Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

chlamydia trachomatis ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Isztar2



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 9:33 am    Temat postu: chlamydia trachomatis ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mam pytanie, czy chlamydia tego typu można zarazić się nie tylko przez kontakty seksualne? czy można np przez ślinę, przez pocałunek?
zrobiłam sobie z ciekawości badanie krwi i wyszło mi IgG ujemne i IgM lekko ponad normę (do 11 wynik wątpliwy a ja mialam 13).
Nie wiem czy powtórzyć to badanie krwi czy zrobić wymaz metodą PCR z szyjki macicy żeby sprawdzić czy wynik będzie dodatni czy ujemny czyli, żeby sprawdzić czy badanie krwi mówi prawdę czy się myli?

bo to niby oznacza jakieś nowe zakażenie, może ktoś wie jak nowe? 2 tygodnie, 2 miesiące czy więcej?
nie mam żadnych dolegliwości, poza bolącym gardłem.

P.s czytałam na innym forum, że tą chlamydią można się zarazić również w toaletach publicznych, w basenach, a nawet od kota, który na to choruje. Czy ktoś tutaj jest w stanie to potwierdzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 8:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, to nie jest choroba którą można się zarazić wyłącznie poprzez kontakt seksualny.
pcr to najlepsza metoda potwierdzenia/wykluczenia zakażenia. jak Cię stać, to jasne, że warto zrobić
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Isztar2



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 12:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, dzis odebralam wynik PCR na chlamydie, jest ujemny.
Smile
Tylko w takim razie o co chodzi z tym dodatnik wynikiem IgM? Ginekolog powiedzial mi ze w takim wypadku mam nie zwracac uwagi na badanie krwi, ale dlaczego moglo wyjsc sfalszowane?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kinga1234



Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 4:01 pm    Temat postu: Test na chlamydia trochomatis Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyniki krwi czasem są "sfałszowane" ponieważ mogą je zmieniać inne dolegliwości. Najlepiej jest wykonać sobie viola chlamydia test - to taki domowy test, który jest tańszy niż badanie z krwi i dokładniejszy, ponieważ próbkę się pobiera niejako ze "źródła" Smile Mi sam lekarz ginekolog polecił mi zrobienie takiego testu. Wynik jest po 15 minutach i wtedy wiesz czy leczyć się na to czy trzeba szukać innej przyczyny. Ostatnio zastanawiałam się dlaczego lekarze tą chorobą tak bagatelizują? Przeważnie przez przypadek pacjenci dowiadują się, że to mają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamm



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chlamydią przenosi się nie tylko i wyłącznie przez kontakt seksualny-istnieje możliwość "złapania" jej na np. na basenie czy gorących źródłach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group