Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Chipsy i frytki a zdrowy tryb życia

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 11:31 pm    Temat postu: Chipsy i frytki a zdrowy tryb życia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o wymianę poglądów,spostrzeżeń na dany temat. Czy w soim życiu dość często jesz chipsy i frytki? I jaki może mieć to wpływ na twój organizm? Zachęcam do rozmowy. Surprised Smile Smile Smile Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawuszczyn
Zbanowany


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 75

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SHITOholia
PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 3:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W starym oleju powstaja dioksyny . . do tego sol (zdrowe to nie jest). Chipsy maja puste kalorie, konserwanty i utwardzacze. Ot takie destrukcyjne pokarmy z reklam Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No fakt;) A ostatnio dodatkowo czytałem,że zawierają w sobie akrylamid,który jest toksyczny i powodować może raka i miażdżycę tętnic. Pododno ,co mnie dziwi, udowodnili to polsy naukowcy. Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 2:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Laughing w keczupie mamy benzoesan sodu - toksyczy w iwekszych ilosciach.
w niektorych napojach aspartam, acesulfan k- ponoc powoduja raka

noz tragedia powietrze zanieczyszczone nie oddychajmy..

Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 5:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba umieć pogodzić pewne rzeczy;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie
trzeba znac umiar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też prawda,ale co najważniejsze trzeba być uświadomionym m.in. konsekwencji wynikających z braku wiedzy. Większośc społeczeństwa cierpi bo panuje niewiedza.Jak to Henryk Sienkiewicz pisał w Szkicach Węglem człowiek będzie korzystał ,w tym przypadku postać Zołzikiewicza, z braku świadomości innych ludzi. Na tym najbardziej korzystają firmy sprzedające produkty typu chipsy,frytki, zdając sobie sprawę,że nie polepsza to naszej lepszej kondycji fizycznej. Chipsy ulegają umasowieniu.Stają się jedną z najbardziej powszechnych przękasek,czy to w szkole,czy to w domu,w gronie znajomych na dworzu.Ja na przykład przyznam się,że jem chipsy raz na kilka miesięcy,ale w moim przypadku jest inaczej bo jestem sportowcem-wyczynowcem i muszę się pilnować. Muszę stwierdzić,że nie jedząc chipsów,frytek i regularnie ćwicząc czuje się fantastycznie.

Dodano po 4 minutach:

A najbardziej cierpią małe dzieci. Zaczynam coraz częściej zauważać,że bardzo często, kilka razy dziennie rodzice kupują swoim pociechom chipsy,robią tzw.szybkie obiady typu frytki,pizza,które nie posiadają zbyt dużo substancji odżywczych i przyczyniają się do póżniejszych chorób dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 9:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

new power 12 napisał:

A najbardziej cierpią małe dzieci. Zaczynam coraz częściej zauważać,że bardzo często, kilka razy dziennie rodzice kupują swoim pociechom chipsy,robią tzw.szybkie obiady typu frytki,pizza,które nie posiadają zbyt dużo substancji odżywczych i przyczyniają się do póżniejszych chorób dzieci.


Laughing
teraz to widzisz? pozno:)
w Anglii czy USA ludzie sie tak odżywiaja. tam nikt ne gotuje.
Kiedys nie wuobrazalem sobie teraz wiem - ludzie sa z lenistwa w stanie zjesc kanapke z fytkami na sniadanie.
Myslisz ze na darmo dietetycy od dawna alarmuja ze z roku na rok coraz wiecej ludzi choruje przez nieumiejetne jedzenie?.
Nadwaga to nadcisnienie, zle jedzenie to miazdzyca..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
new power 12



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 110

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przydałoby się więcej kampani m.in w reklamach promujących sport i zachęcających do regularnych ćwiczeńWink Takie jest bynajmniej moje zdanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolinaa86



Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

new power 12 napisał:
No fakt;) A ostatnio dodatkowo czytałem,że zawierają w sobie akrylamid,który jest toksyczny i powodować może raka i miażdżycę tętnic. Pododno ,co mnie dziwi, udowodnili to polsy naukowcy. Razz


to chyba jedno z największych świństw, które jest w zywności. Dorównują mu chyba tylko tłuszcze trans.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group