Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża pozamaciczna

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Moniulka82



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mogę wiedzieć z jakiego powodu miałaś problemy i co Ci zalecił że odrazu Wam się udało?Gratuluję bobaska:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 10:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję.
Akurat ja nie miałam problemów z ciążą pozamaciczną bo odrazu zarodeczek zagnieździł się tam gdzie powinien.
Z chęcią Ci opowiem ale nie w tym temacie bo to temat o ciąży pozamacicznej i zrobimy offika.
Możemy pogadać tu
http://www.biomedical.pl/forum/-vp102440.html#102440
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MISIa05



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 8:51 pm    Temat postu: ciąża pozamaciczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie, jestem nowa. Mam podobne problemy. Byłam kiedyś (4 lata temu) w ciąży pozamacicznej i miałam usunięty jajowód. Lekarz twierdzi, że mogę zajść normalnie w ciążę, wiem jednak, że moja szansa zmniejszyła się o 50%. To już ponad rok, jak z moim M. staramy się o dziecko, niestety nadal nic. Co miesiąc myślę, że jestem w ciąży, nawet niekiedy jak dostanę okres Sad, ale to moja wybujała wyobraźnia. Czasami myślę, że już nigdy nie urodzę dziecka, może za bardzo się tym przejmujemy...? Jak przeczytałam Wasze posty, to troszkę podniosłam się na duchu, że są osoby, które mają ten sam problem zdrowotny, a mimo to udało sięSmile
Ps. mój M. twierdzi, że powinnam zmienić lekarza, ale ja nie wiem, bo on od początku mnie prowadzi?, mimo to zastanawiam się. Przepisał mi CLO, ale nie brałam, bo wcześniej twierdził, że musi mi badania zrobić , ale tego nie uczynił, tylko przy kolejnej wizycie od razu przepisał mi CLO (boję się to brać, nie jestem zwolenniczką leków). Wkurzyłam się i od 3 miesięcy jeszcze u niego nie byłam Confused Mam nadz., że jednak obejdzie się bez lekówSmile
pozdrawiam wszystkie "próbujące" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moniulka82



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej głowa do góry Mi lekarz powiedział że nigdy nie zajdę już w ciążę a mimo jego słów praktycznie za pierwszym razem gdy przestaliśmy uważać byłam w ciąży,niestety pozamacicznej ale mam nadal nadzieję że następnym razem się uda i jestem dobrej myśli:)Tego też Tobie życzę.Pozdrawiam.

------------------------------------------------------------

Hej mam pytanie czy to możliwe że ciąża pozamaciczna może być wykryta po 10 dniach przy czym jest peknięty już jajnik bo Mi się wydaje że jest to raczej nie mozliwe ale proszę o pomoc??!!??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 10:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm ale po 10 dniach od stosunku? Jeśli tak to nie ma możliwości wykrycia.
Test ciążowy wykryje nawet ciąże pozamaciczną ale w odpowiednim czasie czyli najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki. Postępowanie czyli usg itd jest tak jak w przypadku normalnej ciąży.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moniulka82



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 12:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To wyglądało tak: 22 lutego miałam robioną laparoskopię w celu sprawdzenia drożności lewego jajowodu i czy nie mam zrostów i nikt nie zauważył u Mnie ciąży pozamacicznej dodam że miałam normalnie okres 14 lutego a 10 marca trafiłam w trybie pilnym do szpitala gdzie trafiłam na stół operacyjny i zrobiono mi laparotomię po czym okazało się że to ciąża pozamaciczna więc dla mnie logicznym było że nie moglam zajść w lutym bo nie możliwe było wykrycie tak wczesnej ciąży dodam tylko że przy tym pękł mi prawy jajnik czy mogę tu powiedzieć o przeoczeniu przez lekarza ciąży bo gdybym zaszła w styczniu a tak najprawdopodobniej było to 22 lutego ciąża miałaby około 5-6 tygodni. Z góry bardzo dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm sprawdzany miałaś lewy jajowód więc nie sprawdzali w ogólę prawego i kto wie może i przeoczyli. Choć dla mnie to nie do pomyślenia. Bardzo dziwna sytuacja. Nie wiem jakie długie masz cykle ale jeśli krótkie to mogło być róznie .Teoretycznie gdybyś zaszła w ciąże około 22-go lutego to było za wcześnie aby lekarz to wykrył podczas laparoskopii ale znowu chyba tak niewielka ciąża nie spowodowałaby pęknięcia jajnika itd....hmm bardzo dziwne
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moniulka82



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cykle moje trwaja 3-4 dni dodam że okres w styczniu był 17 i wydaje mi się że po tym cyklu doszło do zapłodnienia więc mając laparotomie 22 lutego i robione usg to chyba powinno być coś widocznie nawet jeśli nie na usg to podczas zabiegu czy się mylę??!!?? Nie wiem co mam dalej robić i czy doszło w tym przypadku do błędu lub przeoczenia w którym bedę mogła skarżyć szpital??!!??Prawy jajowód miałam usunięty podczas pierwszej ciązy pozamacicznej w maju 2009r. Proszę podpowiedzcie co mam robić??!!??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurczę nie wiem co Ci poradzić.....Może przejdź się do jakiegoś dobrego lekarza na konsultację i zapytaj jak to jest. Wszystko zależy ilu tygodniowa była to ciąża. Masz to napisane ?
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moniulka82



Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 6:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie nie na wypisie mam tylko napisane :rozpoznanie opisowe Ciąża pozamaciczna-podejrzenie pęknietej ciązy jajnikowej prawostronnej. Też myślałam o konsultacji ale boję się że lekarz będzie krył lekarza.

Dodano po 3 minutach:

Dodam tylko że lekarz który mnie rano przyjmował i robił Mi usg napisał w nim ;Po stronie lewej obszar o echogiczności krwotocznego ciałka żółtego o śr 52 mm. Jajnik prawy o wym 34x13mm to też jest dziwne że 2 godziny później mój jajnik już pękł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group