Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciągłe zmęczenie, senność, brak pamięci, bóle mięśni, głowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 6:45 pm    Temat postu: Ciągłe zmęczenie, senność, brak pamięci, bóle mięśni, głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Pisze z prośbą o jakieś porady dotyczące mojego stanu zdrowia i tego co mógłbym zrobić.
Przejdę od razu do rzeczy, od wielu już niestety lat mam w sobie jakiś problem, który mi bardzo utrudnia życie, od pewnego czasu ten problem narasta, teraz do takiego stopnia, że nie idzie normalnie cieszyć się życiem.
Mam 26 lat, największymi dolegliwościami które mi dokuczają są:

Objawy ciągłe:
- ciągłe zmęczenie
- brak koncentracji
- brak pamięci
- straszna senność (nawet po wyspaniu się - przy różnej ilości godzin)
- ciągłe uczucie zimna (nawet w pokoju przy temp.25C i przykryciu się dwoma kołdrami i kocem)
- szybkie męczenie się
- brak sił
- bóle mięśniowe (takie jak przy przeziębieniu)
- brak energii
- drżenie rąk

Czasami:
- czasami pojawiające się bóle brzucha
- czasami burczenie / przelewanie się w brzuchu
- mocno wzdęty brzuch
- częste gazy (raczej bezwonne)
- czasem pojawiające się takie jakby zawroty głowy, tracę momentami równowagę ale rzadko
- częste przeziębienia
- bóle gardła
- bóle głowy


Rok temu byłem u lekarza ale po za zrobieniem badań (które wyszły dobrze) krwi, moczu i TSH, sprawa nie została wyjaśniona.
Teraz robię ponownie podstawowe badania z krewi i moczu. Co dalej nie wiem, wygląda na to, że rzeczywiście coś jest nie tak i gdzieś przyczyna tego musi leżeć, bo to po prostu nie możliwe abym w wieku 26 lat czuł się tak jak się czuję czyli do niczego. Po przyjściu z pracy potrafię niemal zasnąć na siedząco przy stole, nie mam ochoty na nic...
Co do diety to jem w ostatnim czasie raczej w miarę normalnie, choć zdarza mi się zjeść jakieś słodycze, fastfoody itp. Kawy nie piję, alkoholu nie piję po za piwem w ilości (ok. 3 piw na tydzień), narkotyków nie zażywam, leków żadnych nie przyjmuję. Jem sporo owców. Jedzenie domowe, raczej urozmaicone.
Jakieś trzy lata temu odżywiałem się przez jakiś czas nie najlepiej, piłem sporo napojów energetycznych (3 dziennie), jadłem sporo słodyczy i zupek chińskich no i też piłem więcej piwa.
Ostatnie badania krwi i moczu wyszły dobrze, po za podwyższonym wskaźnikiem żelaza.
Żelazo : norma 59-158, wynik: 210
Poza zwykłą pełną morfologią i badaniem moczu, miałem zrobione:
Glukoza: 82 (norma: 60-99)
ALT: 18 (norma: 0-41)
AST: 17 (norma: 0-3
CRP: <1 (norma: 0-5)
TSH: 3,5 (norma: 0,27-4,2)
RF: <10 (norma: 0-14)
Ogólnie, lekarz po wywiadzie ze mną i zasugerowaniu moim odnośnie boreliozy też przychylił się ku temu, polecił zrobić prywatnie badanie odnośnie boreliozy, na początek badanie przeciwciał przeciwko Borelii w klasie IgM i IgG oraz dostałem skierowanie na badanie na pasożyty (1. ozn.)
Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co jeszcze można by zrobić i co w ogóle robić?
Ogólnie to najbardziej w danej chwili dokucza mi raczej ciągły nie silny ból brzucha, czasami pojawiające się bóle głowy, senność, zmęczenie, brak pamięci (np. do nauki), uczucie zimna i bóle mięśni i stawów.
Nie raz mam tak, że jednego dnia boli mnie brzuch, następny dzień to np. ból głowy (w różnych miejscach), kolejny to ból mięśni w jednym miejscu, a później znów w innym.
Liczę na Państwa pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Lis 17, 2014 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może warto spróbować na razie przez ten czas zrobić coś z tym żelazem? Istnieje wiele źródeł które potwierdzą że jego nadmiar szkodzi zdrowiu i czasem wiąże się to również z chronicznym zmęczeniem - czyli chorobą, która przypomina poniekąd Twoją. Twój wynik żelaza naprawdę zwrócił moją uwagę z pośród całej wypowiedzi, daltego myślę, że może warto tutaj się skupić i go wyeliminować? jedyna droga to upust krwi albo.. ćwiczenia Smile z potem się go wydala... nie jestem specjalistką, to tylko jedna z możliwych propozycji w dodatku bardzo bezpieczna bo sport to zdrowie, więc w ten sposób można spróbować pozbyć się trochę żelaza, a nóż widelec? Innego pomysłu niestety nie mam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 7:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedź.

