Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciągłe uczucie smrodu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ignol



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 6:11 pm    Temat postu: Ciągłe uczucie smrodu. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam lat 17. Tak jak w temacie ciągle czuję smród. smierdzi jak spalenizna, i jest taki... "mdły". Lecz gdy np powącham coś innego, jakieś kosmetyki, lub coś pachnącego to owy smród nagle znika i po chwili znowu się pojawia. Jest on wszędzie. W szkole w domu na podwórku. Kiedyś też miałem to uczucie smrodu (który jest dosyć drażniący) lecz z czasem przechodzi. Teraz znowu wrócił. Od wczoraj go czuję. Z rana go nie czuję, lecz w szkole tak około godz 10-12 nagle się pojawia i towarzyszy do końca dnia. Najintenstywniej czuje te smród na wolnym powietrzu, lub siedząc nieruchomo, czy będąc w jakimś pomieszczeniu. Czyli w sumie wszędzie. I zapewniam, że owy smród nie pochodzi odemnie. Inni (np. rodzice) w domu nie czują tego zapachu/smrodu, gdy ja go czuję bardzo intenstywnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 7:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ignol
To co opisujesz nazywa się phantosmią czyli omamy węchowe.Jest,to obecność zapachów, których faktycznie nie ma.Przyczyną może być uszkodzenia tkanki nerwowej w nosie.Przyczyn jest kilka,mogą, to być natury neurologicznej ale też psychicznej,wirusowej czy używanie narkotyków(lub zatrucia toksyczne).Wskazana wizyta u neurologa(skierowanie).
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ignol



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 9:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że natury psyhicznej, ponieważ ostatnio prowadzę dosyć szybki i wyczerpujący tryb życia. Dużo nauki, pół dnia spedzonego w szkole, siłownia, a jak do tego dojdą obowiązki typu zadanie domowe i jak wcześniej wspomniałem nauka to tak naprawde moment w którym ide spać jest najleprzyjemniejszy z całego dnia. I to właściwie jedyny moment w którym odpoczywam. jest to bardzo męczące i niekiedy stresujące. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam bardzo czuły węch.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli tak jak napisałem może to świadczyć też o uszkodzeniu tkanki nerwowej w nosie.Wskazane są badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ignol



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jakie sa skutki nieleczenia owej choroby?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group