Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Choroba bliskiego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
noname4



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 7:11 pm    Temat postu: Choroba bliskiego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam pewien problem, mianowicie osoba z rodziny ma dziwne zachowanie, przyczyną z pewnością jest brak pracy od 5 lat. Ale nie pokoi mnie jedno, że swoje rozterki wyraża na bliskich. Zauważyłem parę objawów, ale może są one normalne, nie wiem, dlatego chciałbym was się zapytać co o tym sądzicie.

Objawy takie jak:
- kontakt tylko z najbliższą rodziną, innych ludzi uważa złych
- non stop branie jakiś proszków, leków, byle ból brzucha głowy
- od niedawna zaczęło się picie parę piwek tygodniowo (zaczynają się wielkie dyskusje, wypominanie czyiś błędów, ogólnie mówiąc czasami słowa których czasami nie chce się słyszeć)
- od paru lat nagłe budzenie się z krzykiem, wołanie kogoś po przebudzeniu
- jeśli poznaje jakiś ludzi to na bardzo krótko bo bardzo szybko się z nimi kłoci
- niechęć do pracy i robienie wszystkiego na odwal

To są na pewno objawy jedne z głównych, ale nie mam pojęcia co mogą one oznaczać.
Fajnie by było jakbyście mi w miarę szybko pomogli.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy to można podciągnąć pod jakąś chorobę.
niektórzy mają po prostu taki kłótliwy charakter.
budzenie się z krzykiem oraz nadużywanie leków może być związane z nadmiernym napięciem psychicznym/ lękiem.
co do pozostawania bez pracy- czy ten fakt przeszkadza osobie bezrobotnej?
bo czasem jest tak, że bezrobocie pasuje i osoba taka czerpie z tego więcej korzyści niżby czerpała z pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
noname4



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 09, 2010 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasami mam takie wrażenie, nie wiem jak dokładnie to jest. Wiem natomiast, że w pracy często występowały kłótnie sprzeczki.
Ogólnie nie ciekawie to zjawisko wygląda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 12:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wierzę, że nieciekawie. ciężko przecież patrzeć jak bliska osoba robi sobie wrogów. i przestaje być w pracy lubiana.
rozmawiałeś z nią na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
noname4



Dołączył: 09 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety nie, na razie w ogóle ze sobą nie rozmawiamy, bo niestety alkohol i parę słów za dużo zrobiło swoje.
Ale rada jak najbardziej mi się twoja podoba, postaram się za jakiś czas porozmawiać.
Może jeszcze jakieś inne ciekawe się znajda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group