Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

cesarskie cięcie - zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
#Nati#



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Jarocin
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej!Jestem nowa na tym forum ale ja miałam już dwie cesarki.po pierwszej musiałam odczekać 2lata żebym mogła zajść w następną ciąze,aby uniknąć ryzyka jakie jest z tym związane.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, moja druga córcia ma niecałe 6 m-cy a ja obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży Embarassed

Po wizycie u ginekologa, dostałam skierowanie na usg i przykaz brania witamin z kwasem foliowym.
Na kolejnej wizycie dowiem się czegoś więcej, zaczynam się bać po przeczytaniu Waszych postów, jakie to niesie ryzyko.


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jeśli urodziłaś pierwsze przez cesarkę to sporo ryzykowałaś zachodząc w ciąże. Miejmy nadzieję,że Twoja macica jest na tyle silna ,że wytrzyma rosnące dziecko. Tego Ci życzę
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Asia F. to nie uprzedzil Cie lekarz kiedy mozna starac sie po cc o drugie dziecko?...
ryzykujesz. i to wiele.. a co jesli na dole nie wytrzyma i peknie.. ;/
no nic. ale w ciazy jestes i tego nie zmienisz. unikaj dzwigania, przeciazania itp.. i badz pod opieka lekarza. jesli zauwazysz cos zlego od razu do gina! nie ma zadnego zwlekania.. Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 napisał:
No jeśli urodziłaś pierwsze przez cesarkę to sporo ryzykowałaś zachodząc w ciąże.

To nie będzie moje drugie dziecko a trzecie i trzecia cesarka, tylko że pomiędzy tymi pierwszymi była przerwa 11 lat Smile
Po porodzie byliśmy na etapie zmiany miejsca zamieszkania i trafiłam do nowego lekarza ginekologa... starej babci, która po badaniu stwierdziła tylko, że wszystko się dobrze zagoiło i że mam stosować jakąś antykoncepcję, tabletki u mnie nie mają racji bytu i zaprosiła za pół roku... pilnowaliśmy się ale organizm po prostu oszalał..... Smile
Gdy trafiłam do innego lekarza, razem ze mną w poczekalni siedziała dziewczyna w identycznej sytuacji jak ja Smile
Wiem, że muszę się oszczędzać, wiem.... dziękuję Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina17i



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobczyce
PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 7:31 pm    Temat postu: Kolejne ciąże po cesarskim cięciu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem. Chciałabym się poradzić jakiejś polożnej lub lekarza, może ktoś mi tu odpowie. Czy trzecia ciąża po 2 cięciach cesarskich jest niebezpieczna?? I cc = 29,01,2008 a II cc = 03,09,2009 i teraz no niewiem czy jestem w ciąży ale to nie o to chodzi. Chodzi o to czy jest jakieś zagrożenie życia?? prosze o szczere odpowiedzi, tym bardziej ze przy drugim cc mialam zaszyte w środku szwy i sama je sobie musiałam wyciągnąc i teraz mam po lewej stronie blizny taka rozszerzona dziure. Z tego co jakis czas leje mi sie osocze... tzn ta dziura jest tak jakby zrośnięta no ale nie do końca:( prosze o rady...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja jestem po jednej cesarce i rozmawiałam z lekarzem o ewentualnych kolejnych ciążach i cesarkach bo takowe mnie już czekają w przyszłości. Generalnie czas regeneracji macicy po cięciu cesarskim czyli czas w którym macica odpowiednio się zabliźni i przygotuję się na kolejne dziecko to 1,5-2 lata. mówi się ,że to najodpowiedniejszy czas bez ryzyka. Wcześniejsze zajście w ciąże może ale absolutnie nie musi powodować jakieś problemy jednak najlepiej odczekać. W dzisiejszych czasach cesarki przeprowadzane są w taki sposób aby umożliwić kobiecie posiadanie wielu dzieci i to nie tylko 2-3 czy 4 . Macica jest odpowiednio szyta aby nie naruszyć jej elastyczności więc kolejna ciąża nie niesie ryzyka. Oczywiście wszystkie przypadki powinny być indywidualnie rozpatrywane po dokładnej analizie poprzednich cesarek, wyściółki i elastyczności macicy itd. W moim przypadku muszę 2 lata odczekać ponieważ mam bardzo cienkie ścianki macicy i mogłoby to stanowić zagrożenie niedonoszenia ciąży.
Odnośnie Twojej osoby. Mija dopiero kilka miesięcy więc troszkę mnie niepokoi ewentualna Twoja ciąża. Jednak powinnaś skonsultować to z ginekologiem. Jeśli macica jest już na tyle silna że poradzi sobie z rozwijającym dzieckiem to ok ale jeśli jest zbyt słaba to ryzyko jest niestety i dla Ciebie i dla dziecka. Dla dziecka ,że go nie donosisz a dla Ciebie,że pęknie macica.... No cóż najlepiej idz do lekarza. No i kochana skonsultuj tą bliznę. Po tylu miesiącach powinno być już czyściutko.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaF



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: net
PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie Smile

Ja obecnie jestem w 15 tygodniu ciąży choć od ostatniej cesarki minęło dopiero 7 miesięcy. Na chwilę obecną ciąża rozwija się prawidłowo (pomimo brania silnych leków antydepresyjnych na jej początku) a ze mną jest jak najbardziej wszystko OK, żadnych dolegliwości.
Sądzę jednak, że w twoim przypadku , gdy rana nie jest czysta należałoby się rzeczywiście jak najszybciej skontaktować się z lekarzem ginekologiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group