Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bóle skroni i okolic stawu żuchwowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wasylek



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 10:33 pm    Temat postu: bóle skroni i okolic stawu żuchwowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowy więc mam lekki problem od jakiś 3-ech tygodni mam straszne bóle skroni i okolic stawu żuchwowego (przy otwieraniu na max ust) poszedłem do lekarza powiedzał mi że to możliwe uszkodzenie stawu żuchwowego i mnie skierował do neurologa no i jak to bywa umnie na wizyte u niego sie strasznie długo czeka i tutaj moje pytanie czy uszkodzony staw żuchwowy leczy sie operacyjnie bo gdzieś wyczytałem że to wina zerwanych scięgień prosze o szybką odpowiedz...

P.S przepraszam za wszystkie błendy

edit by helloween: prosze nadawac nazwy tematom bardziej opisujace problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a zastanawiałeś się, czy to przypadkiem nie jest schorzenie stawu skroniowo-żuchwowego?

objawy:
- trzaski, trzeszczenia, przeskakiwanie podczas ruchów żuchwą
- ból samoistny lub w trakcie otwierania ust i przemieszczania żuchwy
- zmniejszenie zakresu ruchów żuchwy, upośledzone otwierania ust
- zbaczanie żuchwy w trakcie jej ruchu
- bóle i uczucie niewygody w okolicy głowy i szyi
Są to objawy główne, mogą im towarzyszyć również dolegliwości pozornie nie związane ze stawami skroniowo-żuchwowymi:
- zaburzenia słuchu
- szum w uszach
- bóle i zawroty głowy
- ból i sztywność mięśni poruszających żuchwą

przyczyny:
- czynniki zgryzowe
- urazy
- czynniki psychofizyczne

leczenie:
- wyeliminowanie skurczów i bólów mięśni poprzez zastosowanie wilgotnego ciepła lub przyjmowanie leków takich jak środki rozkurczowe lub dostępne bez recepty leki o działaniu przeciwbólowym bądź przeciwzapalnym.
- redukcja szkodliwego wpływu zaciskania i ścierania zębów poprzez noszenie szyny relaksacyjnej. Szyna jest zakładana na zęby górne i chroni je przed tarciem o zęby dolne.
- nauka technik relaksacyjnych w celu poprawienia kontroli napięcia mięśni żuchwy.
- jeżeli wszystkie metody zawiodą a stawy żuchwy są objęte procesem chorobowym może być wskazane wykonanie zabiegu chirurgicznego w obrębie stawu żuchwy.

więc może oprócz do neurologa jeszcze wybrałbyś się do dentysty?

luknij jeszcze tutaj, był kiedyś podobny temat: http://www.biomedical.pl/forum/-vp25519.html
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group