Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

boli kregoslup

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Noma



Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 18, 2013 10:02 pm    Temat postu: boli kregoslup Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Od dluzszego czasu boli mnie kregoslup. A dokladnie lopatki, lewe ramie, a najbardziej to ledzwia z koscia ogonowa.

W jednym miescu, w ledzwiach boli mnie rowniez przy dotyku. Najlepiej jest gdy robie sklony albo leze skulona. Nie jest to jakis ogromny bol, przypominajacy rwe kulszowa, ale zaczynam sie martwic.

Przeczytalam, ze tkliwosc kosci jest przy nowotworze no i tutaj to juz sie zalamalam...(niestety,internet potrafi dobic). Czy przy skrzywionym lub chorym kregoslupue wystepuje tkliwosc?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 19, 2013 1:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim, nalezałoby się zastanowic jaki tryb życia prowadzisz. Aktywny, czy statyczny, stojący, siedzący. Po drugie jaką postawę przyjmujesz w czasie siedzenia, stania. Czy się garbisz, jakie masz krzesło na którym siedzisz. Czy wykonywałaś intensywny wysiłek, dźwigałaś coś, nosisz ciężką tormę w jednym ręku, na jednym ramieniu.

Ponad to ból kości jest bólem który 95% pacjentów określa jako "nie do zniesienia" nawet po przyjęciu leków przeciwbólowych-przeciwzapalnych z rodzaju paracetamol/ibuprom, części nie pomaga nawet ketonal. Pozostałe 5% to osoby z bardzo wysokim progiem bólowym.

Być może jest to jakis stan zapalny, być może nadwyrężenie mięśni, ewentualnie rozpoczyna się proces zwyrodnieniowy związany ze złą postawą.

Należy koniecznie udac się do lekarza lub fizjoterapeuty.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elao



Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Paź 31, 2013 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli masz prace przy biurku to mozliwe, ze jest to spowodowane ciagla postawa siedzaca i przy tym brakiem cwiczen. w takim przypadku polecam lekkie cwiczenia (polkola robione glowa lub ramionami). chociaz taki tryb moze grozic nawet kalectwo... jesli natomiast jest odwrotnie i ruch jest obecny w Twoim zyciu to moze warto to skonsultowac z jakims specjalista? moj brat mial problemy z kregoslupem, bo non stop siedzial przy kompie i gral w gry, a zza biurka ruszal sie tylko do lazienki. no i potem mial problemy... pojechalismy do CKR w konstancinie i pod okiem specjalisty musial przejsc rehabilitacje. masa cwiczen i czasu, ale przynajmniej teraz aktywnie biega i chodzi na basen, a gry poszly w odstawke. wyszlo mu to na dobre. no ale jesli chodzi o Twoj przypadek to zycze Ci powrotu do zdrowia i mam nadzieje, ze to nic powaznego:) daj znac jak sie to wszystko zakonczylo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czarna503



Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 11:21 am    Temat postu: polipy kregoslupa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam dosc duzo polipow wokol kregoslupa odczuwam niesamowite bole nie moge lerzec na wznak ani na zadnym boku moge tylko chodzc i to tez nie zadurzo bo mam wrarzenie ze ktos wziol pompke od roweru i napompowal mi kregoslup ostatnio bylam w szpitalu gdzie wlasnie stwierdzili u mnie te polipy wokol kregowe ale niestety nie mozna tego zoperowac chce sie dowiedziec dlaczego i czy skazana jestem wobec tego na zycie w ciaglym bolu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś na pewno musi dać się zrobić, tak cierpieć to bez sens... nie da się żyć! Musisz iść i poszukać innego szpitala, próbuj dalej i nie poddawaj się. Wiesz jak to jest, w jednym miejscu powiedzą, że się nie da aw drugim zrobią za pół darmo! Próbuj szukać po innych ośrodkach!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czarna503



Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpoeiedz o ile sie nie myle bylam chyba wlasnie u najlepszego specjalisty w tej dziedzinie ale to nie chodzi oto w internecie wyczytalam ze jednak to sie operuje tylko zabieg jest bardzo dlugi do kilkunastu godzn a samo leczenie do czterech miesiecy bo podobno to sie zostawia jakies otwarte rany zeby sie goilo pewnie dlatego nie chca tego operowac moze jak bym byla jakas szycha?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Funky



Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

HHm, pewnie jest to niebezpieczna operacja skoro tak blisko kręgosłupa... ale ja i tak bym chyba się poradziła innego lekarza - gdzie dwóch lekarzy ta trzy zdania...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 29, 2014 9:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne, warto skonsultować się jeszcze z innym specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
polla8



Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 6:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Internet nawet z kataru potrafi HIV zrobić więc nie kieruj się tym co znajdziesz w sieci. Też mam problemy z kręgosłupem, tylko w moim przypadku nie da się nic z tym zrobić. Łykam tabletki i jakoś żyje, choć czasami nie jest łatwo. Na kręgosłup dobre są ćwiczenia wzmacniające, joga, masaże, okłady, opaski. Z leków skuteczny jest ketonal. Zawsze też trzeba dbać o odpowiednią postawę. Znalazłam też niedawno takie opaski na podczerwień [zakaz umieszczania linków na forum] i zastanawiam się czy może warto byłoby wypróbować? Miałaś już takie? Zastanawiam się czy rzeczywiście są skuteczne, bo jeżeli tak to mi także by się przydały. Póki co cena jest dla mnie zbyt wysoka a nie znam osoby która używała tych opasek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agata1966



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: miasta
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja co mogę doradzić to operowanie kręgosłupa jako ostateczność!!!! To ogromnie długi proces rehabilitacji, który niesie za sobą wiele późniejszych dolegliwości i skutków. Mało tego, często jest tak, że problem i tak nie znika albo jest mniejszy a po roku, dwóch powraca to samo.
Wiem jedno, przyjaciel miał operowany kręgosłup. Dzisiaj mija 2 lata i jest z nim kiepsko. Jest załamany i twierdzi, że gdyby mógł cofnąć czas - nie podjął by sie operacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group