Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Cerazette!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina17i



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobczyce
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 6:45 pm    Temat postu: Cerazette! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam wazner pytanie jestem 7tyg. po cesarce i ginek mi przepisal tabletki anty... CERAZETTE mam pytanie zwiazane z Nimi czy one daja 100% pewnosci??? Czy bedzie mzna sie kochac po nich na calego?? odpowiedzcie prosze to pilne... i czy sie po nich tyje??? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ewelina a po co ryzykowac? Smile zawsze moze zdarzyc sie niespodzianka...niby anty daja 100% pewnosci. a co na to lekarz? czemu jego nie zapytałas ? Wink
co do tycia- to nie dowiesz sie , poki nie wyprobojesz...jedne tyja,drugie nie. zalezy od orgaznimu...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

żadne tabletki antykoncepcyjne nie dają 100% -ego zabezpieczenia. dwuskładnikowe są skuteczne w 99,9-99,8% a jednoskładnikowe (takie jak cerazette) 99,5%. ale i tak to o wiele więcej niż prezerwatywa czy globulki.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina17i



Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dobczyce
PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tez tak sadze:) dzieki kochane za odpowiedz:)Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anita4040



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 8:46 pm    Temat postu: Cerazette Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję cerazette od 8 miesięcy i są skuteczne. Co do tycia to nie mam z tym żadnych problemów. Nie zauważyłam też innych skutków ubocznych. Polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 12:42 am    Temat postu: Cerazette- nie tylko dla kobiet karmiących!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kobiety palące, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne, narażają się na bardzo poważne ryzyko. Im starsza jest kobieta i im więcej pali, tym większe jest ryzyko. U kobiet w wieku powyżej 35 lat, które palą i przyjmują tabletki, niemal 40-krotnie wzrasta ryzyko wystąpienia zawału serca, w porównaniu do kobiet, które nie palą albo nie przyjmują tabletek.
Duże dawki estrogenów powodują zatrzymanie wody i soli w organizmie (wyraża się to skłonnością do obrzęków, zwiększenia masy ciała oraz nadciśnienia tętniczego, a u osób z chorobami serca - ujawnieniem niewydolności krążenia), a także przyśpieszają rozwój miażdżycy, zwłaszcza u palaczek tytoniu. Palenie tytoniu stanowi przeciwwskazanie lekarskie do stosowania estrogenowych antykoncepcyjnych środków hormonalnych, zwłaszcza u kobiet po 35. roku życia. U palaczek tytoniu stosujących tego typu środki antykoncepcyjne ryzyko wystąpienia wylewu krwi do mózgu jest 22-krotnie większe niż u pozostałych. Mogą powodować występowanie napadów migreny i zaburzeń widzenia.
Bojąc się właśnie takich powikłań , zainteresowałam się tym tematem i okazało się ,że w takim przypadku najlepszym wyjściem dla palaczek są pigułki Cerazette. Chciałam zapytać czy któraś z Was je używała i jak się po nich czuła?? Temat Cerazette na tym forum był już poruszany ale w zupełnie innym kontekście i w 2008 roku, dlatego pozwoliłam sobie zrobić nowy temat!


przylaczylam do tematu, dotyczacego tych tabletek. emilka



Dodano: Pią Mar 06, 2009 5:21 pm

Drogie dziewczyny czy pomożecie?
Na pewno któraś z Was je bierze...

Dodano: Nie Mar 15, 2009 5:04 pm

ewelina17i napisał:
Witam mam wazner pytanie jestem 7tyg. po cesarce i ginek mi przepisal tabletki anty... CERAZETTE mam pytanie zwiazane z Nimi czy one daja 100% pewnosci??? Czy bedzie mzna sie kochac po nich na calego?? odpowiedzcie prosze to pilne... i czy sie po nich tyje??? Crying or Very sad



I powiedz jaką masz opinie po takim czasie na temat tych tabletek? jeśli oczywiście czytasz jeszcze te forum?



Czikita jak chcesz coś dodać to użyj opcji zmień!Jest w każdym prawym rogu każdego Twojego posta!Prosiłam już o to...Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie...

Posty połączyłam / nowicjuszka


Tak jest szefowa-oczywiście!!!!
Nie robić siary-to podstawa!!!!


Tak więc dziewczyny moje drogie czy ktoś jeszcze czyta tego posta do którego zostałam doklejona-odezwijcie się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PROSZĘ!




dodano: Pon Mar 30, 2009 6:30

Dziewczyny proszę Was bardzo o pomoc!!!!
Czy uważacie , że Cerazette w przypadku palenia papierosów jest dobrym pomysłem??


Prosiłam Cię o coś! Dostajesz ostrzeżenie. Jakby ktoś coś wiedział to by odpowiedział!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosia1717



Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 05, 2011 1:50 pm    Temat postu: czy jestem już zabezpieczona? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam jestem obecnie 3 miesiące po porodzie karmię synka i gin przepisał mi cerazzete. 22sierpnia miałam jedno dniowe plamienie i wtedy wzięłam pierwszą tabletkie ale na drugi dzień nic nie było wiec przestałam brać tabsy ;( bo pomyślałam że to jeszcze nie okres, naczytałam się różności w necie i wkońcu 6 września wzięłam pierwszą tabletkę miesiączkę dostałam 14 września,pierwsze opakowanie skończyłam 2 pażdziernika czy jestem już zabezpieczona przed ciążą? do tego czasu zabezpieczaliśmy się dodatkowo prezerwatywą proszę o szybką odpowiedz

nie zakładaj nowych tematów skoro istnieja pokrewne! Zapoznaj sie z REGULAMINEM Forum!

Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Paź 05, 2011 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Namieszałas tak że szok..nie przerywa sie stosowania pigułek bo zaburzasz totalnie cykl! Jak juz wzielas trzeba bylo kontynuowac...

Od pierwszej tabletki drugiego opakowania powinnaś byc juz zabezpieczona. Ale nastepnym razem tak nie mieszaj bo takie nagle zmiany w koncu tak rozreguluja wszystko ze zajdziesz w ciąże.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group