Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

chyba wbił mi sie kleszcz

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sdfxcv123



Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 11:35 am    Temat postu: chyba wbił mi sie kleszcz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!
4 dni temu chodziłem w krótkich spodniach po wysokiej trawie.
Gdy wróciłem do domu ok 5 cm pod kolanem po lewej stronie goleni, tuż koło niej znalazłem coś czarnego. Złapałem to paznokciami i wyciągnąłem
połowę bo reszta się oderwała. Wydłubałem ją paznokciami ale nie wiem czy cała. w tym miejscu zrobiła mi się ciemnoczerwona plamka na skórze bez wybrzuszenia i raczej nie swędzi. Ma wymiary 1cm x 1 cm. Nie powiększa sie i nie maleje. Myśle , że możliwe że miałem kleszcza i go nie rozpoznałem. Od jego ewentualnego złapania nie minęło na pewno wiecej jak 1 - 2 godzin. Czy mógł się on wbić w tak krótkim czasie, bo ktoś mi mówił że kleszcz potrzebuje na to 8 godzin aż znajdzie dobre miejsce.
Jeżeli jakiś kawałek kleszcza zostałby w ciele to co robić i jak poznać że on tam jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 9:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej iść do lekarza . on obejrzy rankę , być może pod mikroskopem.
jeśli uzna za konieczne przepisze antybiotyki.
tak czy inaczej, jeśli nie jesteś pewien czy kleszcz wyszedł w całości, to warto się upewnić.
mi kleszcz się kiedyś wbił w pół godziny więc to nie jest powiedziane, że potrzebuje na to kilku godzin;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olowek_w_dlugopisie



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi sie kleszcz wbil w przeciagu cos okola 15-20 min.
trudno sie wyleczyc po kleszczu moja znajoma sie rok truje antybiotykami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group