Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża>Hemoroid>Zatwardzenie>Ból>Krew

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
astraya



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 4:35 pm    Temat postu: Ciąża>Hemoroid>Zatwardzenie>Ból>Krew Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie co robić z podanym problemem? Mimo, że mam 20 lat cierpię na hemoroidy (potwierdzone) od 3 lat.. Obecnie jestem w 7 tyg ciąży i wytrzymać nie mogę, każda kupa to dla mnie udręka Sad Przepraszam za obrzydliwe słowa ale nie wiem jak to opisać aby było zrozumiale, Nigdy nie widziałam takiej "WIELKIEJ KUPY" i nie wiem jak to w ogóle się ze mnie wydostało Sad Oczywiście ból, pieczenie podczas czuje jakby mi kamienie wychodziły stamtąd... Na papierze krew i to nie pare kropli tylko jakbym miala pokaleczony cały tyłek.. dziś się przeraziłam bo z papieru mi skapywało dosłownie, brak brudnego na papierze, tylko sama krew... w toalecie woda i stolec wszystko we krwi.. ginekolog mi wsadziła palucha i powiedziała żeby nie przesadzać, że to jest normalne ale ja się boje chodzić do toalety a wstrzymywanie nie jest dobre Sad Czy jest jakiś sposób lub leki nie szkodzące ciąży? (nie jem słodyczy, czasem, żeby nie ciągło tak do papierosów jem czipsy solone lays, ale rzadko) dużo jogurtów, soków, zup nieostrych.. ) nie wiem skąd takie stolce Sad Pomocy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 5:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za malo w Twojej diecie blonnika!!! Kup sobie otreby i dodawaj je np do jogurtow,ja tak robie,zeby sie zalatwic Smile staraj sie jesc rzeczy wysokie w blonnik,pelnoziarnisty chleb,makaron,duuuzo owocow i warzyw,pij duzo WODY!!!! Jest tez syrop,ktory nazywa sie LACTULOSUM i mozna go pic w ciazy:) mi pomogl Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
astraya



Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy ten syrop jest na receptę? czy mogę go dostać bez porady ginekologa ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 07, 2011 12:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez recepty.
Ja nie pytalam lekarza,tylko pani w aptece,potem uwaznie przeczytalam ulotke i juz:)
Ale duzo dziewczyn w ciazy wlasnie go poleca:)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia844
Spamer


Dołączył: 14 Sie 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posterisan także można brać w ciąży na hemoroidy, ale z własnego doświadczenia NIE POLECAM, bo w ogóle nie działa, a 10 czopków kosztuje 30zł :/
Stosuj płyn do higieny intymnej z kory dębu, myj nim także pupę, przyswajaj dużo błonnika żeby kupy nie były bolesne. Musisz jakoś przetrwać te 9 misięcy, a później trzeba się zmobilizować i usunąć operacyjnie te hemoroidy, bo jak one są duże i często krwawią, to marne szanse, że się ich pozbędziesz czopkami czy maścią. W miarę możliwości leż i śpij na boku - chodzi o to, że leżenie i siedzenie na 4 literach potęguje ból.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
spange



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na hemoroidy w czasie ciąży można brać bezpiecznie czopki procto emorect. Są na bazie naturalnych produktów i posiadaja kwas hialuronowy. Terapia trwa około dwóch tygodni. Już po kilku dniach czuć olbrzymia ulgę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Edyta Podgórska



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 11, 2013 9:49 am    Temat postu: Zaparcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja po ciąży miałam ogromny problem z zaparciami;/ Po prostu masakra. Koleżanka poleciła mi jeliton. Od kiedy go kupiłam problem znikł. I co najważniejsze to jest praktycznie sam błonnik bez żadnej chemii.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nika_234



Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 24, 2013 2:24 pm    Temat postu: czopki!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kobiety w ciąży nie mają lekko, oj nie Smile ja co prawda nie miałam hemoroidów, całe szczęście, ale dopadły mnie straszne zaparcia, raz w tygodniu wizyta w kibelku i bardzo bolesne wypróżnianie się. Stosowałam czopki evaqu, regularnie. Sprawdziły się w 100 procentach. Są łagodne, działają miejscowo - nie wchłaniają się, a przy tym nie przeczyszczają, tylko delikatnie odrywają kał od ścianek jelita. Można je też stosować w przypadku hemoroidów. Na szczęście problem mam już całkiem z głowy, po ciąży zaparcia minęły Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group