Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle stawów i obrzęki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grzegorz1606



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 5:44 pm    Temat postu: Bóle stawów i obrzęki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry jestem nowy użytkownikiem tego forum.Pozdrawiam wszystkich którzy przeczytają mój post . Mam 40 lat i od ponad roku problem z bólem stawów palców dłoni oraz nadgarstka, łokcia i stawu kolanowego Poza tym stawy palców są od ponad roku spuchnięte.Już prawie rok biore leki przeciw bólowe i przeciw zapalne zapisane przez reumatologa.Wyniki badania krwi mam w normie ale ból chociaż gdy biorę leki jest nieco mniejszy lecz rozprzestrzenia sie na wczesniej nie bolące stawy,a obrzęk sie utrzymuje i nawet pojawia się na kolejnych palcach.Czy ktoś może mi poradzić co moge zrobić aby pozbyć sie tego bólu i obrzęków???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja siostra choruje od kilku lat na RZS.
jej pomagały ćwiczenia fizyczne oraz krioterapia (miejscowa na bolące stawy). pomocne mogą być również masaże oraz rehabilitacja.
dość często jeździ również do Szpitala Uzdrowiskowego w Ustroniu (woj. śląskie) . tam ma różne zabiegi dostosowane do jej stanu.
z maści ma jakąś z antybiotykiem- przepisywaną tylko na receptę.

może warto poprosić lekarza o zmianę leków. może te co bierzesz są zbyt słabe.
niestety w tej chorobie zdarza się, że mimo leczenia postępuje.

a pytałeś lekarza co masz robić w momencie kiedy choroba się pogłębia?
może może Cię skierować na rehabilitację?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Grzegorz1606



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem juz serie zabiegów rehabilitacyjnych (wirówka wodna,laser,naświetlanie bioptronem)Pracuje dłońmi więc myślę że poddawane są one gimnastyce,a gdy pytam lekarza co zrobić z obrzękami chociaż, to On rozkłada ręce i mówi ze muszę być cierpliwy.Kioterapi jeszcze nie byłem poddawany ,ale czy na opuchnięte miejsca można stosować zabiegi zimne??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to pewnie zależy od organizmu. ale moja siostra miała zabiegi krioterapii (miejscowej) właśnie na opuchnięte stawy- w jej wypadku palce i nadgarstki. mówiła, że po nich czuła się o wiele lepiej , opuchlizna stawała się mniejsza i stawy mniej bolały.
zapytaj lekarza o krioterapię. może i u Ciebie można będzie ją zastosowaćSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Grzegorz1606



Dołączył: 27 Wrz 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję mapewno porozmawiam o tym z lekarzem:) i o efekcie tej rozmowy powiadomię CięSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniale



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 2:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może tak kompresy żelowe okażą sie pomocne...poczytaj sobie na -----Linki spoza biomedical.pl są zabronione!PRZECZYTAJ REGULAMIN FORUM! - link usunęłam / nowicjuszka-----
maja one większe zastosowanie niż ból stawów...
Polecam!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
losia85



Dołączył: 25 Sie 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 25, 2016 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na ból stawów polecam zastosować jakieś naturalne preparaty. Ja stosuje na bóle stawów kolanowych w formie okładu na noc. Po 2 tygodniach stosowania bóle praktycznie znikły. Polecam spróbować gdyż może pomóc a na pewno nie zaszkodzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Roman77



Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 19, 2019 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wiele osób cierpi na takie bóle i nie ma się czego dziwić, jeśli spojrzy się na tempo życia i pracy większości ludzi. Jeśli czujecie, że i z Waszym zdrowiem dzieje się źle, to powinniście rozważyć skorzystanie z odnowy biologicznej w Centrum Rehabilitacyjnym Dobry Brat w Osieku. Dzięki temu będziecie w stanie poczuć się o wiele lepiej. Najlepiej zajrzyjcie na ich stronę i sami się o tym przekonajcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group