To prawda temat żelaza jest na pewno do wyjaśnienia.
Niedługo będę miał powonienie badanie pod kątem żelaza plus jeszcze zrobię jakieś dodatkowe badania w tym kierunku.

Z badań które wykonałem ostatnio wygląda to następująco:
Bilirubina całkowita: 0,82 (norma: 0,00 - 1,10)
Badanie kału w kierunku pasożytów: dwa razy wynik ujemny, czekam na wynik z trzeciego razu...
Anty-CCP: wynik: <7,00 (norma: 0,0-17,0)
Cholesterol całkowity: wynik: 208,60 (norma: 115,00 - 190,00)
Cholesterol HDL: wynik: 49,20
Cholesterol LDL: wynik: 136,70
Trójglicerydy: wynik 113,50
Ogólnie jeśli chodzi o stan zdrowia to jest kiepsko.
Dolegliwości się utrzymują, a najbardziej obecnie dokuczają: bóle głowy, brzucha ( z samego rana), uczucie zimna, bóle mięśni i kości, ciągłe zmęczenie, brak sił, duża senność
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podaję kolejne zrobione wyniki badań:

-Kał na pasożyty -trzecia próbka ok.
-Żelazo: 147 (norma 59-158)
% wysycenia transferyny 38,6
-Ferrytyna: 192 (norma 30 - 400)
-Transferyna: 296 ( norma200-360)
-TIBC: 192 (norma 228 -428)
-UIBC: 228 (norma 112-346)
-Sód: 141 (norma 135-145)
-Potas: 4,98 (norma 3,50-5,50)
-ELISA IgG 9,30 AU/ml
(wynik ujemny <10 AU/ml, wątpliwy 10-15 AU/ml, dodatni >15 AU/ml)
-ELISA IgM 6,50 AU/ml
(wynik ujemny <18 AU/ml, wątpliwy 18-22 AU/ml, dodatni >22 AU/ml)
-Witamina B12: 352 (norma: 191-663)

Jak widać po zastosowaniu diety 2 tygodniowej bez produktów posiadających żelazo i wit. C. Pomału poziom żelaza wraca do normy. Inne badania pod kątem żelaza też wyszły poprawnie.
Poziom witaminy B12 również dobry, badanie na boreliozę ELISA też ujemne.
Czyli podsumowując dalej nic nie wiadomo, a ogólnie czuję dalej nie dobrze, do tego teraz złapałem jakiegoś wirusa, bo mam stan podgorączkowy, jest mi okropnie zimno, mam dreszcze, ból gardła i okropny ból głowy, zwłaszcza przy pochylaniu się. Leżę w łóżku i nie mam ochoty na nic ledwo co pisze na klawiaturze. Nie dość, że sam w sobie jestem mega osłabiony to teraz jeszcze to przeziębienie...

Co dalej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 2:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie mój stan zdrowia o dziwo się trochę sam poprawił, nie mam już zawrotów i bólów głowy, czuje się trochę lepiej choć część objawów pozostała i występuje w mniejszym lub większym stopniu.
Na wcześniejsze pytania to tak: Gdzieś ten stan takiego zmęczenia i pozostałych objawów zaczoł się z ponad 2 lata temu, w rodzinie nikt na żadne z chorób wywołujących takie objawy nie chorował.

Ostatnio miałem robione kolejne badania pod kątem boreliozy: test ELISA IgG i IgM oraz Western-Blot IgG i IgM - wszystkie te testy wyszły negatywnie.
Zrobiłem również ostatnio następujące badania:

Zrobiłem również ostatnio następujące badania:

TSH: 4,37 (Norma: 0,27-4,2)
FT3: 3,9 (Norma: 2,0-4,4)
FT4: 1,31 (Norma: 0,90-1,80)
AntyTPO: <5,0 (Norma: <34)
AntyTG: 13,5 (Norma: <115)
Glukoza w osoczu: 96
Żelazo: 190 (Norma: 33-193)
Cholesterol całkowity: 184 (Norma: <190)

Zgłaszałem lekarzowi, że mam biały nalot na języku i miałem też robiony wymaz z języka i wynik jest: Candida sp. (dodatni) +
Tak to wygląda na tą chwilę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milexica



Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o ciągłe zmęczenie i senność to może ono wynikać nawet z braku witamin. Gdy ich nie ma organizm nie jest w stanie normalnie funkcjonować, o czym sama się boleśnie przekonałam. Spróbuj się wzmocnić preparatami, w których są chociażby witamina B12 bardzo potrzebna dla naszego organizmu. Ja np. regularnie biorę Vigor Up. l No i plus do tego oczywiście dbam o dietę, staram się ruszać itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group