Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Brak jądra u chłopca

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 08, 2010 11:06 pm    Temat postu: Brak jądra u chłopca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Siostrzeniec (9lat) od kilku dni skarżył się na ból brzucha. Po wizycie u lekarza okazało się, że nie ma lewego jądra w mosznie. Badanie usg potwierdziło brak jadra w mosznie i w ogóle w jamie brzusznej. Dziwi mnie jak pediatra nie zauważył braku jądra przy okazji okresowych badań dwulatka, czy czterolatka? Wyczytałam ,że

"Jeżeli USG nie wystarcza, to konieczne bywa wykonanie dodatkowych badań - tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego. Jeśli jądro jest, ale nie zstępuje do moszny, powinno być tam sprowadzone operacyjnie lub hormonalnie najpóźniej około 2. roku życia. Dlatego warto zrobić dodatkowe badania, żeby się upewnić, czy jądro naprawdę jest i czy zabieg lub terapia hormonalna mają uzasadnienie."

Możliwe, że jądro jest i uciska na "coś" lub nie mieści się w "czymś" i stąd ten ból brzucha. Podejrzewam, że jeśli jadro znajduje się w jamie brzusznej, konieczna i niezwłoczna jest operacja. Takie jądro zapewne kwalifikuje się też do usunięcia.

Czy brak jednego jądra wpływa na późniejsze życie seksualne? A jeśli tak to w jakim stopniu?
Może któryś/aś z forumowiczów zna podobny przypadek i jest mi w stanie coś podpowiedzieć?
Z góry dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group