Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

cesarskie cięcie - zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ona22krk
Gość









PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 11:56 am    Temat postu: Urodziłam pierwsze dziecko przez cesarskie cięcie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak długo trzeba odczekać po cesarskim cięciu, by móc mieć drugie dziecko, by nie zagrażało to mnie, jako matce i dziecku? Mam 9-miesięcznego syna i obawiam sie, że obecnie jestem w ciąży, chociaż test ciążowy to wykluczył, ale ja jednak nie mam ponad 2 tygodnie miesiączki.
Powrót do góry
Tomek
Gość









PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Większość kobiet może rodzić naturalnie po cesarskim cięciu ponieważ np. powody dla których wcześniej miały cesarkę są już nieaktualne. Jedynie w bardzo rzadkich przypadkach konieczna jest powtórna interwencja chirurgiczna i około 80 % kobiet, które urodziły pierwsze dziecko przez cesarskie cięcie może urodzić następne naturalnie.
Powrót do góry
ona22krk
Gość









PostWysłany: Sro Lis 09, 2005 1:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku nie było innej możliwości, jak tylko poród przez cesarskie cięcie, ponieważ stwierdzono u mnie niewspółmierność porodową, a dzień przed porodem lekarze błędnie ocenili także wagę urodzeniową mojego dziecka, co się bardzo często zdarza, tylko, że w moim przypadku była to różnica 1,5 kilograma, dziecko miało ważyć nie więcej, jak 2,200 kg, a urodził sie z wagą 3,740 kg. Także przy drugim dziecku raczej też nie będę miała możliwości rodzić siłami natury. Wczoraj po raz drugi robiłam test ciążowy, wynik był znowu negatywny, a miesiączki jak nie było, tak nie ma, także jestem skołowana i nie wiem czym może być spowodowany ten brak miesiączki.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pon Gru 12, 2005 8:38 am    Temat postu: Re: Urodziłam pierwsze dziecko przez cesarskie cięcie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ona22krk napisał:
Jak długo trzeba odczekać po cesarskim cięciu, by móc mieć drugie dziecko, by nie zagrażało to mnie, jako matce i dziecku? Mam 9-miesięcznego syna i obawiam sie, że obecnie jestem w ciąży, chociaż test ciążowy to wykluczył, ale ja jednak nie mam ponad 2 tygodnie miesiączki.



ja także nie mam miesiączki ale jestem po cesarce dopiero 3 miesiące pierwszy okres dostałam po 7 tygodniach a teraz spóźnia się już 5 dni boje sie co mam robic
Powrót do góry
Magda.M



Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja miałam przerwę 7 lat pomiędzy jednym cięciem a drugim. Niby dużo, a jednak... Podczas skurczy partych doszło u mnie do pęknięcia macicy (lekarz dwukrotnie nacisnął mój brzuch próbując wypchnąć dziecko - po cięciu nie wolno tego robić!!!). Dziecko urodziło się w bardzo ciężkim stanie - 0 pkt w skali Apgar, po 10 min reanimacji 1 pkt (dziś dzięki Bogu jest zdrowy). Prawdą jest, że można urodzić normalnie po pierwszym cięciu, niemniej jednak jest to bardzo ryzykowne. U mnie próba naturalnego porodu skończyła się fatalnie. Poród drogami natury po przebytym cięciu powinien być bacznie obserwowany, nie wiadomo jak zareaguje macica i blizna na niej na skurcze, czy się nie rozejdzie. Poza tym nie wiemy, na jakiego fachowca w szpitalu trafimy. Ja byłam spokojna, bo rodziłam na dyżurze lekarza, u którego prowadziłam ciążę prywatnie i jakże bardzo się pomyliłam... Crying or Very sad Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drzana
Gość









PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 6:39 am    Temat postu: Re: Urodziłam pierwsze dziecko przez cesarskie cięcie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz mam ten sam problem co i ty 9 miesięcy temu urodziłam moje pierwsze dziecko przez cesarskie cięcie i podejrzewam że jestem w ciąży jak na razie okres opóznie mi się tydzień ale testu jeszcze nie robiłam Very Happy
Powrót do góry
Zygmunt
Gość









PostWysłany: Czw Cze 22, 2006 4:47 pm    Temat postu: cesarskie cięcie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja córka ma 36 lat i dwukrotnie porody obywane były poprzez cesarskie cięcie. Jest w 8 miesiącu ciąży z trzecim dzieckiem. Powiedzcie mi drogie Panie, czy w takim przypadku rozsądne jest oczekiwanie na poród trzeciego wnuka drogą naturalną, bo ja mam co do tego mało wiary. Ci więcej nie ma do tego przekonania. Córka ma już 36 lat. Podpowiedzcie mi co powinienem jako dziadek uczynić. Robić wszystko aby doprowadzić do porodu poprzez cesarskie cięcie, czy uwierzyć w moc naturalnego porodu w tym przypadku. Gotów jestem przegryźć grdykę lekarzowi, który będzie zmuszał ją do porodu naturalnego. Może odpowie mi Pani, która dotknieta została takim samym przypadkiem. Oczekuję na podpowiedź.
Powrót do góry
Magda.M



Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kielce
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myśle, że po dwóch cięciach Pana córka teraz urodzi także w ten sposób. I powiem szczerze, że do tego bym dążyła. Ja przeżyłam koszmar w związku z naturalnym porodem po przebytym cięciu, też bardzo chciałam choć raz urodzić naturalnie, ale jakie to tak naprawdę ma znaczenie? Ważne, by dzidziuś był zdrowy i szczęśliwie przyszedł na świat... Ja po cięciu nigdy nie rodziłabym naturalnie, zbyt duże ryzyko, nigdy nie wiadomo, jak macica zareaguje na skurcze, czy blizny się nie rozejdą i jak bardzo fachową opieką zostaniemy otoczone w szpitalu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzia01



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 4:15 pm    Temat postu: kiedy ciąza po cięciu cesarskim??? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.może któraś z pań mogłaby mi pomóc i odpowiedzieć jak to jest z czasem który należy odczekać po cc,aby ponownie starać się o maleństwo.
naprawdę pogubiłam się z tym.zasięgałam opinii kilku lekarzy i różniły się one od siebie.słyszałam że należy odczekać minimum 6 miesięcy ,a także że dwa lata a nawet dłużej.może któraś z pań miała już cesarke ,albo jest w podobnej sytuacji jak ja.więc proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja uwazam ze najlepiej odczekac 6 miesiecy po skonczonym pologu - i to najmniej... wiem ze zdania lekarzy sa podzielone ale uwazam ze to jest taki optymalny odstep czasu Smile

Ostatnio zmieniony przez pituszka dnia Nie Sty 13, 2008 7:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group