Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle stawów i ramion

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zawara



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nysa woj.Opolskie
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 7:28 pm    Temat postu: Bóle stawów i ramion Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam 20 lat ,od 3 lat mam problem ze stawami (stawy ramion) problem jest duży i coraz bardziej męczący otóż przed 3ma latami byłem aktywną osobą która nie potrzebowała snu , wiecznie jestem zmęczony (tylko czym!)i zaraz po szkole idę sobie pospać 2-3 godziny .Kiedyś zawsze po szkole biegłem na bosko grałem w piłkę do późna i wracałem do domu pełen wigoru teraz tak nie jest Sad Co najgorsze zbliża mi się termin poboru do wojska i chyba bym tam umarł gdyby mi ktoś kazał zrobić 20 pompek (kiedyś robiłem po 50 i nie czułem bólu tylko zmęczenie ale to jest normalne a ból ramion przeszkadza mi w prawidłowym funkcjonowaniu przykładowo gdy śpię często budzę się bo mnie lewa lub prawa ręka boli , Ale zdarzają się dni w których ból ustępuje ale góra 2-3 dni i bóle powracają same z siebie)
Byłem u pediatry zaleciła mi badanie krwi poszedłem okazało się że miałem ASO za wysokie 300 dała mi Ospen ASO spadło ból pozostał Sad ,dali mi skierowanie do laryngologa poszedłem i nic podejrzanego nie stwierdzili , poszedłem do Reumatologa powiedziałem mu co i jak dał mi receptę na Penicylinę i gdy byłem w aptece nie sprzedali mi jej bo się okazało że nie wolno?! nie wiem o co chodziło udałem się do pediatry gdzie powiedziano mi że absolutnie niewolno peniciline mi podawać (podbno gdy byłem mały byłem nią leczony i ktoś mi ją za szybko podał i miałem wstrząs) ale nie jestem na nią uczulony.Ostatnio moja mama wpadła na pomysł że to na pewno kleszcz mnie ugryzł i to może być to .ale jak 3 lata by to już trwało?? .Nie wiem co mam już robić ! Czy ktoś z was wie co mi dolega?? chyba będę musiał udać się do specjalisty (reumatologa) mój e-mail zawara777@wp.pl gadu-gadu numer 6734482 Proszę o pomoc

_Edited by Gonzi_
Zmieniam tytuł na pasujący wg regulaminu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobne bóle podczas zmęczenia, wysiłku na wysokości łopatki ( prawej ). Nie zdarza się to często, ale ból jest dokuczliwy...

Odnosze wrażenie, że albo masz strasznie dziwnych lekarzy, albo ściemniasz. Wybieram opcje nr 1. Wink

Byłeś u tylu specjalistów, a oni na to że nic? Cos tutaj nie gra! Musisz z tym coś zrobić, bo takie bóle same nie znikną. Musisz znaleźć DOBREGO lekarza który w 100% ci pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 8:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gonzi boli Cie bo masz najprawdopodobniej bardzo złabe te mieśnie a podczas wysiłku używasz mieśni pleców którychna codzień nie używamy i na tych słabych miesniach robią sie zrosty i to boli;) nic Ci od tego nie bedzie masaże pomagaja ja tam miałem za małolata pół roku musiałem chodzić na masarze ale do dziś nic mi nie jest ale regularnie cwicze;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mikmik napisał:
gonzi boli Cie bo masz najprawdopodobniej bardzo złabe te mieśnie


To nie od tego. EOT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Wrz 26, 2007 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurde, określenie bóle stawowe jest strasznie nieprecyzyjne. nie wiadomo czy dotyczy struktur okołostawowych czy mięśni, tkanki podskórnej, kości. poza tym może być mnóstwo przyczyn od stanów zapalnych (bakterie, wirusy, nieinfekcyjne), przez zmiany zwyrodnieniowe, metaboliczne, hormonalne, nowotworowe a nawet tylko towarzyszące innym chorobom.

konieczna jest wizyta u lekarza. masz mu powiedzieć:
- jak długo utrzymuje się ten stan
- czy utrzymuje się cały czas, czy np. w określonych godzinach czy po określonych czynnościach, czy zależą od położenia ciała
- czy sa inne objawy jak np. gorączka, dreszcze, zaburzennia krążenia, zmiany oczne, bóle brzucha itp.
- jakie przebywałeś choroby ogólnoustrojowe

dalej powinienes mieć zrobione:
- ob
- morfologię
- badania moczu
- warto byłoby zrobic też odczyn lateksowy, zdjęcie rentgenowskie stawu i punkcję stawu

jeżeli nic z tego nie wyniknie, to powinno się oznaczyć wskaźniki przemiany białkowej, purynowej, wapniowo-fosforanowej, kwasowo-zasadowej. badan jest mnóstwo, bo takie bóle mogą mieć źródło wszędzie. grunt to trafić na dobrego reumatologa, który nie będzie Cię zbywał.
warto też ograniczyć spożywanie alkoholu i miesa, za to dużo pić płynów i jakieś ćwiczenia, fizykoterapia jak najbardziej.

jak wszelkie badania będą ok, to może neurolog?
ale najpierw chociaż te podstawowe badania...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group