Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Brzuch jak balon ! ;(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mallutka



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 6:21 pm    Temat postu: Brzuch jak balon ! ;( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pół roku mam problemy trawienne, a mianowicie rzadko bywam w toalecie żeby się opróżnić, pomimo tego, że zawsze odwiedzałam toaletę po każdym posiłku. Mój brzuch jest jak napompowany balon, twardy szczególnie po posiłkach. Często czuje ból (pieczenie) w dolnej części brzucha ;( Lekarz przepisał mi tabletki na pasożyty (lamblia) czułam się po nich lepiej, nie miałam już wielkiego brzucha i częściej bywałam w toalece. Kuracja została powtórzona ale niestety po pewnym czasie znowu mi to powróciło ;( Brałam rownież dużo tabletek zawierające błonnik ale bez skutku. Aktualnie biorę tabletki na rozluźnienie jelit + Colon C, ponieważ lekarz stwierdził, że "niby" mam przykurczone jelito...
Dodam również, że mam 19 lat jestem osobą bardzo aktywną fizycznie, staram się odżywiać rozsądnie jedząc owoce i warzywa, spożywając ciemne pieczywo. Nie wiem czy to może być coś związane z moimi problemami ale od paru miesięcy mam nieregularną miesiączkę, a czasami nawet jej nie mam przez dwa miesiące.

Bardzo proszę o pomocą! ;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mallutka
Zaczniemy od tego,jaki lekarz Cię leczy,jakie badania przeprowadzono?(proszę podać wszystkie oraz wyniki)Jakie leki zalecono?(wszystkie!)Czy przeprowadzono badanie gino.?Czy to są tylko wzdęcia?Czy występuje pieczenie w przełyku,duszności w klatce piersiowej,burczenie w brzuchu,uczucie przelewania,problemy ze stolcem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mallutka



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 05, 2010 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na początku leczył mnie lekarz ogólny w przechodni do której należę, przepisał mi furazonidol, nystatyne i metronizadol, następnie dostałam tylko jeden lek zastępczy (niestety nazwy nie pamiętam). Byłam u ginekologa który powiedział, że w takim wieku nieregularna miesiączka może sie zdarzac i, że to przejdzie ;/ Ostatnio byłam u gastroenterologa który przepisał mi Colon C oraz duspatalin retard. Miałam robione USG brzucha na którym nie wykazano żadnych zmian.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mallutka
Ale nie odpowiedziałaś mi na wszystkie pytania.Colon C proszę stosować 2 x dn na czczo(na pół godzony przed posiłkiem)Duspatalin retard
zastąpił bym lekiem z gr.Trimebutinum(Debridat,Debretin czy Tribux)
można też wdrożyć jako leczenieMeteospasmyl.Do tego Espumisan 4 x po 6kapsułek,wspomniany Colon oraz Acidolac
Na okres przejściowy dietę lekkostrawną z ograniczeniem używek,słodyczy,unikanie stresów,posiłki spożywać powoli w małych ilościach 5-6 x dn.Dużo pić wody mineralnej nie gazowanej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mallutka



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pieczenia w przełyku ani duszności w klatce nigdy nie miałam. Największym problemem jest bardzo wzdęty brzuch oraz problemy ze stolcem ( jak już bywam w toalecie to kał jest twardy) czasami mam dziwne wrażenie ( może głupie co teraz napisze) jakby w brzuchu "wystrzeliwały bomby" Wink
Colon jest przyjmowany dwa razy dziennie i w ciągu dnia pije ok 3 litrów wody
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 9:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mallutka
Zastosuj to co zalecam,można się od czasu do czasu posiłkować syropem Laktulosum.
Muszę jeszcze zapytać czy czasem nie występują choroby tarczycy,hipokaliemia,hiperkalcemia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

muszka tak dla wyjaśnenia:

hipokaliemia - obniżenie poziomu potasu we krwi mniejsze niz 3,6 mmol/l
hiperkalcemia - podwyzszenie poziomu wapnia we krwi
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mallutka



Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 07, 2010 7:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie miałam żadnej z tych chorób.
Najbardziej podejrzewam, że przyczyną tego są pasożyty ;( ponieważ pod podaniu mi leków właśnie na pasożyty czułam się super, fakt, że trwało to niedługo ale poprawa była. Pare lat temu już byłam leczona na lamblioze. A teraz wybrałam już do końca przepisane ostatnio leki (duspatalin retard i Colon) i żadnej poprawy nie widze Sad Zauważyłam również u siebie, że podczas nasilenia się tych dolegliwości czyli większe wzdęcia brzucha dostaje wysypki oraz takie strupki w głowie i jestem bardzo podrażniona, moze to ma coś w tym wspólnego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 10:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mallutka
Jest wiele przyczyn takich objawów,dlatego wskazane jest wykonanie bardziej szczegółowych badan,miedzy innymi badanie krwi w kierunku tarczycy,hipokaliemii,hiperkalcemii czy badanie na pasożyty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group