Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

BÓLE MIĘŚNI

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ania05111971



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 25, 2010 8:11 pm    Temat postu: BÓLE MIĘŚNI Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM.CZY KTOŚ MOŻE POMÓC MI W TEMACIE BÓLU MIĘŚNI PLECÓW I NÓG ?SĄ TO BÓLE NAPIĘCIOWE .......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ania05111971
po pierwsze- nie pisz postów wielkimi literami. każdy z nas umie czytać . ja natomiast nie lubię jak się krzyczy- a to oznaczają wielkie litery w netetykiecie.

po drugie- byłaś u lekarza? robiłaś badania? skąd wiesz że to bóle napięciowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania05111971



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 4 lat mam rozpoznaną ( ha ha )nerwicę .Zaczęło sie od dodatkowych skurczow serca ,po roku było zap.żołądka ,a teraz (od 2 lat codzienne bóle mięsni barków,karku ,nóg ,rąk trwające od rana do wieczora .Z badań rtg kręgosłupa (wpuklanie jądra miażdzystego w lędzwiowym ) bada krwi:morf,ob ,crp,chlamydia ujemna ,borelioza póżna ujemna wszystkie wyniki książkowe. Laughing Mam 38 lat ,czuję sie na 90. Jedyną rzecza która przynosi mi ulgę na 20 min.jest gorący prysznic .Brałam mydocalm ,myolastan ,sirdalud ,amitryptyline ,millgame,diclofenac,........................................i nic .Zero poprawy.Nie mam już siły Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 5:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a próbowałaś uprawiać regularnie sport?
wiem, że przy bólach jest ciężko, ale próbowałaś?
rozluźniająco działa basen (może też być jaccuzi) Smile może sauna?
na rozładowanie napięcia bardzo pomagają ćwiczenia aerobowe ( u mnie świetnie się sprawdza orbitrek).
obecnie bierzesz jakieś leki na nerwicę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania05111971



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 6:27 pm    Temat postu: bóle mięśni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obecnie biorę tabletki ziołowe na uspokojenie z walerianą lub melisą.Niewiele to pomaga ale pozwala trochę się wyciszyć .Co do sportu to ja mam ruchliwą Razz pracę .Pracuje jako pielęgniarka z ciężko chorymi w domach ,więc dzwigania jest sporo o stresu też .Na codzień jeżdze na rowerze praktycznie wszędzie ,do pracy do sklepu ,do kościoła i.t.p. Pływać niestety nie umiem Sad Ostatnio czytałam o leku pt.afobam .który podobno rewelacyjnie Twisted Evil wycisza i rozlużnia.Można go brac dorażnie co w moim przypadku jest b.pożądane bo do bóli mięśni czasem dołącza się przerażliwy ból karku i głowy ,który nie mija po żadnym leku p.bólowym a dodatkowo żołądek mnie boli po nich .Mam do niego dostęp z racji zawodu ale dotychczas nie ośmieliłam się go użyć Embarassed .Biorąc pod uwage to że od reumatologa dostałam kiedyś amitryptylinę bo niby wykrył u mnie fibromialgię i łykałam to świństwo 2 miesiąće z żadnym skutkiem to afobam jest pikusiem w porównaniu z amitrypt.......Mam przyjaciółke która poleca mi bardzo platforme wibracyjną .Ona mieszka w AUSTRALII i tam jest to b.polecane na tego typu choroby bo podobno bardzo rozlużnia .Tylko że nie mam gdzie tego wypróbować a szkoda mi wydac 1200zł na kolejny mebel .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ania05111971
nie radzę brać afobamu - uzależnia. wprawdzie doraźnie można ale ja bym bez porozumienia z lekarzem nie brała.
miałaś wykonywane jeszcze jakieś badania?
a słyszałaś może o łóżku CERAGEM?
nie wiem czy u Ciebie w mieście też jest, ale tu gdzie ja mieszkam jest "gabinet" gdzie można się za darmochę powylegiwać i wymasować. niektórzy sobie bardzo chwalą.
mój tata cierpiał na straszne bóle kręgosłupa. oprócz standardowych leków chodził na łóżko- to pozwoliło mi stanąć na nogi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania05111971



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm ...Nie słyszałam o takim łózku .Podejrzewam że u mnie w mieście nie ma takowego .Badań więcej nie miałam .Byłam tylko u neurologa .Nie stwierdził żadnych nieprzwidłowości .Wszystkie odruchy neurologiczne o.k.Ale powszechnie wiedomo że neurolodzy zaczynaja leczyć dopiero jak pacjent prawie nie żyje ,albo powłuczy nogami. Rolling Eyes Myślenie moje też było nakierowane że na pewno mam SM albo inną fajną chorobe .Ale jeśli by tak było juz dawno leżałabym plackiem .Tak myśle .Nie wiem już jak mam sie ratowac .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Melzar



Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lip 02, 2010 8:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Skoro nie zauważono u Ciebie zmian organiczynch, czy to w mózgu czy to w ciele to zastanowiłbym się czy nie masz objawów somatycznych nerwicy. Objawy somatyczne często występują w sytuacjach kiedy są tłumione emocje (zazwyczaj lęk, agresja, gniew, złość). Proponowałbym spotkanie, na początek z psychologiem a następnie z psychoterapeutą. Psychoterapia myśle, że w tym wypadku by pomogla. Można również zastanowić się nad wizytą u psychiatry, który przepisze odpowiednie leki na zmniejszenie objawów występujących u Ciebie w twoim wypadku napięcia mięśni. Ale trzeba zwrócic uwagę na to, iż samo branie leków nie rozwiąże Twoich problemów jedynie zniweluje je do tego stopnia, iż będziesz mogla normalnie funkcjonować w codziennym życiu i również co podkreślam na psychoterapii. Tak więc polecam spotkanie z psychologiem aby określił jaki typ psychoterapii bylby dla Pani najlepszy czy behawioralno poznawcza, gestalt a może psychoanaliza.

Pozdrawiam i życze powodzenia
Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania05111971



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od niedawna biorę Spamilan i troszkę lepiej .Nie mam takich strasznych bóli karku .....ale teraz już się nakręcam bo 19 .08 mam rezonans kręgosłupa szyjnego a żę pracuje w branży medycznej i mam pojęcie co nieco o chorobach i już wyobrażam sobie co ja tam mam .Najgorzej w tej chwili bolą mnie mięśnie nóg .Miałam tomograf lędzwiowego ale wykazał tylko ( tak tylko -moja koleżanka tez miała w tym samym czasie co ja i wyszły jej 2 przepukliny )zmiany zwyrodnieniowe stawów miedzywyrostkowych i wątpie że to jest powodem tak silnych bóli mięsni nóg .Czekam więc na wizytę u lek.rehabilitacji . :roll:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group