duza zawartoscia sterydow wiec trzeba bardzo uwazac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jusi&Erni



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Galway
PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 5:45 pm    Temat postu: ciemieniucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad moj synek ma 9 miesiecy i ponownie pojawila sie na jego glowce ciemieniucha !!! Zastanawiam sie nad uzyciem oliwy z oliwek , ale co sadzicie o zwyklym kremie dla dzieci np. bambino ??? Czy tez skutkuje ??? czy ktoras mama juz tego prubowala ???


----edited by emilka----
proszę nie wstawiac wiecej niz 3ech znaków przestankowych obok siebie, gdyż zaciemnia to obraz wypowedzi
temat przyłączyłam do odpowiedniego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natusiaw



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobrzyca
PostWysłany: Wto Mar 18, 2008 11:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam pewien problem.... Moja trzymisięczna córeczka ma ciemieniuchę. Stosuję oliwkę i szampon, jest to skuteczne, ale gdy po umyciu główki czeszę jej główkę, razem z ciemieniuchą schodzą również włoski.... Czy to normalne? Boję się, że nie odrosną....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group