Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle nóg, spadek wagi ciała

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gonia237



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 03, 2008 7:10 pm    Temat postu: Bóle nóg, spadek wagi ciała Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pewnego czasu mój ojciec narzeka na bóle nóg.
Najpierw były to bóle stawów skokowych.
Zgodnie z zaleceniami lekarzy dotychczas
zastosowaliśmy rehabilitację bioprądami i gimnastykę.
Od niedawna narzeka na silne bóle mięśni i kości
obydwu nóg. Od czasu do czasu występuje chwilowy
niedowład w stawie kolanowym. Przez ostatnie 4 miesiące
spadek wagi ciała 20%, aktualnie waży 81 (wiek 60 lat).
Ma podwyższony cholesterol (nie wiem dokładnie o ile).
Poziom cukru 173. Nie odczuwa nadmiernego pragnienia.
Skarży się również na bóle moszny. Wizyta u urologa
zaplanowana dopiero za dwa tygodnie.
Bardzo proszę o jakąś poradę.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 9:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm objawy rzeczywiście są niepokojące. Myślę, że poziom cholesterolu i cukru we krwi nie odgrywają tu znaczącej roli. A czy były wykonane jakieś inne badania??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gonia237



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w środę będą wyniki badania moczu, czekamy również na badanie neurologiczne. Jakie badania jeszcze należałoby wykonać, żeby można postawić diagnozę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 1:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że trzeba by się jeszcze skonsultować z chirurgiem naczyniowym, bo takie objawy ciężkości nóg mogą być objawem upośledzonego krążenia żylnego w nogach. To jest dość częste u ludzi w tym wieku, po prostu zastawki żylne mogą już nie funkcjonować całkiem dobrze i wtedy jest utrudnione krążenie powrotne z nóg w stronę serca. Jeżeli dochodzi do tego jeszcze wysoki cholesterol, to może się tworzyć dodatkowo blaszka miażdżycowa w żyłach i tym bardziej utrudniać krążenie. Dlatego trzeba by postarać się o obniżenie poziomu złego cholesterolu i cukru we krwi odpowiednią dietą, a jeżeli lekarz zaleci to i lekami.

Z badań, aby zobaczyć co dzieje się z tym krążeniem, dobre jest USG krążenia żylnego, wtedy lekarz specjalista już będzie wiedział jak się za to zabrać, jeżeli tam byłoby coś nie tak. Doraźnie można stosować maści w żelu z ekstraktami z kasztanowca, arniką i mentolem, które uszczelniają naczynia, są też tabletki na bazie kasztanowca, wszystko to bez recepty do kupienia w aptece lub sklepach zielarskich.

Do tego podkładanie czegoś miękkiego pod łydki i stopy na materacu w łóżku do spania, tak aby uzyskać pozycję drenażową, która ułatwia odpływ krwi i limfy z nóg w czasie snu. Tu dobrze się sprawdzają stelaże listewkowe podtrzymujące materac, podzielone segmentowo i te oddzielne segmenty można osobno podnosić ręcznie i ustawiać na odpowiednich zapadkach, lub jeszcze wygodniejsze stelaże regulowane elektrycznie z dołączonego pilota. Jeżeli Pani Ojciec dużo siedzi, to też trzeba ustawiać zawsze nogi wysoko, tu dobre są tzw. fotele telewizyjne, gdzie łatwo osiągnąć tę właśnie pozycję drenażową. No i jak najwięcej umiarkowanego ale jednak stałego ruchu, chodzenia. Chodzi o to aby nie dopuścić do powstania zastojów w nogach, do tworzenia się obrzęków żylnych lub limfatycznych, a w konsekwencji do tworzenia się odleżyn i owrzodzeń podudzi, bo to ciężko się leczy.

Jeżeli ten spadek wagi nie jest spowodowany jakąś ciężką chorobą wewnętrzną, a to pewnie szczegółowe badania wykluczą, to to nie jest zły symptom, bo przy problemach z chodzeniem zawsze zaleca się ograniczenie wagi chorego jeżeli jest nadwaga, lub pilnowanie, aby do nadwagi nie doszło.

Ja nie jestem lekarzem, ale podobne problemy ma moja Mama, stąd te moje sugestie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gonia237



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 1:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok , dzięki za pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madelajn



Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 49

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 10:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sugestie kolegi są bardzo trafne. Oczywiście mogą to być problemy z krążeniem żylnym i diagnozując należałoby wykonać badanie usg tętnic i żył kończyn dolnych. Jednak gwałtowny spadek masy ciała i bóle moszny nie mają już nic wspólnego ze złym krążeniem żylnym w kończynach dolnych. Myślę, że wizyta u urologa i zrobienie specjalistycznych badań pomoże zdiagnozować Twojego tatę. A badania morfologiczne krwi były w normie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gonia237



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

morfologia w normie, jak zrobimy inne badania to napiszę co i jak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group