Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

CHCĘ BYĆ MAMĄ-fasolkowe trudności 9

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 7:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lizelotko wiek ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i tak też określa sie termin porodu;)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotka napisał:
tam musiałam wpisać termin ostatniej miesiączki, mój termin to 4 września. No i na tej podstawie wyliczyło mi, że to mój niby 5 tc Shocked Przecież to nie możliwe!!

możliwe, możliwe Laughing
no zobacz... wiesz o ciąży raptem od trzech dni, a już do 5 tc dobiłaś Laughing farciara hihihi Mr. Green

a tak na poważnie, to jak Ci mówiła lekarka?
bo przecież Ty nie miałaś owu 14dc, więc może lepiej byłoby te kilka dni dodać do daty OM? (czy nie? bo ja się nie znam... Wink )

tak czy inaczej - liczysz właśnie tak, jak Ci pokazało na karcie Wink
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki dziewczyny za wyjaśnienie, ale to dla mnie szok jest, że tak to się liczy Shocked Embarassed
Przecież jeżeli owulację miałam około 20 dni temu, to ciąża jest od max 3 tygodni!
Nie, no jest to dla mnie nie do pojęcia! Rolling Eyes

Dodano po 3 minutach:

Kornik napisał:
no zobacz... wiesz o ciąży raptem od trzech dni, a już do 5 tc dobiłaś farciara hihihi

Kornik, no nieźle, od tej srony nie spojrzałam na tą sprawę Laughing
No i zresztą skłamałam Wam niechcący bo mi nawet pokazuje 6 tc. Rolling Eyes Shocked
No, ale czy któraś z Was potrafi mi wyjaśnić, dlaczego to jest tak dziwnie liczone?

Kornik napisał:
a tak na poważnie, to jak Ci mówiła lekarka?

Lekarka mi nic o tym nie mówiła, bo zapomniałam zapytać, a ona pytała tylko o termin ostatniej miesiączki.
Wiem, że mi radziłaś zabrać na wizytę wydruk mojego wykresu, ale zapomniałam Embarassed
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 8:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotko wiek ciazy liczysz od ost @, tak jak pisała Tosia. kiedy miałas ost @?
z usg moze wyjsc troszke młodsza ale nie ma sie co martwic.
ja wg om jestem w 7tc ale zaczełam juz 8, a ciaza ma 6tyg z kawałkiem.
dziwnie sie liczy ale tak jest.
jak pojdziesz na usg to dowiesz sie wszystkiego co i jak Smile
nie zawracaj sobie głowy liczeniem Smile
ciesz sie fasolinka.
i zycze jak najmniej dokuczliwych objawow.. Wink

a no i termin porodu bedzie roznił sie Wink
ja wg om mam na 26.05. a z usg na poczatek czerwca Wink
fasolek ma tylko 3 daty do wyboru Razz (dla nas wazne) wiec niech zdecyduje sie Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 12:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NIe da się inaczej liczyć Wink Nie da się bo nie wiecie kiedy doszło do zapłodnienia. Domniemany czas owulki może się różnic od tego co przypuszczamy dlatego liczymy wiek ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki +/- 2 tygodnie
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosiu wiem ale na usg inaczej wychodzi niz z om Smile
dlatego tak napisałam Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm.... no dobra, przyjmuję to do wiadomości, ale powiem, że jestem mocno zdziwiona Smile
To brzmi absurdalnie, że niby jestem w 6 tygodniu.... Rolling Eyes
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotko własnie tak ma brzmiec Razz
liczysz od ost @ Smile
wiec widocznie wychodzi 6tc Wink
kiedy miałas ost @?
czyzby dzielił nas 1 tydzien? :>
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 6:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hihih fajnie jest liczyć Wink). Faktycznie z usg wychodzi zazwyczaj jakaś różnica . Zależy od dziecka. Jak będzie kruszynka to wiek z usg będzie młodszy i odwrotnie Wink. Ależ Wam zazdroszczę Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Pon Paź 10, 2011 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lizelotka napisał:
że niby jestem w 6 tygodniu.... Rolling Eyes
ale Słońce - Ty w sumie nie jesteś w 6 tc, bo owu nie miałaś w 14dc Razz

popatrz na to liczenie tak:
FAKTYCZNIE ciąża trwa przecież 38 tygodni!
ale wg ginekologów ciąża trwa 40 tygodni (bo jest liczona właśnie od dnia OM czyli faktyczny wiek ciąży plus zwyczajowe 14 dni)
dlatego Ci mówiłam, żebyś wzięła wykres do ginki, bo może ona zapisałaby Ci OM na kilka dni po faktycznej dacie(?) (nie wiem czy są takie praktyki, ale byłoby to logiczne) Wink
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 7 z 22

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group