Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża po odstawieniu środków antykoncepcyjnych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 10:33 am    Temat postu: Ciąża po odstawieniu środków antykoncepcyjnych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie wiem czy piszę ten post w dobrym miejscu, ale mam nadzieję, że tak. Otóż we wrześniu postanowiłam odstawić Harmonet, który biorę już prawie drugi rok. Oboje z mężem chcemy się starać o dziecko. I tu pojawił się pewien problem. Moja pani ginekolog poinformowała mnie, że o dziecko możemy się zacząć starać już w pierwszym cyklu po zakończeniu antykoncepcji i przyznam, że bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość. Dodała też, że czasem przed planowaniem dziecka podaje się niektórym kobietom środki antykoncepcyjne, aby lepiej przygotować macicę na ciążę.
Natomiast przed chwilą wyczytałam na stronie w internecie o naturalnym planowaniu rodziny, że poczęcie dziecko w okresie krótszym niż 6 miesięcy od odstawienia tabletek, powoduje zwiększone ryzyko na poronienia i wady wrodzone.
Przyznam, że trochę mnie to przeraziło. Może ktoś z Was ma na ten temat jakieś wiadomości. Proszę o pomoc.


Ostatnio zmieniony przez malibu dnia Pon Sie 02, 2010 4:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedynie co może grozić to ciaża mnoga. Jajniki po odstawieniu antykoncepcji zaczną pracować ze zdwojona siłą dlatego też czasami taką terapię stosuję się u kobiet bez jajeczkowanie. Aby pobudzić je do pracy daję się antyki na kilka miesięcy i następnie odstawia.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale by byłoSmile w rodzinie męża jego tata a mój teść jest z bliźniaków i wszyscy się śmieją, że bliźnięta trafią na nas, lub na brata męża.
Ale na poważnie, trochę mnie uspokoiłaś, czytałam też inne fora w sumie tam są różne zdania, zależne od lekarza. Jedni zalecają przerwę inni nie, i ciężko coś zadecydować. Dziś idę do mojej ginekolog, więc się zapytam dokładnie jak to jest.
W sumie moja koleżanka nie brała antykoncepcji a jednak straciła dziecko, ciąża przestała się rozwijać. Więc mam nadzieję, że jednak wpływ antykoncepcji nie jest taki straszny jak go opisują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie na pewno nie jest taki jak opisują bo inaczej lekarze nie przepisywaliby tego w problemach przy zajściu w ciąże.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malibu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bielsko - Biała
PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 4:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to mnie uspokoiłaśSmile dziękuję za odpowiedźSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group