Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Brak rozwoju mięsnia piersiowego większego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stylu



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 1:27 am    Temat postu: Brak rozwoju mięsnia piersiowego większego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam 17 lat, i od dziecka prawą klatke mam mniejszą od lewej, tzn nie o tyle mniejszą co w ogole nie mam tego mięsnia. Po prostu dotykając w okolice sutki czuć żebra, nie ma tam żadnego mięsnia. Chodziłem na rehabilitacje ale to nic nie dało. Jest szansa na skorygowanie tego? Marzy mi się wojsko, czy to chwila by się dowiedzieć by marzenia prysły?
Dołączam zdjęcie



Ostatnio zmieniony przez stylu dnia Nie Sty 17, 2010 2:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 1:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W zespole Polanda można dokonać rekonstrukcji, pod warunkiem, że mięsień ten jest wykształcony.

Dużo zależy od tego, czy towarzysza temu jeszcze inne wady, czy ta wada upośledza Twoją zdolność motoryczną itd.

Ale wątpię żeby Cię przyjęli. W końcu ten mięsień spełnia dość znacząca rolę jeśli chodzi o motorykę...A to ma duże znaczenie przy np strzelaniu z broni...Która swoje waży...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stylu



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

3 lata chodziłem na karate, od stycznia zacząłem chodzić na siłownie, dlatego jestem przekonany że moja motoryka jest na wysokim poziomie, jestem w stanie wykonać każdy ruch i nie odczuwam żadnych przy tym bóli. Jestem praworęczny i wcale nie jest ona o wiele słabsza dlatego stabilnie moge strzelać itp.
Właśnie tego mięsnia w ogóle nie ma. Co z tym dalej robić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja na Twoim miejscu najpierw bym poszła do jednostki WKU żeby mnie przebadali i określili czy w ogóle mam jakieś szanse. No i zapytała czy jest sens korygowania tego gdyby orzekli że nie ma przeciwwskazań do tego, żebyś został przyjęty.

A później ewentualnie do chirurga plastycznego.

Nie masz żadnych innych wad? Bo to jest wada wielonarządowa i w większości przypadków towarzyszy jej wiele innych wad...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stylu



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedyną wadą był krzywy kręgosłup ale teraz jest już dobrze.
Ogólny stan mojego zdrowia jest taki : nie mam żadnych alergii, nie przyjmuje żadnych leków, mialem tylko 2 złamania po których nie było żadnych następstw, wiele osób w moim wieku doznaje kontuzji kolan, mnie to nie spotkało. Czy to dziwne że przy tym niedorozwoju moze coś jeszcze innego ucierpieć? Nie wiem co jeszcze wymieniać, gdyby nie ta klata to jestem przekonany że spokojnie dostałbym kat A

Orientujesz się czy w tym wieku moge iśc już jutro na tą komisje ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie występują wady narządów wewnętrznych przy tym schorzeniu. Nie jest to dziwne. Po prostu tak jest przy wadach tzw wielonarządowych.

Teoretycznie powinieneś poczekać aż dostaniesz wezwanie. Ale zawsze możesz zadzwonić i zapytać, albo po prostu pojechać jeśli nie masz daleko.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stylu



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A do jakiego specjalisty moge sie udać z takim schorzeniem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli zależy Ci na wypełnieniu tego miejsca to pomoże jedynie chirurg plastyczny. Tyle że troszkę za to zapłacisz...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
stylu



Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 3:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Będzie to sztuczne wypełnienie typu silikon ?
Ile tak na oko to by kosztowało ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chirurgiem plastycznym nie jestem i nie będę.
Cena zależy od kliniki Musisz poszperać w necie..
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group