Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ciągłe cięzkie tępe ciągnące kwasowe bóle nadbrzusza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adencja



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 3:22 pm    Temat postu: ciągłe cięzkie tępe ciągnące kwasowe bóle nadbrzusza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

od kilku miesięcy obserwuję u siebie nieprzyjemne objawy. Wzdęcia brzucha, nieprzyjemne gazy o "zapachu" kwasowym, niemiłosiernie toksyczne, stolce luźne, aczkolwiek nie rzadkie, regularne, bóle brzucha - nadbrzusza. Pewnej nocy zbudził mnie ból nadbrzusza tak silny, że przekonana byłam, że to zawał (silny, gniotący ból, uniemożliwiający zaczerpnięcie pełnego oddechu, niezmieniający się w żadnej pozycji, promieniujący do pleców). Ból trwał kilka dni, jednak występował w mniejszym natężeniu, po czym przeszedł. Miałam zrobiony skan żołądka w celu wykluczenia kamieni. Kamieni nie mam i na tym lekarze poprzestali. Po posiłkach miałam uczucie wzdęcia, nudności, zbyt dużej pełności, przy czym nie najadałam się. Zaczęłam brać omeprazol 25mg dwa razy dziennie. Ból nadal występował. Zwiększyłam dawkę do 4x25mg. Jest lepiej, ale ból nadal się pojawia. Jest najgorzej kiedy leżę na plecach, lub stoję bez ruchu. Czuję wtedy taki niby ciągnący, ciężki ból nadbrzusza... Nie wiem co to może być... Lekarze mówią, że to syndrom nadwrażliwego jelita (nie mam problemów z oddawaniem stolca itp., jedyne co się zgadza w IBS to wzdęcia). Każą mi zażywać leki na nadkwaśność i tyle. Przy wypiciu odrobiny nawet alkoholu czuję palący, rozlewający się na całą klatkę piersiową ból. Jesty on ciężki, dochodzi do kości. Podczas zasypiuania dwa razy zdażyło mnie się odczuwać niesamowicie ciężki, porażający ból, rozlewający się na lewą lub prawą str. ciała, dochodzący do szyi. Proszę o jakiekolwiek porady, bo sama nie wiem co mam myśleć. Wiem że coś jest nie tak. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opisane dolegliwości rzeczywiście mogą sugerowac zespół jelita drażliwego Wink Jednakże, skroro trawją już tak długo, aby mieć pewność co do podejrzewanej przyczyny konieczne jest wykluczenie przyczyn organicznych i infekcyjnych. W tym celu należy skonsultować problem z gastroenterologiem lub internistą w celu dokładnego badania fizykalnego oraz warto wykonać: badanie ogólne kału, posiew kału, USG jamy brzusznej, kolonoskopię. Jeśli przyczyny organicze i infekcyjne zostaną wykluczone, to najprawdopodobnie zespół jelita. W takim wypadku odpowiednia dieta oraz leki regulujące pracę jelit (w tym także redukujące produkcję gazów) mogą przynieść ulgę. Mam nadzieję że moja odpowiedź na coś się przyda Wink Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adencja



Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 11:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo Smile Ale mogę odczuwać bóle nadbrzusza przy zespole jelita drażliwego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 5:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bóle brzucha to jeden z najczęstszych objawów jelita drażliwego, jednak są to najczęściej bóle w podbrzuszu. Bóle w nadbrzuszu mogą wsakzywac na objawy żołądka drażliwego. Żeby miec pewnośc najlepiej skonsultuj to z lekarzem Wink Mozesz mu zasugerowac nasz podejrzenia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group