Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża mimo tabletek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania_26



Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 3:33 pm    Temat postu: Ciąża mimo tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie,na które nie znajduję odp w żadnej ulotce od tabletek,w internecie też nic nie znalazłam.
Co się dzieje z ciążą,jeżeli mimo prawidłowego stosowania tabletek,dojdzie do zapłodnienia?Oczywiście jestem nieświadoma tego,że doszło do zapłodnienia i biorę tabletki dalej.Tj takie pytanie przykładowe,nie żebym znalazła się w takiej sytuacji,ale bardzo chciałabym poznać odpowiedz na to pytanie.Dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 3:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aby takie przypadki nie miały miejsca - wskazana jest comiesięczna kontrola ginekologiczna - wtedy lekarz może wykryć ciąże - a ponieważ tabletki są na receptę wiec takiej kontroli nie da sie uniknąć Smile

jeżeli jednak przypuścimy ze do zapłodnienia doszło na poczatku miesiąca - zazwyczaj lekarz kaze odstawić tabletki - nie słyszałam o jakis powikłaniach przy krótkim przyjmowaniu tabletek w ciąży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania_26



Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 5:12 pm    Temat postu: Ciąża mimo...c.d. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeżeli do zapłodnienia doszło w pierwszym tygodniu przyjmowania tabletek z nowego opakowania i kobieta jest nieświadoma tego faktu i przyjmuje tabletki dalej,czyli przez następne około 14 dni,jaki to może mieć wówczas wpływ na ciążę?Czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży "upośledzonej",czy istnieje ryzyko poronienia itp?
I czy w ogóle istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w pierwszym tygodniu zażywania(prawidłowego) tabletek z nowego opakowania?Dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Paź 15, 2006 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tabletki juz od poczatku mają jakiś procent czynności i powoli zwiekszaja swoja dzialalność wiec teoretycznie przy prawidlowym zażywaniu nie ma wiekszych szans na zapłodnienie Smile

co do przyczyn zazywania ich w ciąży - niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group