Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ciagle niewyspana

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asiunia19915



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 2:52 pm    Temat postu: ciagle niewyspana Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dłuzszego czasu mam mały problem.. ostanio ciegle po przyjsciu ze szkoły chce mi sie spac.. Nie jest mi to na reke bo mam tez inne zajecia a nie mam na nie ochoty.. a powinnam jesstem w licuem czesto zdarza mi sie nie nauczyc bo cały dzien przespie.. nic mi nie pomaga nawet jak wypije 2 kawy.. nie wiem od czego to jest..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Maj 14, 2009 8:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a mierzyłaś sobie cukier?
ciśnienie?
może za mało śpisz w ciągu nocy?

czy spać Ci się chce po posiłku, przed czy może to nie ma żadnego znaczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Indi



Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Jelenia Góra
PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 9:32 am    Temat postu: Niewyspana? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za mało witamin i ruchu na świeżym powietrzu. Dołóż do tego zmiany hormonalne spowodowane dojrzewaniem, mało snu i kawa to masz odpowiedź dlaczego się nie wysypiasz.

Wbrew pozorom kawa Ci nie pomoże. Ja piłam kawę raz w życiu - przed ważnym kolokwium - i usnęłam...

Zła dieta (słodycze, słone przekąski, fast-foody) powodują że organizm, nawet mimo przespania całej nocy, rano jest wykończony.

Moja rada: chodź spać ok. 22:00, ostatni posiłek jedz ok. 19:00-20:00 i niech to będą owoce (np. 4 kiwi i banan). Na godzinę przed snem otwórz okno w pokoju i dokładnie przewietrz pomieszczenie a najlepiej zostaw okno uchylone przez całą noc. Weź przed snem relaksującą kąpiel lub nieco cieplejszy prysznic. Wycisz się przed snem (wiem że to trudne ale nie oglądaj do późnej nocy filmów akcji ani płaczliwych romansów) to mózg w nocy odpocznie. Kup sobie w aptece taki produkt do regeneracji organizmu w tabletkch rozpuszczalnych w wodzie (nie pamiętam jak się nazywa ale w aptece Ci pomogą).
Poza tym odżywiaj się regularnie i jedz często i w małych porcjach.

Po kilku dniach powinnaś odczuć różnicę.
Jeśli jednak to nic nie pomoże to zasięgnij opinii lekarza - mogą to być problemy zdrowotne.

Daj znać jak Ci poszło.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drabek



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Faktycznie dieta może mieć duże znaczenie. No i ilość snu w nocy rówież. Najlepiej spać 8 h. Wtedy organizm ma czas na odpoczynek i regenerację. No i oczyska też odpoczną.
Poza tym stres w szkole też może być przyczyną wyczerpania. Pod radami Indi mogę się podpisać w 100% Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Asiunia19915



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 2:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz i porady. Za jakiś czas dam znc jak mi idzie;) Cos musze z tym zrobic bo matura za rok a ja nic nie robie przez to zmeczenie..Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fikus



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moj siostrzenie ma obecnie 5,5 roku, chodzi do przedszkola, a problem plega na tym ze zawsze zaraz po przyjsciu z niego, czyli miedzy 15-16) od razu kladzie sie spac, czasem spi do rana (budza go kolo 6 rano), czasem obudzi sie wieczorem...bardzo mnie to martwi, zwlaszcza ze jeszcze nie dawno bylo tak ze moze 2 razy w tygodniu mu sie tak zdarzala, teraz codziennie Sad jakie 5 miesiecy temu mial robione badania, wyszly w porzadku. wiem czemu tak sie moze dziac??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fikus napisał:
wiem czemu tak sie moze dziac??

po pierwsze- ja bym poszła ponownie do lekarza i poprosiła o powtórzenie badań.
mały może być zdrowy ale zawsze warto to sprawdzić. tym bardziej, że jak mówisz stany takie się nasilają.
warto zmierzyć też cukier. zrobić badanie krwi i moczu. może EKG i EEG- warto zbadać czy coś niepokojącego się nie dzieje.

a czy mały nie ma przypadkiem jakiś problemów w domu lub w przedszkolu?
zwiększony stres?
niektórzy ludzie, ale przede wszystkim dzieci, często tak właśnie reagują na wzmożone napięcie nerwowe. to taki mechanizm obronny organizmu. jak dziecko nie może sobie poradzić z nadmiarem stresu to po prostu go przesypia. ja jestem dorosła ale tak właśnie najczęściej reaguję na stres. z dzieckiem może być podobnie.
warto popytać malca czy coś złego się nie dzieje.
porozmawiać z przedszkolanką i zapytać o relacje malucha z grupą.
a może mały ma zaburzenia oddychania? dlatego w nocy nie wysypia się dostatecznie i odsypia w dzień.
moim zdaniem to nie jest normalne.
zgłoście się z nim do pediatry i wypytajcie o możliwość skierowania go do neurologa dziecięcego. niech lekarz zadecyduje co to takiego.
może nic złego się nie dzieje ale zawsze warto to sprawdzić. w końcu po coś człowiek płaci składki zdrowotne, nie? Smile

Asiunia19915 napisał:
Dziekuje za odpowiedz i

a ja nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytania. ale jeśli nie chcesz- nie odpowiadaj, Twoje prawo:)
jednak na Twoim miejscu poszłabym do lekarza i zrobiła potrzebne badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fikus



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz:)
dziecko, z tego co mi wiadomo, jesli zdarzy sie taki dzien ze nie spi po przedszkolu albo nawet gdy spi ale potem sie obudzi, to pozniej idzie pozno spac a wstaje zawsze kolo 6 rano... naprawde mnie to zaczyna martwic. a czy ma jakeis sytuacje stresowe, trudno mi to okreslic. w domu... moze jego rodzice sie czesto kloca, nie umiem tego okreslic bo nie mieszkamy razem;) w przedszkolu natomiast... hmm jako ciocia bardzo czesto pytam go jak bylo, zawsze mowi ze fajnie, wiec tymbardziej:/ naprawde bardzo sie martwie:( dzis juz przeszedl samego siebie, siostra dzwonila do mnie o 14,30 i mowi ze maly jak przyszedl z przedszkola tylko cos zjadl i poszedl spac. czasami nawet nic nie zje tylko od razu kladzie sie do lozka Sad mam nadzieje ze to nie zadne chorobsko ;/
siostra powiedziala ze sprobuje klasc go zaraz po dobranocce, ze moze lepiej wtedy cos bedzie, a jak nie to pojdzie do lekarza z nim. przeciez to chyba nie jest mozliwe ze takie dziecko tak sie meczylo zabawa w przedszkolu, a potem przesypialo niemal 17 godzin, owszem raz za czas moze sie tak zdarzyc ale codziennie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Maj 15, 2009 10:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fikus napisał:
jesli zdarzy sie taki dzien ze nie spi po przedszkolu


fikus napisał:
to pozniej idzie pozno spac a wstaje zawsze kolo 6 rano.

niech siostra spróbuje go trochę "przemęczyć". po prostu nie dać mu spać po przedszkolu a kłaść go, tak jak piszesz, po dobranocce.
mały może mieć rozregulowany tryb snu i czuwania, stąd te przemęczenie. poza tym jeśli idzie późno wstać a wstaje o 6 to nie dziwne, że potem musi odespać. na początku może być trudno odzwyczaić malucha od starych przyzwyczajeń bo potem będzie jeszcze gorzej. a przecież niedługo szkoła, obowiązki i nauka.
jednak mimo wszystko, tak dla spokoju, zrobiłabym podstawowe badania raz jeszcze
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group