Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chorba zatok / schorzenie laryngologiczne

Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
insomnia
Gość









PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 4:43 pm    Temat postu: Chorba zatok / schorzenie laryngologiczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. chcialam sie poradzic, pozniewaz dzisiaj bylam na przeswietleniu,zeby sprawdzic czy mam zatoki(od tygodnia glowa mnie boli) w opisie zdjecia pisze "zatoki oboczne nosa prawidlowo powietrzne"
czyli mam zatoki czy nie?
prosze o porade Smile
dziekuje
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zatoki jako przestrzenie powietrzne połączone są naturalnymi ujściami z jamą nosa, po to by powietrze i śluz mogły się przemieszczać. Jesli w opisie masz, że sa prawidłowo powietrzne, znaczy to, że nie masz problemów z zatokami. Ból spowodowany nieprawidłowym funkcjonowaniem zatok najczęściej występuje w okolicy czoła i nosa, jest intensywniejszy w godzinach porannych, a także przy pochylaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
insomnia
Gość









PostWysłany: Wto Lis 29, 2005 5:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za szybka odpowiedz Smile
Powrót do góry
Iwa
Gość









PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, ból występuje w części czołowej i nasila sięprzy pochylaniu. Poza tym masz częste katary? wydzielinę śluzową w gardle? jakiego koloru? zieloną, żołtą? Czy chorowałaś często, katary przewlekłe itp?
Myślę, że to nie zatoki. Pozdrawiam
Powrót do góry
Tomash



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 4:43 pm    Temat postu: Chorba zatok / schorzenie laryngologiczne - prosze o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakiegos roku czasu cierpie z powodu niedroznosci gornych drog oddechowych. Trudno jest mi stwierdzic kiedy dokladnie sie to zczelo.

Obajwy z czasem zaczely sie nasilac i doprowadzily mnie do stanu w ktorym prawie w ogole nie oddycham przez nos. Ponadto objawy nasilaja sie znacznie tuz przed snem oraz w nocy i jest to zwiazane z pozycja lezaca. Wydmuchiwanie nosa nie ma na to kompletnie wplywu. Wydzielina jest czysto sluzowa i przezroczysta. Jezeli leze na prawym boku, prawa czesc nosa jest kompletnie zatkana natomiast lewa wykazuje minimalna droznosc. W momencie kiedy zmieniam pozycje i obracam sie na lewy bok dzieje sie dokladnie to samo tylko ze po lewej stronie (lewa czesc calkowicie nie drozna a prawa wykazuje droznosc minimalna). Podobnie ma sie sytuacja kiedy jestem w pozycji pochylonej przez dluzszy czas. Do tego wszystkiego dochodzi wydzielina sluzowa splywajaca z nosa do gardla, podraznienie gardla, wysuszenie sluzowki (jako ze jestem zmuszony oddychac ustami), odchrzakiwanie i pokaslywanie, uciski w rejonie zatok przynosowych czasem nasady nosa. Ciagle uczucie jakby cos przeszkadzalo mi gdzies na pograniczu podniebienia miekkiego lub tylniej sciany gardla.

Od jakiegos miesiaca objawy zaczely wplywac na moje codzienne funkcjonowanie a przedewszystkim sen. Problemy z oddychaniem podczas snu spowodowaly pojawienie sie u mnie klopotow ze snem oraz ciagle zmeczenie fizyczne i psychiczne - a w efekcie rowniez koszmary senne.

W dziecinstwie cierpialem wielokrotnie z powodu zapalenia zatok oraz zapalenia ucha srodkowego - do tego stopnia ze podawano mi penicyline.
W pozniejszym czasie nauczylem sie odpowiedzniej higieny zycia uwzgledniajac moja podatnosc na choroby zatok.

Nie jestem pewien na jakim podlozu wystepuja u mnie wspomniane objawy. Czy jest to spowodowane wada wrodzona (skrzywienie przegrody nosowej lub trzeci migdal), czy tez zmiany blony sluzowej w skutek np przewleklego zapalenia zatok, polipow czy innych przyczyn.

Obecnie przebywam poza granicami kraju i planuje zrobic z tym pozadek po powrocie z kontraktu. Lecz zanim gdziekolwiek zwroce sie po pomoc chcialbym znac wiecej opinii na ten temat tak aby nie zbyto mnie z przyslowiowym kwitkiem wciskajac krople do nosa z zaprzyjaznionej firmy farmaceutycznej.

Z gory dziekuje za pomoc i opinie
Pozdrawiam

PS. Przepraszam za brak polskich czcionek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy np. palisz papierosy?? Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomash



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 4:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gonzi napisał:
A czy np. palisz papierosy?? Question


Niestety tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odczuwasz inne dolegliwości typu:

-ból gardła
-suchość w krtani
- łaskotanie w okolicy przełyku

Sprawdź palacmi czy na szyi, krtani nie masz guzków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomash



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 5:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zasadzie nie. Po za suchosciami jamy ustnej, jezyka oraz gardla, ktore sa spowodowane koniecznoscia oddychania przez usta, co jest wlasciwie odczowalne jedynie w nocy lub rano. Czesto budze sie za jezykiem suchym jak papier i pije wode. W ciagu dnia odczuwam jedynie lekka suchosc gardla , ktora lagodzi przelykanie sliny.

Jakies 3 lata temu cierpialem z powodu palacych boli gardla podczas ktorych bardzo wzmagala sie moja podatnosc na popularne infekcje gornych drog oddechowych. Od tamtego czasu ograniczylem palenie a objawy ustapily. Obecnie pale ok 5 papierosow dzinnie

Gonzi napisał:

Sprawdź palacmi czy na szyi, krtani nie masz guzków.


Wydaje mi sie ze wszystko jest w poazdku. Nie jestem w stanie znalezc zadnych zmian gestosci tkanki i nic nie powoduje bolu przy ucisku. Okolice krtani sa symetryczne i nie wydaje mi sie aby wykazywaly jakies zmiany.


---------edit by emilka----------
jeżeli chcesz coś dodać lub zmienić, użyj opcji "zmień". znajduje się w prawym górnym rogu każdego Twojego posta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 5:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Guzkie te bólów nie powodują. Chodziło mi o tzw polipy lub inne guzki głosowe, a w najgorszym wypadku rak krtani. Może masz objawy alergi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group