Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ceclor-jak stosować u 13,5 kg dziecka?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maczy



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 7:42 pm    Temat postu: Ceclor-jak stosować u 13,5 kg dziecka? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój synka ma zapalenie krtani,dostał dawkę 5 ml co 8 godzin cecloru(250 mg/5 ml).czy to nie za dużo?i czy można stosować inhalacje z Inj.Natr.Chlor.Isoton (5ml)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 8:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli synek przyjmuje 2 dawki czy 3? jeżeli dwie to wszystko w porządku. jeżeli 3 to wg. ulotki to trochę za dużo jak na 13,5 kg, ale chyba lekarz wiedział co robi i trzeba mu zaufać. a co do inhalacji solą fizjologiczną, to wydaje mi się, że nie powinno być przeciwwskazań, ale oczywiście warto spytać lekarza Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maczy



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

synek przyjmuje 3 dawki cecloru ,ale lekarz zajżał mu tylko w gardło.czy można mu podac 2 dawki po 5 ml co 12 godzin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zwykle powinno się stosować do zaleceń lekarza...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Według mnie dawki są obliczone prawidłowo. A co do inhalacji - są one jak najbardziej zalecane w przypadku zap.krtani.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agenka1



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: kwidzyn
PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 12:53 am    Temat postu: ceklor Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
czyli synek przyjmuje 2 dawki czy 3? jeżeli dwie to wszystko w porządku. jeżeli 3 to wg. ulotki to trochę za dużo jak na 13,5 kg, ale chyba lekarz wiedział co robi i trzeba mu zaufać. a co do inhalacji solą fizjologiczną, to wydaje mi się, że nie powinno być przeciwwskazań, ale oczywiście warto spytać lekarza Wink

Jak mógłby mi ktoś pomóc bo nie wiem czy dobrze rozrobiłam zawiesine 250mg/5ml ,dolałam wody do kreseczki na butelce wymieszałam i znowu dolałam wody do kreseczki-wymieszałam,dopiero doczytałam że trzeba było odmierzyć wode 45ml i dolać wymieszać,mam nadzieje że to na jedno wyjdzie,pomocy?? dziękuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba nalać tyle ile podano ml wody ponieważ w innym stężeniu lek nie ma właściowści ..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group