Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

bóle głowy,omdlenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olcia9444



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 15 lat i w czerwcu zemdlałam od tego czasu mam bóle głowy na skroniach , zaniki pamięci , niskie ciśnienie i często zawroty głowy . Sad Czy to może być rak ? Proszę o szybką odpowiedź . I z góry dziekuję . Smile

Przenosze do działu Zdrowie/Lekarz rodzinny.
carboczar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 10:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olcia9444
Nie,to nie jest rak,objawy mogą wskazywać na niedokrwienie mózgu np z powodu niskiego ciśnienia ale głównie z powodów kardiologicznych,oczywiście mogą być jakieś zmiany w mózgu.Tego bez badań nie da się stwierdzić.Należy pamiętać,że Jesteś w takim wieku,kiedy takie objawy mogą się pojawiać bez przyczyny(jest to dorastanie i dojrzewanie organizmu)Aby zdiagnozować należy wykonać badania(krew,mocz,ekg) i dopiero w zależność od wyników wdrożyć leczenie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Paź 07, 2009 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olcia9444 napisał:
Czy to może być rak ?

mnie też się nie wydaje, że to rak.
młodzież często skarży się na takie dolegliwości. sama na nie cierpiałam. w końcu przeszło Smile warto pójść do pediatry i powiedzieć o co chodzi- niech zleci potrzebne badania.
czy oprócz omdleń i bólu w skroniach dzieje się coś jeszcze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olcia9444



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robiłam ekg , badania krwii , moczu i wszystko jest dobrze .
Oprócz tego co wymieniłam wcześniej to mam jeszcze takie coś , że jak przekręcam głowę to pyka mi w szyji i wtedy cały język mi drętwieję .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 11:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olcia9444 napisał:
jak przekręcam głowę to pyka mi w szyji i wtedy cały język mi drętwieję .

czy lekarz o tym wie?
wie w ogóle o Twoich dolegliwościach czy piszesz na razie tylko tu, na forum?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olcia9444



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jaki lekarz ? Mówiłam lekarzowi rodzinnemu i ortopedzie .
Właśnie nie wiem czy mam się zapisywać do lekarza czy nie . A jak mam sie zapisać to do jakiego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 3:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olcia9444
według mnie dobrze by było skonsultować się z neurologiem dziecięcym- ze względu na Twój wiek.
do niego potrzebne jest skierowanie. wystawić je może pediatra/rodzinny.
neurolog Cię zbada, zobaczy czy wszystko w normie, przeprowadzi wywiad i zleci ewentualne dalsze badania.
skoro te objawy utrzymują się już dłuższy czas to warto poszukać co jest przyczyną.
możliwe, że to z dojrzewania lub zbyt niskiego ciśnienia, ale sprawdzić zawsze warto Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olcia9444



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 10:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heeh . Smile To sprawdzę . ;p Pójdę w pon i zapiszę się do lekarza rodzinnego . Smile I jak będę coś wiedziała to napiszę na forum . ;p

Dodano po 39 minutach:

A te zaniki pamięci to są dziwnę (tzn ostatnio miałam taką akcję , że byłam w przychodni z tatą i szłam za nim i naglę tak jakby mi się film urwał i widziałam przed oczami postać taty i zaczełam do niego mówić i go szturchać , że nie tu stoi , a potem naglę tak jakbym się obudziła i okazało się , że to jakiś inny facet wogólę nie podobny do mojego taty) . Troche takię dziwnę , a ten przypadek to nie był jedyny , było ich znacznie więcej .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 2:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

idź do lekarza. powiedz o tych wszystkich dolegliwościach.
niech sprawdzi co Ci dolega Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olcia9444



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 2:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do neurologa ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group