Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bolesne wzdęcia

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 5:29 pm    Temat postu: Bolesne wzdęcia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od kilku dni prawie po każdym posiłku mój brzuch robi się wielki, twardy, wzdęty.
Tylko ze do tego dochodzi okropny ból! Czasami muszę położyć się na łóżku i skręcam się z bólu. czasami nawet nie mogę wziąć oddechu Confused
te "ataki" trwają ok 30-60 min Confused

Staram się odżywiać zdrowo i nie przejadam się.
Czy te objawy to powód do niepokoju? Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 7:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm czasem tak jest.
Polecam espumisan, pomaga na wzdecia i przynosi ulge.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i dzis znowu... lekka kolacyjka - za chwilę wielgachny, bolący brzuch i takie skurcze, że musiałam sie położyć Confused
To chyba nie jest normalne, żeby codziennie miec takie objawy. Nawet po lekkim jedzeniu Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm.. może jelito drażliwe?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może emilka, oby nie....
Wiem jakie potrawy powodują wzdęcia i unikam ich, a mimo to od kilku dni wyglądam jak w zaawansowanej ciąży Confused
najlepiej czuje się na czczo lub głodna Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 1:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a nigdy tak nie miałaś? ja np. mam przed okresem tak, że mam nadęty brzucho i nie chce mi się jeść.. ale nie mam skurczy po jedzeniu. może warto przejść się do lekarza ;)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm... miałam, ale nigdy nie było to aż tak dokuczliwe i tak częste.
A może u mnie tez to ma coś wspólnego z okresem? (Jestem tuz tuż przed). Poczekam, poobserwuję i pójdę do lekarza. Albo kupie magiczny jogurcik Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marek.Tuszkiewicz



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 5:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro ból jest nie do wytrzymania to nie należy tego lekceważyć. Może powinnaś zwrócić uwagę na to co jesz, pijesz, może napoje gazowane, albo zaczęłaś jeść coś, na co jesteś uczulona. Na razie możesz spróbować wziąć Nospę rozkurczowo lub Hepason Complex. Jeśli to nie pomoże, to lepiej zgłoś się do lekarza na badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
onn252



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 01, 2009 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam od jakiegos czasu 2 miesiecy mam dziwne wzdecia brzucha robi sie on jak niewiem juz jak mam sobie z tym radzic do tego wszystkiego cały sie trzese podczas takiego ataku mam dziwny niepokuj strach balon i do tewgo strasznie dziwne uczucie ciasnosci w klatce piersiowej bałeł sie ze to od serca wiec robiłem ekg serca i wszystko ok rownierz badania krwi pod katem watroby tarczycy wyszły ok prosze pomurzecie bo niemam juz siłySad

Dodano po 3 minutach:

Np dzis rano obudziłem sie oczywiscie sniadanko kawka papierosek i zaczeło sie brzuch wzdety jak balon pieczenie uczucie ciasnosci w klatce piersiowej niepokuj uciekam niewiadomo przed czym czym to moze byc spowodowane?nigdy na nic niechorowałem Prosze o jakas rade
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 12:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

odstaw kawkę, papieroska, gazowane napoje. przejdź na lekkostrawną dietę i zobacz, czy zadziała (takie "zobaczenie" nie nadejdzie z dnia na dzień! poprzyglądaj się sobie przez co najmniej 3 tyg).
jak nie będziesz sobie radził z dolegliwościami- kup w aptece ziołowe preparaty na wzdęcia i jedz zdrowo (kalafior, choć zdrowy, jest jednak raczej niewskazany ;])
lub po prostu- idź do lekarza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group