Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

(chyba) infekcja górnych dróg oddechowych i płuc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kryss123



Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 11:52 pm    Temat postu: (chyba) infekcja górnych dróg oddechowych i płuc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jakieś 2 tygodnie temu byłem u lekarza rodzinnego ponieważ badzo źle się czułem, miałem gorączkę i miałem silny kaszel, bardzo męczący, przepisał mi to co zawsze (ogólnie często choruje), czyli antybiotyk z penicyliną Duomox bodajże. Stwierdził "infekcję górnych dróg oddechowych".

3 dni temu (2 tyg. po tej chorobie) czułem że będzie znowu ta sama choroba, mam antybiotyk w domu na penicylinie, nazywa się Ospen i kiedyś go brałem i pomagał. Więc zacząłem go brać, nie poszedłem do lekarza bo byłem pewien że pomoże tak samo jak Duomox... w dodatku teraz mam BARDZO silny kaszel, czuje jakbym w płucach miał kilo wydzieliny, bardzo ciężko mi się oddycha, często mam gorączkę a nie mogę sobie pozwolić na odpoczynek i kurowanie się w domu.

Czy jeśli będę brał ten Ospen dalej to przejdzie te chorubsko (to jest prawie ta sama choroba co 2 tyg wcześniej tylko że mam silniejszy kaszel, trudno mi się oddycha, bolą mnie płuca ale nie boli mnie gardło) ? Dodam że ten kaszel jest tak mocny jak... nie wiem... gruźlicowy czy coś takiego, sucho mokry bardzo męczący.

Aha i czy palenie papierosów mocno pogorszy przebieg leczenia ?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leila



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 4:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Palenie na pewno może mieć negatywny wpływ na przebieg, przede wszytkim proponuję ograniczenie co najmniej w okresie leczenia. Jak długo brałeś duomox? wg przepisu lekarza, czy jak się polepszyło to odstawiłeś? Jeżeli kaszel jest tak powązny ja raczej bym polecała wizytę u lekarza i to czym prędzej. Sezon grypowy jak najbardziej w pełni, pomijając już nową grypę..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group