Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciazofobia!

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxxxyza



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 9:44 pm    Temat postu: Ciazofobia! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nazywam sie Ania i mam 21 lat. Poznalam wspanialego chlopaka, no i samo z siebie rozpoczelismy wspolzycie:) Na poczatku stosowalismy gumki ze stosunkiem przerywanym, teraz stosujemy tabletki anty, wraz z gumkami...dlaczego? Poniewaz boimy sie ciazy, jak samego diabla...
Wszystko jest pieknie i wspaniale, bardzo sie kochamy i jestesmy doroslymi ludzmi. Jednak mamy przed soba studia, chcemy sie wyszalec, a dziecko zepsuloby wszystko..
Jesli chodzi o mnie sama, choc uwielbiam seks i jestem na niego GOTOWA, to troche szaleje z ta fobia.. Wspolzycie rozpoczelismy 4 miesiace temu, zawsze od tego czasu mialam regularnie okres, teraz na pierwszym opakowaniu tabletek krwawienie dostalam tez idealnie. Wiem ze to wyda sie smieszne, ale wciaz patrze ma swoj brzuch w lustrze i mysle jakby wygladal w 4 miesiacu ciazy.. czasem wydaje mi sie ze jest zakraglony, jednak po chwili wraca rozum i stwierdzam ze troszke przytylam i to zwykle sadlo...
Moi drodzy, jak sie pozbyc tej fobii? Czy mam zrezygnowac z seksu, a moze udac sie z tym problemem do jakiegos specjalisty?
Ostatnio wyczytalam na internecie opinie typu "Jak kobieta nie jest gotowa na dziecko, to powinna zrezygnowac z seksu". Z jednej strony przerazilo mnie to, ale z drugiej to po co wymyslono cala antykoncepcje? Wszystkie te tabletki itp? Wszystko wskazuje na to ze inne pary tez nie sa na to gotowe...
Czy ja mam po prostu zrezygnowac z milosci i porzucic te wszystkie nerwy? A moze znacie jakies sposoby na uporanie sie z tymi "schizami"? Wiem ze ten temat to nie jest typowy problem, jednak chcialam sie wyzalic... i poznac wasze opinie dziewczeta i chlopcy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karate-ninja



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Studia rozpoczać można jeśli sprawonośc umyslową się ma w miarę i jesli tylko się chce. A i podczas studiów urodzić można jak i książki czytać i podczast studiów przerwę na poród zrobić to i tak dużo życia nie ucieknie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karate-ninja twoj post nic nie wnosi do sprawy i na dobra sprawe jest nie na temat.

Co do fobi to jesli twierdzisz ze jestes gotowa (chociaz wydaje mi sie ze nie do konca) to opcje sa dwie:
- poczekaj jeszcze kilka miesiecy, pomysl sobie ze same tbaletki zabezpieczaja a co dopiero z prezerwatywa nawet jesli ona by pekla to awaryjnie sa tabletki. A plemniki to nie rambo przez prezerwatywe nie przejda - jesli oczywiscie nie peknie. A nawet jak by nie pekla to nic sie nie stanie bo sa tabletki.

- Jesli jednak to nie pomoze to moze udaj sie do psychologa - pogadaj moze cos zaradzicie.

Proponuje jednak poczekać, z czasem nabierzesz zaufania do tabletek.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Paź 03, 2010 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro tak bardzo boisz się ewentualnych konsekwencji to oznacza samo przez się że nie jesteś gotowa na seks...

Tabletki przyjmowane regularnie dają ok98-99% zabezpieczenie. 100% da tylko całkowita wstrzemięźliwość.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pon Paź 04, 2010 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

xxxxyza, dziewczyny mają rację, jeśli masz takie myśli i boisz się za każdym razem, że jesteś w ciąży powinnaś jednak zrezygnowac ze współżycia, ponieważ zszarpiesz sobie nerwy, tak samo swojemu chłopakowi ..

wyobraźnia nie zna granic, jeśli dziewczyna bardzo się uprze i będzie sobie wmawiac, że jest w ciąży (chociaż fakty są inne) to naprawdę nie będzie miała okresu, a w zamian za to wszystkie na raz objawy - będzie myślała, że ma duży brzuch, będzie miała mdłości i wymioty, zgagę, wielki apetyt, powiększone i bolące piersi .. no i po co to komu ? żeby popajśc w skrajnośc i paranoje ?

tak jak pisze nowicjuszka, tylko 100 % daje wstrzemięźliwośc seksualna .. reszta środków anty dają różnie: 99%, 98 %, 95 %, 80 % ..

jeśli tak bardzo Cię to dręczy - udaj się do psychologa, w końcu od tego jest, żeby pomóc ludziom nawet w takich sprawach.
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karate-ninja



Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 5:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To po co wspólżyjecie jak się ciąży boicie? Przeciez stosunek seksualny ma na celu rozród! Kolejny mody obywatel zmniejszy dlug publiczny kraju polskiego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ninja ale one to wszystko wiedza..tylko co z tego? jak chec zasmakowania sexu jest wieksza niz strach..on pojawia sie dopiero jak jest po wszystkim. Twisted Evil niestety Neutral
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 4:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind, wiesz jak to jest - emocje poniosą i trzeba coś zrobic Twisted Evil
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 5:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny ale czasami fobia nie ma nic do rzeczy z niedojrzałością do sexu i ciązy. Znam wiele kobiet które są już dorosłymi kobietami mają mężów, pracę a mimo to tak panicznie boją się ciązy ,że do zabezpieczenia stosują tabletki anty, prezerwatywy, globulki i jeszcze jakieś żele. Dlaczego? Ano jest różnie . a to strach przed straceniem figury, strach przed chorobą dziecka, strach przed nieumiejętnością wychowania. Naprawdę jest różnie ...
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Paź 07, 2010 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81, no właśnie słyszałam i czytałam kiedyś, że nawet w pełni dojrzałe kobiety, które już czasami mają mężów i nie są nastolatkami panicznie boją się ciąży Rolling Eyes ale nie uważasz, że taki strach wykończy kiedyś te kobiety ? może rzeczywiście powinny przestać współżyć ? czy ciążofobie się leczy jakoś ?
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group