Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bulimia - po jakim czasie się chudnie?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anioolek_15



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 102

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 10:26 am    Temat postu: Bulimia - po jakim czasie się chudnie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam wrażenie że moja przyjaciółka choruje na bulimię... Za każdym razem gdy coś zjemy albo u niej albo u mnie to ona zawsze chodzi do łazienki i siedzi tam z 10 minut. Po jakim czasie można schudnąć przy tej chorobie? Jak długo czeka sie na efekty tej nienormalnej metody odchudzania? Proszę pomóźcie mi bo ja nie wiem co mam zrobić.
Z góry bardzo dziękuję!


----edit by emilka----
Temat został przeniesieony do działu "Zdrowie psychiczne"

_________________
Weronika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 11:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, to dosyć szybko. Mało tego, można doprowadzić do poważnego uszkodzenia układu pokarmowego. Confused Bulimia to choroba psychiczna, więc zazwyczaj od tej strony rozpoczyna się leczenie.
Koleżanka nigdy nie mówiła, że chce schudnąć, albo ma problem z nadwagą?
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anioolek_15



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 102

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 11:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze mówiłą że jest "gruba" ale szczerze to ona jest bardzo szczupła, nie wiem z czego chciała by schudnąć. Chcę z nią porozmawiać ale ona jest uparta i boję się ze mnie nie zrozumie
_________________
Weronika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

leczenie bulimii wymaga współpracy lekarza i psychoterapeuty. zazwyczaj konieczna jest zarówno psychoterapia jak i i leczenie farmakologiczne.

często skuteczna bywa terapia grupowa. na poczatku musisz szczerze porozmawiac z przyjaciółką, powiedzieć, że się o nią martwisz, zeby Ci zaufała.przyjaciółka musi zmienić sposob myślenia, musi siebie zaakceptować. powinna poznać też sposoby racjonalnego odżywiania.
na pewno nie można tego lekceważyć, bo skutkami nieleczonej bulimii mogą być np. zanik miesiączki, zgrubienia skóry palców, uszkodzenia tylnej ściany gardła i przełyku aż do przerwania jego ciągłości, awitaminoza, bóle głowy, mięśni, gardła, osłabienie serca, wątroby i układu pokarmowego, uszkodzenie szkliwa zębów (wyszczerbienia, nierówności)... nie mówiąc juz o skutkach psychicznych jak depresje, psychiczne uzależnienie sie od wymiotowania, niechęć do samej siebie.

wiem, że bardzo ciężko jest rozmawiać z taka osobą, bo zazwyczaj się wszystkiego wypiera i mówi, że jest w porządku i nic jej nie dolega, ale trzeba próbować budować coraz wieksze zaufanie aż do momentu, kiedy przyjaciółka się otworzy. trzeba to robić delikatnie, bo inaczej będzie myślała, że na nią napadasz i będzie reagowała negatywnie i agresywnie.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 6:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z emilką. Nic na siłę, bo nie pomożesz a zaszkodzisz.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anioolek_15



Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 102

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Racibórz
PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 10:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aż się sama przeraziłam jakie moga być tego skutki... To przerażające! Dziękuję bardzo!
_________________
Weronika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Monisia123



Dołączył: 12 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Pon Lis 12, 2007 6:48 pm    Temat postu: Nie wiem czy mam bulimię ? :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Nazywam się Monika i zarejestrowałam się na tej stronie głównie aby otrzymać odpowiedź na pytanie zawarte w temacie. Mam 15 lat i wiem, ze wielu z Was może uznać mnie za małolate która "nie ma wiekszych problemów" . Lecz niestety nie jest tak. Przejdę do rzeczy.

Od pewnego czasu wymiotuję kiedy tylko sama uznam, że zjem za dużo. robie to dość często i specjalnie. Uważam siebie za grubą osobę. Mierzę 160cm a waże ok 57kg.-Bardzo chciałabym schudnąć. Jednak moim największym problemem jest to, ze lubię jedzenie. Przy toalecie potrafię spędzić nawet całą godzinę. Wymiotowac konczę kiedy pojawia się kłucie pod rzebrami. w ten sposób czuję, że już raczej zwymiotowałam to co zjadłam. Wiem o bulimii ze jest to choroba ktora ----- się napadami "obrzarstwa". ja takich nie mam. Po prostu zwracam każdy większy posiłek . Nie wiem czy to jest jakiś początek bulimii. Chciałabym aby ktos w miarę doświadczony odpowiedział mi. Bardzo proszę.



Pozdrawiam.



----edited by emilka----
temat przeniosłam do tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kwiat



Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj

Mam koleżankę, która ma podobny problm co Ty i według mnie to jest bulimia. Ona również nie ma napadów głodu, zwraca tylko większe kąski, przede wszystkim obiad. Poradziłam jej żeby udała się do specjalisty, psycholog, czy psychiatry. Myślę, ze Ty też powinnaś o tym pomyśleć zanim pogłębi się ta choroba i zacznie przynosić skutki uboczne. Ona nie poszła i ma teraz duże problemy z zębami. Więc może jednak zasięgnij rady specjalistów.
Trzymam w kciuki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olkaolka49



Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 12:15 am    Temat postu: bulimia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

    od czasu do czasu zdarzaja mi sie takie napady za wymiotuje po jedzeniu ale nie dzieje sie to regularnie kilka razy w miesiacu, chyba ze wpadne w taki ciag który sie (rzadko zdarza)to zdarza mi sie wymiotowac kilka razy w tygodniu.ale nie zauwazam róznicy na mojej wadze. i w zawiasku z tym mam takie pytanie czy ja jestem chora na bulimie czy takie zachowanie sie nie klasyfikuje na zahcowania typowe dla bulimiczek?jezeli by ktos chciał mi odpowiedziec na to pytanie to prosze pisac na mojego maila olla0@buziaczek.pl



------edited by emilka-----
temat przeniosłam do odpowiedniego działu i przyłączyłam do tematu, dotyczącego bulimii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
raisa1200



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
ja mam 21 lat i od 5 lat choruje na bulimie.Jedynej rzeczy jakiej w życiu załuje jest własnie to.Jest sobota, pierwszy weekend podczas ktorego od długiego czasu moge odpocząć .Jest już po sesji, hmm i tak dobrze ze skonczylo sie tylko jednym warunkiem. Wony czas ... wiecie co robie płacze.Wczoraj mialam "napad" ból jest tym wiekszy ze od 4 miesiecy tego nie robilam. Sesje u psychologa mialam skonczyc za 2 miesiace i .. i co zabawa zaczyna sie od nowa. Moi znajomi teraz sie bawia swietuja zdane i oblane egzaminy a ja ... hmmm Wyć mi sie i wymiotowac tez.Kiedys bylam radosna, pelna zycia, ksiązki pochłaniałam, kochalam zycie , mialam marzenia, widzialam sens...bym sie zabila ale za bardzo kocham swoja mame i brata. Jeszcze niedawno myslałąm ze mi sie uda, a tu kolejna porazka. Bardzo sie boje, bo nie mam juz sil, chce jednak walczyc tylko nie wiem co powinnam teraz zrobic.Myslicie ze mozna pokonac bulimie?to głupie ale ja mam wrazenie ze za tym tesknilam , moze lepiej zyc w obłudzie i zakłamaniu.Czasem mysle ze nie powinnam poddac sie leczeniu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group