Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ciągłe wzdęcia, wiatry, bóle brzucha

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adencja



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 2:32 pm    Temat postu: ciągłe wzdęcia, wiatry, bóle brzucha Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od ponad miesiąca zmagam się z problemami związanymi z jamą brzuszną, przewodem pokarmowym:
-nadbrzusze - kłucie, uczucie ucisku, ciężkości, ból, dyskomfort;
-dolna partia brzucha - ciągłe wzdęcia (ludzie pytają w którym miesiącu ciąży jestem), wiatry o wyjątkowo przykrym zapachu, bóle, skurcze, kłucie, uczucie ciągnięcia.
Po zjedzeniu czegokolwiek automatycznie mnie wzdyma, czuję parcie na stolec, wiatry itp.
Objawy pogarszają się z biegiem dnia. Rano nadal jestem wzdęta.
Biorę omeprazol 2x20mg (przez pierwsze 4 tyg. 4x20mg).
Lekarz podejrzewa IBS, ale z koniecznych trzech objawów, jeden, istotny, nie występuje, a mianowicie problemy z wypróżnieniem (to akurat jest regularne, a przy IBS ma się zatwardzenie lub biegunkę lub naprzemiennie w/w.).
Lekarze mnie zbywają, bo choruję na celiakię, ale diety ściśle przestrzegam (choruję całe życie i jestem siłą rzeczy jestem obeznana w temacie), choć w ich mniemaniu, muszę gdzieś popełniać błędy...
Przy badaniu brzucha (ręcznym) lekarz stwierdził, że jelita są powiększone/spuchnięte i wrażliwe, ale nie wyczuwa nic poza tym (żadnych cyst, mas, itp.).
Zaobserwowałam ostatnio spadek apetytu, niby jestem głodna, ale nie mogę jeść.
Nie wiem co mam myśleć... Diety przestrzegam, zwłaszcza po pojawieniu się problemów z brzuchem, jestem wręcz przeczulona na tym punkcie.
Ma ktoś jakieś podejrzenia, pomysły, pytania, cokolwiek co mogłoby mi pomóc?
będę niezmiernie wdzięczna...


Ostatnio zmieniony przez adencja dnia Pon Mar 25, 2013 4:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Noppi



Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 10
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A do lekarzy chodziłaś prywatnie ? Bo jeśli nie, to musisz się poświęcić i przejśc się prywatnie, to będzie najlepsze rozwiązanie;) Na pomoc ośrodku zdrowia nie ma co liczyć a z takimi rzeczami jeszcze przy twojej chorobie to tylko lekarz się nadaje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adencja



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 4:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ech... Poszłabym prywatnie, ale mieszkam w UK... Tutaj tylko GP przyjmuje, odpowiednik naszego rodzinnego. Żadnego skierowania do specjalisty, na gastroskopię nie mogę się doprosić. Mam wrażenie, że oni w ogóle mnie nie słuchają... Powiedziałam na kolejnej wizycie, że pojawił się jakiś nowy symptom - utrata apetytu, na co GP odpowiedział: "yhym". Zapytał czy mam problemy z wypróżnianiem, powiedziałam że nie, że z tym jest idealnie, no i mi przepisał leki regulujące wypróżnianie... Dlatego piszę na forum, bo czuję się jak osamotniona no i do tego jak idiotka... Mam umówioną wizytę z dietetykiem, coby mi powiedział co mogę jeść a czego nie (?! temat celiakii znam jak własną kieszeń!!!).
Dzięki za odpowiedź, jestem Ci bardzo wdzięczna! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Petro



Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 4:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A myślałem, że w UK trochę lepiej z tą służbą zdrowia niż u nas :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 25, 2014 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sprawdź sobie jakie substancje powodują wzdęcia i zobacz które problemy Cię dotyczą, może wystarczy wyeliminować niektóre substancje i w jakiś sposób poprawisz kondycję swojego organizmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz jeść coś, co to powoduje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Funky



Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 11:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarze swojądrogą teżświetni... Jak chory, to co się dziwisz, jak stary, to co się dziwisz, jak młody, to na pewno nic poważnegobo młody...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 5:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeanalizuj swoją dietę. A poza tym czy regularnie się wypróżniasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group