Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bóle odbytu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anonimek_P



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 1:53 am    Temat postu: bóle odbytu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam powazny problem. Chodzo o to ze od 3 dni boli mnie odbyt. Nie moge siedziec, stac, chodzic, lezec. Tzn. w ciagu dnia jest calkiem ok chociaz odczowam dyskonfort ale noce sa najgorsze.... bez silnych srodkow nasennych nie zasne z powodu bolu. Nawet nie potrafie sprecyzowac czy jest to swedzenie czy klocie czy cos jeszcze innego ... Moj odbyt jest zaczerwieniony i w niektorych miejscach jakbym zauwazala ze sa pekniecia skory. czy to te pekniecia mnie bola?? Dodam ze cale zycie walcze z owsikami. Nigdy nie sprawialy mi wiekszego klopotu bo nie bylo to tak silne. Prosze o pomoc, rade, o jakas masc na to bo bol jest tak silny ze nie daje normalnie funkcjonowac. I wolalabym uniknac wizyty lekarza =/
Z gory dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 9:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Myślę, że nie przez owsiki boli Ciebie odbyt. Prawdopodobnie popękały Ci hemoroidy. A może to szczelina odbytu?
Jak czesto się wypróżniasz Question
Cierpisz na zaparcia Question
Narazie przemywaj krocze (rób okłady)... może rumiankiem? Na popękane hemoroidy pomaga podobno balsam Szostakowskiego, który bez problemu kupisz w aptece. Z Twojego opisu trudno jest wywnioskować co może Ci dolegać. To są tylko moje przypuszczenia.

Jeśli ból sie utrzymuje, to ja na Twoim miejscu pędziłabym do lekarza.

Trzymaj sie ciepło i bez bólu Smile


Ostatnio zmieniony przez anula25 dnia Pią Mar 07, 2008 10:53 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anonimek_P



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 10:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak ...niestety cierpie na zaparcia, bylam ostatnio u lekarza i dowiedziałam sie ze jedno z moich jelit mniej pracuje (czy cos takiego).
Poprobuje domowych metod a jak nie pomoze to bede sie musial udac do tego lekarza Sad
Dzis czuje sie juz lepiej ale nie wiem co bedzie w nocy Sad

Dziekuje za odp. Smile

Pozdrawiam Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 10:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez cierpie na zaparcia, niestety ...
Pół godziny przed kazdym posiłkiem wypijaj szklanke wody, ulatwi to poźniej wypróznianie. Ostatnio kupiłam sobie koper włoski, który wspomaga pracę jelit. Z tego co słyszałam to na nawracajace zaparcia najlepsze sa bakterie w kapsulkach (do kupienia w aptece - pytaj o najtańsze około 10 zl), jeszcze nie stosowalam, ale sie przymierzam Smile
Przed każdym wypróznieniem kucnij sobie (z szeroko rozstawionymi nogami) na parę minut, naprawde pomaga. Staraj się mocno nie napinać przy wypróżnianiu, bo w ten sposób hemoroidy sie powiekszają.

Mam pytanie czy nie krwawisz przy oddawaniu stolca. Jeśli tak to poważniejsza sprawa, ale wszystko da sie wyleczyć Smile.

Udaj sie do lekarza. Niech obejrzy, zbada. Nie leczone hemoroidy potrafią uprzykrzyć życie. Zresztą fajnie jest jak nic nie boli Smile
Pij dużo płynów.

Co do owsików ... jedz czosnek i przyjmuj leki, które lekarz napewno Ci przypisal. Pierz czesto pościel i używaj "prywatnego" recznika. Pościel jak i bielizne nalezy prasować. No i staraj sie nie drapać w nocy, bo jaja w ten sposób z rak trafiaja do buzi i koło sie zamyka.
Zreszta jeśli Ty chorujesz na owsiki, to osoby przebywajace z Toba w domu, korzystajace z tych samych ręczników, jak i śpiące na tym samym łózku co Ty, również powinny być objęte leczeniem przeciwko owsikom.

Trzymam kciuki za leczenie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anonimek_P



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 07, 2008 11:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarka zleciała mi jakas specjalna diete na te zaptarcia i poki co idzie calkiem ok Smile) Ale dzieki za rade napewno skorzystam Smile)

Duzo czytałam o hemoroidach i wiem ze przy tym wystepuje krew. Ale ja niczego takiego nie zaobserowowałam.... mam lekko zaczerwieniony odbyt tylko no i tak jakby poppekana skore i nie wiem wlasnie czy nie popekala mi od wysilku ktory wkladam w to by z sie wyproznic. hmm... moze dlatego tak boli??

W domu na szczescie (o ile mozna to tak nazwac) na owsiki choruje tylko ja. Wiem ze to uciazliwe i jestem przewrazliwiona na punkcie higieny takze reczniki, gąbki, pościel .. wszystko osobiste. Z nimi walcze skutecznie Smile

Musze sie udac do aptek i zobacze jak bedzie .... a jak przez weekend sie nie poprawi to w poniedzialek wybiore sie do lekarza Smile



Dziekuje baaaardzo =*
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group