Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bradykardia i wysiłek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mack0



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 1:08 pm    Temat postu: Bradykardia i wysiłek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jakiś czas temu stwierdzono u mnie bradykardię. Mam 19 lat. Uprawiam sport amatorsko od ponad 10 lat (piłka nożna). Moje tętno wynosi około 45-50/min. Tak niskie tętno ma większość młodzieży, ale moje serce bije tak mocno, że niekiedy słyszę w głowie jego bicie...


Próba wysiłkowa wyszła dobrze, więc lekarz pozwolił mi grać nadal.


I teraz pytanie: czy mógłbym chodzić 2-3 razy w tygodniu na siłownię pomimo tego, że mam takie mocne serce już?

I czy upał może być niebezpieczny gdy się ma bradykardię?

Pozdrawiam i czekam na opinię kogoś kto się zna na tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 10:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co do siłowni, powinieneś sie spytać swojego lekarza, natomiast co do upałów, myślę sobie, że mogą mieć wpływ, bo im większe upały, tym rośnie częstość akcji serca, więc tez moze dochodzić do niedostatecznego zaopatrzenia organizmu w tlen. ale zaznaczam, ze to moja teoria i nie jest to opinia osoby znającej się na tym. Razz
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group