Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chwilowy niedowład lewej ręki po urazie głowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarroo



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 1:21 am    Temat postu: Chwilowy niedowład lewej ręki po urazie głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam poważny problem z mężem. Mąż doznał urazu głowy (uderzenie w tył głowy o kant łóżka). Po zasłabnięciu zabrało go pogotowie Wyniki tomografii pokazały, że ma pourazowego niedużego krwiaka. Po 4 dniach leżenia w szpitalu, doszło sinienie dłoni, drętwienie i niedowład lewej ręki i lewej strony twarzy. Niedowłady te mają dziwny przebieg. Twarz lekko wykrzywiona, mowa spowolniona i bełkotliwa, niedowład lewej ręki i dłoni (brak czucia). Z tego co ja zaobserwowałam, niedowłady trwają niedługo tj kilkanaście minut. Później powoli mąż wraca do normalnego stanu. Wyniki badań które miał wykonane tj. tomografii głowy, badania przepływowe (Dopplera) rąk, rtg dłoni są prawidłowe. Z mężem jednak jest nieciekawie. Obecnie przebywa na oddziale neurochirurgii i lekarze nie wiedzą co jest przyczyną niedowładu i drętwienia lewej ręki. Pragnę nadmienić, iż mąż jest po przebytym zawale (13 lat temu) jak również ma stwierdzoną dyskopatię kręgów szyjnych. Jestem zrozpaczona i nie wiem co z tym robić. Błagam o pomoc.
Co może być przyczyną takich problemów zdrowotnych, jakie badania mogłyby być pomocne w ustaleniu źródła problemu ? Gdzie mogę się udać w poszukiwaniu pomocy ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może niedowład jest spowodowany nie krwiakiem (choć i taka możliwość istnieje) tylko dyskopatią?
może kręgi przy poruszaniu się naciskają na nerwy - zostaje utracone czucie w palcach ?
nie wiem, może się mylę ale ja bym sprawdziła co z kręgosłupem. na jakiej podstawie postawiono diagnozę o dyskopatii? czy lekarze wiedzą o niej? a o zawale?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group