Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle kości- ból kręgosłupa promieniujący do kości nóg

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariaq



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 11:21 pm    Temat postu: Bóle kości- ból kręgosłupa promieniujący do kości nóg Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Proszę o radę od miesiąca boli mnie kręgosłóp w okolicy krzyża, ból promieniuje do kości nóg. Nie biorę leków przeciwbólowych, bo nie uśmierzają bólu, dlatego wolę się nimi nie faszerować. Ból jest stały, tępy. Dodam, że cztery miesiące temu miałam wykonane 3 serie nakłuć lędźwiowych, łącznie igła była w moich plecach 15 razy, za 15 razem udało się pobrać płyn mózgowo-rdzeniowy. Może to ma jakiś związek. Jednak po samej punkcji nie miałam dolegliwości.
Występują u mnie jeszcze inne objawy. W ciągu pół roku schudłam 11 kilo, od marca mam pewnego rodzaju napady: zawroty głowy, bóle głowy (tylnia część głowy), miałam trzy utraty przytomności. Jednak te objawy są "napadowe". Jestem w stanie je znieść, jednak bóle kości są nie do zniesienia i czasami krzyczę z bólu.
Proszę o pomoc, gdyż lekarz rodzinny nie przejawia zainteresowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 11:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mariaq
Nie bardzo rozumiem dlaczego leczy Cię lekarz ogólny a nie specjalista neurolog.Czy wykonano TK czy MR głowy?Jakie są wyniki RTG ,TK czy MR kręgosłupa.Wyniki badań krwi oraz innych badań.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariaq



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W tym momencie nie leczy mnie żaden lekarz, wszystko muszę zacząć od początku, a więc od lekarza rodzinnego. W marcu trafiłam do szpitala na oddział ogólnu z powodu kilkakrotnej utraty przytomności, bólu i zawrotów głowy, więc wszystkie działania skupiły się na wyjaśnieniu tych przyczyn. Dopiero później przeniesiono mnie na neurologię. Wykonano rezonans magnetyczny głowy, który nie wykazał nieprawidłowości. Badali mnie również endokrynolodzy, kardiolodzy i laryngolodzy. Zastanawiano się nad konsultacją onkologiczną- nie było jej (miałam kiedyś nowotwór jednak był on niegroźny i łagodny, zmianę wycięto w całości). Jednak w badaniach ogólnych nic nie wyszło, dlatego zdecydowano się na pukcję. Wykonano trzy serie nakłuć, pobrano płyn na badania w kierunku boleriozy i kleszczowego zapalenia mózgu- nie wykazano wzrostu. Jednak z powodu trudności podczas pobrania płynu zadecydowano o wykonaniu rezonansu kręgosłupa i ponownego rezonansu głowy. Jednak ordynator oddziału nie wyraził zgody na dalsze (drogie) badania z powodu ograniczonych funduszy. Wypisano mnie do domu mówiąc, że nie ma zagrożenia życia, więc mogę wyjść. Objawy złagodniały na miesiąc, jednak ponownie się pojawiły i dołączył się ten ból. W badaniach, które wykonano stwierdzono nieprawidłowości w usg tarczycy- bardzo wysoka perfuzja i mam zwężone pole widzenia, reszta badań mieści się w granicach normy, były kłopoty przy echo serca- jednak ostatecznie lekarz stwierdził, że jest w normie. Nie wiem w którą stronę dalej iść, czy wykonać sama jakieś badania, czy nie, tylko nie wiem jakie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 5:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mariaq
Zalecał bym jednak wykonanie tych badań które zostały nie wykonane(argumentacja ze brak funduszy jest niepoważna jak na lekarza)Oraz pogłębić badania w kierunku tarczycy.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mariaq



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam u lekarza endokrynologa i powiedział, żebym przyszła za rok do kontroli z nowymi wynikami badań. Nieprawidłowe jest to usg, ale hormony są prawidłowe. Gdy byłam w szpitalu hormony były nieprawidłowe, a za dwa dni były dobre, więc uznano to za błąd w laboratorium.
Niestety leżąc w szpitalu przekonałam się jak są oszczędane pieniądze na badania.
No nic będę coś działać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lip 24, 2010 10:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mariaq
To,ze wyniki badań hormonalnych są dobre nie oznacza,że nic się nie dzieje.Proszę naciskać lekarzy.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jacekC1



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie bagatelizuj tego! to poważne objawy, staraj się o skierowania do neurologa, onkologa, endokryloga albo wez sprawy we własne rece jeli nie mozesz dogadac się ze swoim lekarzem, albo po prostu go zmien. jesli chodzi o neurologa, znam pania dr seweryne konieczną, która jest lekarzem z powołania, nie wyobrazam sobie ze mogłaby odesłać mnie z kwitkiem, tak jak odsylaja Ciebie, jesli jestes z trójmiasta czy okolic spróbuj sie do niej zapisac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuka



Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobne bóle. U mnie lekarz stwierdził, że to zapalenie nerwu kulszowego, czyli tzw. rwa kulszowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group