Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bulimia ? Proszę o pomoc.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kania19



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 9:25 pm    Temat postu: Bulimia ? Proszę o pomoc. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przez ostatnie 3 miesiące bardzo schudłam. Dodam że mam 16 lat, 168 cm wzrostu i 41 kg. W wakacje potrafiłam przez tydzień nic nie jeść, wspomagałam się różnymi środkami tzw. Plan B Ostatnio już nie biorę tego, lecz jak widzę jedzenie, to mnie mdli i często wpycham na siłę np. serek, towarzyszą temu odruchy wymiotne. Dodatkowy przykład, zjadłam dziś marchewkę na parze i buraczki na słodko, oczywiście nie całą porcję. Lecz zwymiotowałam to po krótkim czasie, bo "siedziało mi to na żołądku". Nie wydaje mi się bym miała tzw. "problemy psychiczne" lecz może ta owa bulimia jest bardziej na etapie fizycznego wstrętu. Proszę o pomoc, radę ,cokolwiek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kania19
ja bym nie powiedziała że to jest bulimia. raczej anoreksja - czyli jadłowstręt psychiczny.
bulimia jest wtedy kiedy masz niepohamowany apetyt- wciskasz w siebie co tylko możliwe a potem prowokujesz wymioty.
anoreksja - masz wstręt do jedzenia z obawy przed przytyciem. jeśli nie jesz regularnie i bardzo się ograniczasz to organizm może zareagować wymiotami.

potrzebujesz namiaru na lekarza i psychologa zajmujących się anoreksją?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kania19



Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 30, 2010 10:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale rzecz w tym, że ja nie chce chudnąć ! Chce wręcz przytyć !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kania19 - strasznie mało ważysz jak na swoje 16 lat .. gosia ma rację, to nie jest bulimia, bo Ty nie wciskasz w siebie jedzenia, a potem prowokujesz wymioty, tylko Ty masz jadłowstręt .. rozumiem, że chcesz przytyc, a nie możesz ? udaj się do lekarza jak najszybciej !
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group