Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

chrapanie

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elka80



Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 27, 2015 7:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chrapanie często jest wynikiem przerośniętych migdałów albo krzywej przegrody nosowej, zazwyczaj tylko zabieg pomaga. Niestety środki dostępne na rynku nie dają trwałego i satysfakcjonującego efektu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mataski



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

elka80, przyczyny chrapania mogą być różne, podobnie jak metody jego leczenia. A leczyć należy, co często jest jednak bagatelizowane. Ot takie tam niegroźne pochrapywanie, o co komu w ogóle chodzi? Z niektórymi nie da się na ten temat normalnie rozmawiać, a już na pewno namówić na wizytę u lekarza czy przyjmowanie medykamentów. Nieszkodliwym rozwiązaniem dla takich osób może być spanie na specjalnej poduszce, którą stworzyła firma Sissel (znana w branży). Działanie jest proste: gdy wbudowane w poduszkę czujniki wykryją odgłos chrapania, następuje wypełnienie się komór powietrznych, które delikatnie zmieniają położenie głowy na podusze, co powoduje zwiększenie odległości pomiędzy językiem a gardłem, następnie udrożnienie dróg oddechowych no i zaprzestanie chrapania. Pomysłowe. Dla zainteresowanych szczegóły dostępne są na tej stronie: [zakaz umieszczania linków]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sinior



Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 19, 2015 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja także polecam stosowanie poduszek ortopedycznych. Mi to pomogło, odkąd stosuję taką poduszkę ortopedyczną, to w nocy nie chrapię, a do tego przestały dokuczać mi bóle kręgosłupa. Do takiej poduszki należy się przyzwyczaić, jednak później naprawdę dobrze się na niej śpi. Jeśli chcecie znaleźć dobre poduszki ortopedyczne, to polecam poszukać na [reklama]. Tutaj mają dobry wybór jeśli chodzi o poduszki ortopedyczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sucharek



Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 3:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm.. poduszki nic nie dadzą, jak masz przerost migdałków, albo ich zapalenie. Zbadaj się, zobacz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JuliannaTrzeciak



Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 4:54 pm    Temat postu: Witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Mnie, to nie wierzę w żadne środki farmakologiczne, które mogą skutecznie zniwelować problem z chrapanie.
Ja ten temat rozwiązałam poprzez udanie się do laryngologa - dobrego laryngologa. Tam po wykonaniu badań dowiedziałam się gdzie leży problem i wraz z moim lekarze podjęliśmy leczenie.
U mnie zdiagnozowano nieproporcjonalną małżowinę nosową, która w konsekwencji powodowała chrapanie. Poddałam się zabiegowi mukotomii - takiej jak na tym przykładzie: [zakaz umieszczania linków]
Zabieg był dość prosty, choć przez kilka dni po nim nie czułam się najlepiej. Dziś nie mam problemu z chrapaniem. Lepiej spie i co najważniejsze wyraźnie poprawił się poziom mojej koncentracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mmarcinusd



Dołączył: 26 Mar 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 12:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

trochę odgrzebię ten temat ale co myślicie o takich niby super lekach? jest ulga czy tylko kasy mniej na koncie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Moras



Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 17, 2018 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Akurat z chrapaniem da się walczyć i to dosyć skutecznie. Polecam zajrzeć sobie przykładowo na stronę http://www.niechrapanie.pl/, gdzie można znaleźć znacznie więcej informacji na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 31, 2019 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój mąż zawsze jak ma katar to straznie w nocy chrapie, ten sztyft mu bardzo pomógł https://www.doz.pl/apteka/p134454-DOZ_PRODUCT_Aromatherapy_sztyft_do_nosa_1_g odtyka dobrze nos, ma olejek miętowy, kamforowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group