Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

choroba scheuermanna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manieczka



Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 5:11 pm    Temat postu: choroba scheuermanna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam chorobe scheuermanna. Mam prawie 15 lat. Mam lekkie skrzywienie kregosłupa na dole lecz nie o to mi chodzi. A więc chodzę do klasy sportowe, gram w kosza no wiec mozna powiedzieć że jestem aktywna fizycznie lecz gdy się poświęcam i np. na treningu probuje robic wszystko jak najlepiej i na pelnej szybkości potem w domu dokucza mi ból kręgosłupa raz prawie go nie ma a raz jest dosyć mocny. ja już chyba przeszłam tą chorobę gdyż wykryto ją u mnie jakiś rok temu ale nadal mnie boli. Czy mozna cos z tym zrobić ? czy są jakieś ćwiczenia ? czy pownnam przestać ćwiczyć ? liczę na odpowiedź Smile z góry dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
garfield73



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 3:22 pm    Temat postu: choroba scheuermanna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

choroba scheuermanna - jakich cwiczen, jakiego rodzaju aktywnosci fizycznej powinno sie unikac przy tej chorobie ??


----edit by emilka----
temat został przeniesiony do podobnego tematu "choroba scheuermanna"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

unikaj cwiczeń statycznie i dynamicznie obciążających kregosłup (np. przysiady, granie w "nogę" itp), czyli praktycznie wszelkie ćwieczenia powinienieś wykonywać "na siedząco" lub na leżąco czyli np.:

w lezeniu na brzuchu unoszenie naprzemienne kończyny dolnej do góry
w lezeniu na brzuchu odrywanie kończyny dolnej razem od podłoża
w leżeniu na brzuchu unoszenie nóg naprzemian ze zgiętymi kolanami
w lezeniu na brzuchu unoszenie prawej kończyny dolnej i lewej górnej jednoczesnie, potem zmiana lkd i pkg
w lezeniu na brzuchu ramiona nad głowa wyprostowane-unoszenie ich razem do góry, sciaganie łopatek i wytrzymac 3sek.

Siad klęczny, kończyny górne wyprostowane w przód-wyciągamy raz jedna raz drugą nogę w tył i siadamy na drugiej pięcie

Siad prosty podparty z tyłu-unosimy miednice w góre ,ściagamy łopatki w tył,podpieramy sie tylko na rekach i pietach-wyrzrymac 3.sek

Lezenie tyłem nogi wyprostowane-podciaganie raz jednej raz drugiej kd do klatki piersiowej podczas gdy druga jest wyprostowana na podłożu
leżenie tyłem na sole ,nogi zwisaja luźno ze stołu-ćwiczenie jak wyzej
leżenie tyłem nogi zgięte w bioderach i kolanach , stopy oparte o podłoże-podnosimy biodra do góry i jednoczesnie prostujemy jedna noge drywajac ja od podłoża, potem zmiana na drugą
Pozycja stojaca-robimy wykrok.Noga wykroczna zgina sie w biodrzei w kolanie podczas gdy druga zakroczna jest cały czas prosta,rece opieramy na nodze wykrocnej ,łopatki ściagnięte plecy proste, patrzymy przed siebie.

no i oczywiście jak najwięcej na basenie spedzać czasu!

ważne jest też spożywanie zwiększonej ilości białka roślinnego, które (podobno) reguluje poziom wapnia we krwi oraz zapobiega procesowi demineralizacji kośćca.

ps. wydaje mi się, że po pewnym czasie juz będziesz mógł pograc w piłe, ale nadal powinieneś unikać własnie przysiadów, czyli rzeczy ktore wyraźnie działają negatywnie na kręgosłup.
pozdrawiam
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
garfield73



Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dodam że trenuje karate i bjj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj... to raczej nieciekawie...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
axl2000



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 10:50 am    Temat postu: Choroba Scheuermanna i następstwa, jak leczyc? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem po /w trakcie choroby wspomnianej w tytule. Niestety mam 22 lata i wszystkie zmiany się już porobiły, pozostał ból. Z "obmacywania" kregoslupa wynika ze w pewnej czesci lekko bardziej mi jakis krag wystaje...i boli niestety. Po wstaniu z lozka musze sie skrecac jak sruba i "wychrupac" kregoslup zeby moc normalnie funkcjonowac. Czasami po niewyspaniu bol jest bardzo mocny i nie pomaga rozciaganie sie, "chrupanie" itd. Czesto w autobusie opieram sie o poprzeczne rurki kregoslupem w tym miejscu i z całej siły napieram aż chrupnie (duża ulga na jakis czas).

Co z tym zrobic? Jest to naprawde denerwujace, ciagly bol w odcinku piersiowym/ledzwiowym, smieszne wygibasy na srodku ulicy zeby tylko cos sie tam poprzestawialo i zeby pozbyc sie tego bolu/ucisku/dyskomfortu na jakis czas...

Bylem na rehabilitacji ktora nic w sumie nie dała oprocz zwiększenia sie dolegliwości. Dodam ze podczas wakacyjnego wyjazdu gdy mialem bardzo duzo ruchu (pilka, siatka, basen, konie, kajaki) kregoslup chocby nie wiem co to mi nie chrupał, za to bolał...

Moze cos ktos wie co sie z tym robi? Slyszalem ze jedynym sprawdzonym psosobem pozbycia sie bolu jest operacja?


-----edited by emilka-----
przyłączyłam do tematu, odnośnie tej choroby
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group