Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciaza pozamciczna

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorian



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:10 am    Temat postu: Ciaza pozamciczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy jest mozliwosc urodzenia zdrowego bobaska bedac w ciązy pozamacicznej???


------edited by emilka-----
przeniosłam do odpowiedniego działu "Ciąża i poród"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo ale naparwde bardzo zadko udaje sie taka ciaza, zalezy gdzie jest umiejscowiona ale zazwyczaj zakancza sie ja operacyjnie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adusia172



Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: jastrzębie
PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 10:38 am    Temat postu: ciąża pozamaciczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy lekarz bez badania usg moze stwierdzic ze ciaza jest pozamaciczna? moja kolezanka zrobila dwa testy wyszly pozytywnie poszla do lekarza i in po zwyczajnym sprawdzeniu jej narzadow stwierdzil ze to ciaza pozamaciczna poniewaz nie wyczul dziecka rekoma minelo 6 tygodni od jej ostatniego okresu wydaje mi sie ze lekarz nie moze tego stwierdzic bez usg ale nie jestem pewna moze macie wiecej informacji na ten temat??? ona sie bardzo martwi i prosila mnie zebym o to zapytala


---edit by Pituszka
Temat przenosze do tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 12:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lekarz moze stwierdzic ze to ciaza tylko przez badanie palpacyjne - jezeli jest sie w ciazy w toku przemian sterowanych przez hormony mięśnie trzonu macicy tracą swoją zwykłą spoistość. Macica staje się miękka, ciastowata, czasami nawet wiotka. Stwierdzenie takiej konsystencji macicy może świadczyć o istnieniu ciąży....We wczesnej ciąży trzon macicy podlega zmianom kurczliwości, w kilku miejscach można stwierdzić równocześnie zupełnie różną spoistość.... lekarz mogl znalezc te objawy takze w przydatkach - tam najczesciej usadawia sie ciaza pozamaciczna ale z drugiej storny to dziwne ze nie zrobil USG... jezeli to dobry specjalista mogl tylko przez takie badanie stwierdzic ciaze pozamaciczna...
a co zalecil twojej kolezance, jakie dlasze postepowanie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adusia172



Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: jastrzębie
PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ten lekarz kazał przyjść jej na kolejną wizyte ale poradziłam jej żeby poszła do lekarza prywatnie tam gdzie ja chodze no i ania tam poszla lekarz odrazu zrobil jej usg i okazalo sie ze dziecko jest na swoim miejscu ania jest szczesliwa i odrazu uspokoula nas wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dobrze ze poszla do innego lekarza Smile ja tez sie dziwilam ze nie zrobil USG, jezeli podejzewa sie ciaze pozamaciczna to podstawa ...
ciesze sie ze wszystko dobrze jest i okazalo sie zupelnie cos innego Smile
zycze zdrowia kolezance i maluszkowi, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dita231



Dołączył: 02 Sty 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 7:12 pm    Temat postu: ciąża pozamaciczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
Mam mały problem, który mnie dręczy już od rana. Ostatnia miesiączka 26 listopad wydawałoby sie ze jestem w ciązy juz 5 tygodni (liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki) ale lekarz dzisiaj nie zobaczył "pęcherzyka" kazał mi przyjsc 11 stycznia.A może nie wykrył bo to ciąża pozamaciczna??? Testy ciążowe sa pozytywne Pomocy bo niewiem co myslec


-----edited by emilka----
temat przyłączyłam do pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idz dla pewności do innego lekarza... Podczas badania juz mozna rozpoznac ciąże...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mógł jeszcze nie wykryć. często dopiero po 6tym tygodniu da sie wykryć ciążę pozamaciczną. ale to niebezpieczne jest, więc nie lekceważ tego i idź może do innego lekarza i powiedz o swoich obawach.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Luska_8776



Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 5:54 pm    Temat postu: Ciaza pozamaciczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam
Mieszkam w szkocji.Na poczatku grudnia bylam w 4 tygodniu mojej pierwszej ciazy. 3 grudnia rano mialam krwawienie z drog rodnych. Zglosialm sie do odpowiedniej przychodni, po przeprowadzeniu USG stwirdzono ze mialam poronienie, bo macica byla pusta. Odeslano mnie do domu.Dano mi test ciazowy,ktory mialam wykonac tydzien pozniej.
Po tygodniu test byl nadal pozytywny. Co kilka dni jezdzialm na badanie krwi.Po kilku badaniach stwierdzono,ze hormony ciazy nadal rosna. Dodatkowso zaczelo mnie podbrzusze po lewej stronie.
Wtedy wyslano mnie na USG przezpochwowe i stwierdzono ze mam prawdopodobnie plod w prawym jajowodzie (mial 1 cm3powierzchni)
Tego samego dnia (20 grudnia)popoludniu wyslano mnie na oddzial ginekologiczny gdzie dopiero na drugi mialam miec zabieg laparoskopi a potem najprawdopodobniej usuniety jajowod. Na oddziale przez caly wieczor zmienilo sie 3 lekarzy.Wszyscy mowili o zabiegu.Przez cala noc bylam na kroplowce,sprawdzano mi temperature i cisnienie krwi. Rano przyszlo 2 kolejnych lekarzy i mowili ze zabieg bedzie za pare godzin. Przygotowali mi lozko do zabieg,kazali wziasc prysznic i czekalam. Nagle zjawil sie lekarz ktory przedstawil mi calka inna opcje leczenia, na ktora sie zgodzilam.Podano mi metotreksat domiesniowo i uniknelam zabiegu. Szkoda ze dopiero 6 lekarz to mi zaproponowal. Po podaniu leku od razu wyslano mnie do domu. Co tydzien jezdze na badania krwi. Poziom hormonow ciazy spadl,co jest dobrym znakiem. Poinformowano mnie ze za okolo 4 miesiace mozemy sie znowu starac o dziecko. jesli znowu bede w ciazy to mam sie zglosic od razu na USG,aby stwerdzic czy ciaza jest w prawidlowym miejscu.

Chcialabym sie dowiedziec czy po takim leczeniu powinnam przejsc jeszce jakies badania?
Jakie jest postepowanie w takim przypadku w Polsce?
10 lat temu mialam wyciety wyrostek robaczkowy,moze powstaly zrosty ktore mogly cos zaburzyc. Nie wiem dokladnie.
Nie wiem czy moj prawy jajowod jest uszkodzony, nie wiem tez czy drugi jest w porzadku. Nie che starc sie o dziecko,jesli nie bede pewna,ze wszystko jest w porzadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group