Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

chodzik-nauka chodzenia

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 5:34 pm    Temat postu: chodzik-nauka chodzenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam Was dziewczyny,mój synuś skonczył 9 miesiecy kupilismy mu chodzik,i niewiem czy nauczył sie tak chodzic przez ten chodzik bo jak go trzymam za raczki to chodzi na paluszkach,i troche sie martwie,ale powiedzcie mi on sie nauczy chodzic na pelnych stopach nie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fizjoterapeuci od lat wielu lat mowia chodzikom, hustawkom i innym dziwactwom NIE ! dziecko przez to ma zachwiana rownowage, nie wie czy jest w "powietrzu" czy na ziemi.. sama widzisz do czego doprowadzilo Twojego syna chodzenie w tym badziewiu! on jest człowiekiem a nie kalekim psem ktory musi kusztykac na wozku. od tego ma nozki zebyc uczyc sie chodzic samodzielnie, wez go za rece i staraj sie stawiac kroczki. chodzik wywal w cholere,niech mały o nim zapomni. powinien sie odzwyczaic.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To naturalne,że dziecko na samym poczatku nauki chodzenia drepcze na paluszkach. Dopiero później staje na całych stopach. Synek ma 9 miesięcy więć spokojnie ma jeszcze czas na chodzenia. Moja córka skończy właśnie roczek i dopiero stawia pierwsze samodzielne kroczki. Nie ma co panikowac bo to co opisujesz jest najzupełniej normalnym etapem w nauce chodzenia. jeśli chodzi o chodziki to jestem przeciwna ponieważ dziecko w nim śiedzi i przebiera nóżkami. Nie ma poczucia równowagi i nie uczy się pionizacji . Poza tym taki chodzi bardzo rozleniwia bo dziecko wcale się nie męczy . Lepszym rozwiązaniem byłby pchacz. Jednak dziecko stoi na własnych nóżkach ma tylko podpórkę . Na Twoim miejscu odrzuciłabym chodzik i dała szansę dziecku na samodzielne stawianie pierwszych kroków.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 6:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak właśnie zrobiłam chodzik poszedł na bok Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super Wink Teraz się zacznie bieganie Wink)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 10:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kala czytałas regulamin? nie? to patrz ->
pkt 7:
Posty typu "dziękuję, dziękuję za pomoc" oraz posty zawierające same tzw. emotikony są zakazane i będą kasowane. Użytkownik może otrzymać ostrzeżenie w przypadku gdy nie stosuje się do punktu 7 oraz do zaleceń moderatora.


a wiec.. ostrzegam po raz 1 . prosze sie stosowac do zasad panujacych na forum. od czegos one tutaj sa!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta30



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 2:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzik nie tylko na bok, ale w ogóle wyrzucić. Źle wpływa na kręgosłup, przeszkadza wbrew pozorom w nauce chodzenia bo: dziecko jak sama zauważyłaś nie stawia prawidłowo stopy, nie uczy się utrzymywania pupy (bo siedzi a nie stoi), obciąża nieprawidłowo kręgosłup. Poza tym to 9 miesięcy to tylko u nielicznych szkrabów początek chodzenia. Dziecko w tym wieku (i młodsze też) powinno jak najwięcej czasu spędzać na podłodze, raczkować, pełzać czy co tam chce. Tak się mądrze bo sama trafiłam kiedyś na mądrą rehabilitantkę i teraz moje dzieci jako jedne z nielicznych w przedszkolu nie mają wad postawy i myślę, że to dzięki jej radom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kala104



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

już synuś mój chodzi na pełnych stopach,czasami się zdaża jeszcze na paluszkach mu chodzić ale to tylko wtedy jak się spieszy ( bardzo żadko ) Laughing

Dodano po 2 minutach:

wind_of_hope nie pisałam tu jak widze dziekje lub dziekuje za pomoc!! ale oki dostosuje sie do regulaminu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 10:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prosze bardzo Razz i prosze czytac regulamin Wink jak kupujesz chodzik to nie czytasz instrukcji? chyba czytasz Razz tak samo jest z forami Wink Wink zeby nie zostac wykopanym trzeba sie stosowac do panujacych zasad w domu wielkiego brata Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group