Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Brodawki sutkowe - łupież?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mojamalami



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 02, 2013 3:10 pm    Temat postu: Brodawki sutkowe - łupież? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od paru miesięcy (ciężko mi powiedzieć od kiedy, bo na początku nie zauważałam problemu) na obu brodawkach sutkowych łuszczy mi się skóra, wygląda to jak białe płatki podobne do łupieżu. Tych małych plamek jest w sumie 3. Poza jeszcze głową nigdzie niczego podobnego nie mam. Co to może być i jak mam sobie z tym radzić? Czy to może być łupież bądź grzybica? A może oznaka czegoś poważniejszego? Może ktoś miał ten problem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 9:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj;) Przyczyn może być wiele, zazwyczaj taka sytuacja z łuszczącymi brodawkami, pojawia się u kobiet karmiących swoje dziecko. Wtedy wystarczy udać się do kosmetyczki bądź użyć dobrego kremu.

Po za tym sama, możesz spróbować kremu, polecam - purelan. Łagodzi on podrażnienia i łuszczącą się skórę.


Ale z tego co piszesz, wynika, że dzieje się to również na głowie tak? Może w takim razie też być tak, że po zimie masz po prostu przesuszoną skórę, dlatego w takim przypadku, najwięcej zadowolonych jest z wizyty również u kosmetyczki i odpowiedniej regeneracji skóry;)

Warto jednak, skontaktować się z lekarzem aby upewnić się i mieć pewność a potem móc spokojnie spaćWink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 5:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy prócz łuszczącej się skóry, odczuwasz jeszcze jakieś objawy? Świąd, pieczenie, zaczerwienienie skóry? Czy skóra sama się łuszczy, czy poprzez drapanie?

Myślę, że jeżeli to samoistne złuszczanie naskórka dobrze będzie wykonać peeling całego ciała, również piersi, ale z pominięciem brodawek. Następnie po wykonaniu peelingu, nałóż na skórę krem głęboko nawilżający, bądź może nawet lepiej - emulsję do ciała dla alergików - Emolium. Wówczas natłuścisz i nawilżysz skóręSmile

Do włosów również możesz wypróbować szampon z tej linii, podczas mycia włosów postaraj się wymasować skórę głowy. Niech włosy wyschną naturalnie, staraj się nie używać suszarki ani preparatów do układania włosów, być może podrażniają Twoją skórę głowy.

Myślę, że nie ma powodów do paniki, wypróbuj polecone sposoby i napisz czy pomogły.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group