Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chipsy i frytki a zdrowy tryb życia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sleeping_beauty



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ratattuj napisał:
Wszystko jest dla ludzi i wszystko w dużych ilościach może zaszkodzić, trzeba tylko znać umiar:)
Zgadzam się z Tobą całkowicie, zjedzenie małej porcji frytek albo małego opakowania chipsów nie przekreśli przecież naszego zdrowego odżywiania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Literia



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też tak myślę, że te wszystkie frytki i chipsy oraz inne rzeczy w rozsądnych ilościach nie powinny nam przeszkodzić w miarę zdrowym życiu.
Dobrze! ale w takim razie podajcie tak z grubsza tzw. zdrową dietę. No tak chociaż ogólnie.
Tak samo mam prośbę abyście podali dietę dla osoby z lekkim nadciśnieniem tętniczym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Abc



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 01, 2011 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszystkie te wynalazki to trucizna, która powoli nas zatruwa. Szkoda, że są tak popularne wśród dzieci. Dużu tłuszczu i soli.

Ale cała sprawa, a raczej walka o zdrową żywność zaczyna się w polu. Stało się bardzo źle, że systemowo niszczymy małe gospodarstwa rolne, które dostarczały żywność z minimalną zawartością sztucznych nawozów i środków ochrony roślin. W tej chwili już tego się nie odbuduje.
Wyobrażacie sobie, że na pola uprawne wywozi się teraz jakieś odpady z oczyszczalni ścieków. Podobno to jest legalne, bo przepisy na to zezwalają. Zgroza to małe słowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
amantka



Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak już jest że sami gdzieś tam wpajamy najmłodszym złe nawyki żywieniowe kupując frytki bo szybkie do przygotowania czy inne świństwa po drodze czy na wycieczce, chociaż jak zdrowo jeść skoro wszędzie otacza nas chemia. Za mało jest w diecie owoców czy warzyw a także ryb i innych smacznych zdrowych produktów. Mi podoba się kuchnia orientalna moje dzieci jedza ryby i ryż i nie grymaszą taki obiad i juz kazde wyjście na miasto to nie frytki na wynos ale konkretny posiłek czasem w Mekongu jakas rybka
albo gdzies indziej zdrowo jemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lip 02, 2014 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Więc tak osobiście nie mam nic przeciwko jedzeniu typu fast food o ile jest robione w domu Smile co jest złego w zrobieniu frytek z batatów(słodkie ziemniaki które mają więcej witamin i wszystkiego niż normalne warzywka) które to można przyrządzić w piekarniku z kropelką oliwy z oliwek i przypraw ? co do chipsów hmm nie wszystkie są niezdrowe Smile trzeba zacząć czytać skład niektóre są zrobione z mąki kukurydzianej tak jak nachosy która jest bardzo zdrowa. A nawet jeśli mowa o takich zwykłych przecież nic się nie stanie jak człowiek zje 1 paczkę raz na xx czasu po prostu trzeba mieć umiar i jeść z głową Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 8:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najbardziej śmieszą mnie osoby, które mają się za bardzo dbające o zdrowie, codziennie ćwiczą itp. a potem jedzą te fast foody, popijają colą i dziwią się, czemu nie chudną. Winna przemiana materii Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozczocgranaana



Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 3:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś w tym jest, co piszesz. Wink Ja lubię raz na jakiś czas zjeść frytki, czy czipsy i nie widzę w tym nic złego. Nie mogę jednak patrzeć na dzieciaki, które codziennie wcinają najtańsze czipsy z marketu obok mojego domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
haanah45



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Nie Sie 03, 2014 12:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to prawda, ale można też szukać zdrowszych alternatyw, np. robić chipsy z obierków ziemniaków, buraków lub jarmużu Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stonoga



Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 6:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozna stosować fast foody ale trzeba sie liczyć ze na naszej głowie pojawi sie łysienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fast Foody kupowane a nie robione w domu są oczywiście dobre przy diecie na masę gdzie trzeba podbijać kalorie nawet do 5 tyś w ciągu dnia ale to raczej się sprawdza głównie u tych co trenują/ćwiczą kulturystykę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group