Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża pozamaciczna?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Basia43



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 9:59 pm    Temat postu: Ciąża pozamaciczna? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od wielu lat stosuję Mirenę. Ostatnio zaniepokoił mnie ból i powiększenie piersi trwający już ok, 2 tyg. Zrobiłam,beta HCG 12 i17 dniapo zbliżeniu. Wynik <0,1,więc ciąży brak. Piesi dalej bolą. Czy możliwe jest żeby to była ciąża poza maciczna? Słyszałam że beta HCG rośnie w takim przypadku wolniej . CZy może za wcześnie zrobiłamtobadanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!

Bardzo rzadko zdarza się, aby kobieta zaszła w ciążę podczas stosowania Mireny, zakładając że system jest dobrze umiejscowiony, bowiem czasami zdarza się, że dochodzi do przemieszczenia systemu, co powoduje że ochrona antykoncepcyjna jest wówczas zmniejszona.

Radziłabym udać się do ginekologa, aby skontrolować sytuację, gdyż jeżeli faktycznie dojdzie do tego, że kobieta zajdzie w ciążę, system jest bardzo szkodliwy dla płodu -> hormon systemu Mirena jest uwalniany do jamy macicy, dlatego też płód jest lokalnie narażony na stosunkowo wysokie stężenie hormonu, chociaż ilość hormonu przechodząca przez łożysko i dostarczana z krwią jest niewielka.

Czy dostała Pani miesiączkę? U kobiet stosujących ten system zdarza się, że miesiączka całkowicie zanika, jednakże jeżeli prócz zaniku krwawienia odczuwa Pani inne objawy ciąży (nudności, wymioty, zmęczenie, tkliwość piersi) należy zgłosić się do lekarza.

Jeżeli chodzi o test ciążowy, najpewniej wykonać go 14 dnia po stosunku, co w Pani przypadku dało wynik negatywny, jednakże czasami zdarza się że poziom hormonu po upływie 14 dni jest wciąż niski do wykrycia. Proszę ponownie powtórzyć test i udać się do lekarza ginekologa, aby upewnić się, że nie doszło do ciąży oraz by sprawdzić czy system jest na swoim miejscu.

Osobiście nie wydaje mi się, aby była Pani w ciąży, czasami tkliwość piersi jest oznaką zbliżającej się miesiączki, jeżeli 17-stego dnia od stosunku wynik testu był negatywny, raczej nie ma się czym martwić, jednakże tak jak powiedziałam, warto się upewnićSmile

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anna32



Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: 111111111111111111111111111111111
PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
W zeszłym roku poroniłam w lipcu miałam zabieg odczekałam trochę i zaczęliśmy z mężem dalej starania ostatnią @ miałam 17 grudnia 2013 dodam iz do czasu sprzed poprzedniej ciąży @ były co 30-35 dni w listopadzie i grudniu cykle były 28-29 dni więc proby odbyły się 29-12 i 01-01 2014. Mam problem ponieważ zauważyłam zmiany jak przy pierwszej ciąży czyli jasne lekko białe sutki i lekko grubszy brzuch przez co spodni nie moge założyć @ nie przyszła więc czekałam i nagle zaczął mnie brzuch boleć od 4 dni dwa dni temu zaczęłam plamić a dziś krwawię ale mniej niż przy @ bo @ mam bardzo obfite i trwają do 10 dni Crying or Very sad czy to mogą być objawy ciąży czy ciąży pozamacicznej Exclamation pomocy!!!!!!!!!!! Exclamation proszę o odpowiedz nie wiem co robic Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Sty 20, 2014 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a dlaczego ciazy pozamacicznej?
Zazwyczaj ciaża taka rozwija sie do pewnego czasu dając oznaki jak przy normalnej ciąży.
Krwawienie oznaczać moze wiele ....ciaze biochemiczną , ciaże normalną lub najnormalniejszy okres. Nic nie poradzisz musisz czekac i zobaczyc czy cos sie z tego rozkręci.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group