Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej -możliwa?

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SzczęśliwaRusałka



Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 1:12 pm    Temat postu: Tabletki atykoncepcyjne a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponad rok temu brałam tabletki antykoncepcyjne (Regulon) i w tamtym czasie wszystko było wporządku, krwawienia występowały w siedmiodniowej przerwie. Później odstawiłam tabletki i teraz znów je biorę. Jestem w pierwszym cyklu zażywania, w siedmiodniowej przerwie. Podczas tego cyklu w 9tym dniu brania tabletk miałam powiększone piersi i bolały mnie przy dotykaniu, myciu i gwałtowniejszych ruchach. Bóle ustąpiły, ale nie występuje krwawie mimo że jest już 4 dzień przerwy. Tydzień temu miałam też przez kilka dni
mdłości.Jestem teraz na urlopie za granicą i za bardzo nie mam jak kupic test ciążowy. Zastanawim się czy to możliwe bym była w ciąży? Czy czasami nie występuje krwawienie w piewrszym cyklu zażywania? I jakie będa skutki jeśli będę zażywa tabletki antykoncepcyjne mimo ciązy (czy może to zaszkodzic dziecku)? Mam dylemat czy przerwac branie tabletek. Podczas wcześniejszego zażywania nie miałam takich objawów jak teraz, a krwawienia wystepowałyzawsze na swoim miejscu. Czy to ciąża? (mam trochę większy brzuszek- taki jak przed miesiączką, jakby nabrzmiały).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja bym na wszelki wypadek odstawiła tabletki
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eee tam od razu ciąża Wink

Poczekaj do końca przerwy.. jak nie dostaniesz krwawienia, to zgłoś się do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem ciąża jest wykluczona! aby tabletki przestały działac to też trzeba trochę czasu... to nie Surprisedt tak:
zanosi się na miesiączkęSmile
uśmiechnij się i czekaj cierpliwie
nu
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

heh a moja przyjaciółka brała tabletki 6 lat, odstawiła i już w którymś dniu przerwy zaszla w ciążę, co było dla niej i wszystkich wielkim zaskoczeniem Smile także nic nie jest tak naprawde wiadomo, każdy organizm reaguje inaczej
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chrapek77



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: góra slaska
PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 11:32 am    Temat postu: Re: Tabletki atykoncepcyjne a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc pytasz sie czy odstawic tabletki ! nie wiem co ci poradzic jabym odstawiała tabletki mozesz byc w ciazy jest duze prawdopodobienstwo ze mozesz byc w ciazy ja tez brałam tabletki i probowałam zajsc w ciaze i zaszłam ale pech chciał ze miałam pusta ! martwie sie zebys ty nie miała takij sytułacji jak ja bo to moze byc wina tabletek 1 trzymam kciuki za ciebie i powinno byc dobrze pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karo118



Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 04, 2007 9:05 pm    Temat postu: pigułki a ciąza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam byłam u lekarza i ten kazał mi odstawic tabletki wziełam ostatnią i po 5 dniach dostałam miesiaczki która trwała 7 dni już mi się skończyła ale na majtkach mam jakby brązowe plamy mocz mam czysty tylko jak sie wycieram mam jakieś slady na papierze robiłam usg ale nic nie wyszło lekarz wykluczył ciąze ale nadal sie obawiam co jest pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Czw Wrz 06, 2007 8:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciąża to napewno niejest lekarz napewno by zauważył zwłaszcza na usg jak dlamnie to powinnaś iść do innego lekarza no bo jak wiadomu od czegoś to musi byc może poprostu efekt uboczny tabletek albo cosik innego. Myśle że nic groźnego
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem czasem normalne. zwłaszcza jeśli naturalnie masz nieregularne cykle.mnei samej sie to zdarza. jednak nie zaszkodzi skonsultowac z drugim lekarzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nie-bo



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 1:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to plamienia, które czasem wystepują, te zuważam, ze to nic groźnego, zresztą ciąża nie objawia się plamieniem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group