Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciagła zgaga i ból w klatce piersiowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sematarek



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 6:07 pm    Temat postu: Ciagła zgaga i ból w klatce piersiowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

4 miesiące temu towarzyszył mi straszny ból w klatce piersiowej (dokładniej ucisk) promieniujący do szyi i pleców, a dodatkowo do tego dochodziła ciągła zgaga, pieczenie w mostku, smarkanie z krwią i czasem plucie z nią. Te wszystkie objawy trwały około 2 tygodni i aż w końcu nie wytrzymałem i udałem się na pogotowie, a tam lekarz zmierzył mi ciśnienie i następnie odesłał do domu mówiąc, że to jest jakiś nerwoból i mam odpocząć sobie w domu. Minął tydzień i ciągle bolało więc udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, a tam lekarka zrobiła mi badanie EKG w którym było wszystko w porządku i zmierzyła ciśnienie. Ciśnienie było trochę podwyższone (pewnie ze stresu bo w domu mialem normalne) i zapisała mi jakieś tabletki na obniżenie ciśnienia i uspokojenie. Oczywiście nic nie pomagało i musiałem przestać je brać , bo błędnie zdiagnozowała. Trwało to przez jakiś miesiąc, aż sam w internecie nie poszukałem sobie. Po długotrwałych poszukiwaniach znalazłem u siebie wszystkie objawy refluksu żołądkowo przełykowego. W domu moja siostra miała akurat 2 opakowania tabletek "Helicid 20", a te tabletki hamują wytwarzanie kwasu solnego przez komórki żołądka i są stosowane w leczeniu zapalenia przełyku, refluksu itp. Więc bez zastanowienia zacząłem je brać i już po 2 dniach przestało mnie boleć w klatce i zgaga znikła. Tydzień temu skończyły mi się te tabletki, a zgaga znowu wróciła.

Moje pytanie jest następujące :

Gdzie mam się udać z tym problemem do gastrologa ? bo z tego co widać lekarze pierwszego kontaktu są za głupi. Bo jak pójdę do zwykłego lekarza to co mam mu powiedzieć ? że jest za głupi i musiałem sam poszperać w internecie jaka mam najprawdopodobniej chorobę i załatwić sobie lekarstwa ? :/

Proszę o jakakolwiek porade.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sematarek
Jest wskazane zdiagnozowanie przyczyny refluksu w tym celu należy udać się do gastrologa,który zleci badanie(w tym gastroskopie,usg)I na podstawie wyników wdroży leczenie.Na pewno będzie wskazana dieta lekkostrawna,bez potraw kwaśnych i pikantnych,smażonych,tłustych czy używek.Do gastrologa jest wymagane skierowanie lub leczenie prywatne.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group