Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle głowy i w klatce piersiowej - czy to nerwica?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IllegalPrincess



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 4:18 pm    Temat postu: Bóle głowy i w klatce piersiowej - czy to nerwica? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od jakiegoś roku, kiedy biegam, czy wykonuję inny ruch, bardzo boli mnie głowa z tyłu, nad karkiem. w różnych miejscach. od początku wakacji boli nie tylko jak się ruszam, ale także od tak se, jak siedzę, czy robnię cokolwiek innego. poza tym, mniej więcej w tym samym czasie (od początku wakacji) zaczęło mnie boleć po lewej stronie klatki piersiowej, czasami w środku, ale wcześniej bolało tylko po lewej. ogólnie, nie mam problemów ze spaniem (zasypiam zwykle szybko, rzadko się budzę), nie uważam, abym się dużo denerwowała, ani nic z tych rzeczy, choć czytałam, że nerwica może być wywołana traumatycznymi przeżyciami z przeszłości. xd piję codziennie melisę, chodzę spać o normalnej godzinie, śpię co najmniej 7 h. dziennie, to w skrajnych przypadkach. nie wiem, co jeszcze mogę dodać. czy to już nerwica? czy mam się udać do lekarza? on pewnie skieruje mnie do psychologa.
aha, od jakiś trzech dni mam też takie dziwne duszności, jakbym nabierała powietrza, dochodzi ono do klatki piersiowej, ale dalej znika... to przez nerwy?


-----edited by emilka-----
uściśliłam tytuł tematu, żeby wiadomo było w czym problem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 6:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam dusznosci i bol w klatce to by wygladalo na nerwice ale pod warunkiem ze miala bys wszystkie badania porobione i wszystko bylo by w pozadku tak ze ja radze udac sie do lekarza pierwszego kontaktu i porobic badania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
IllegalPrincess



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pewnie będę musiała łazić do psychiatry. ;p pewnie strasznie tam jest . xd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 6:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobry psychiatra nie jest zły Smile
przecież to też lekarz.
jednak na początek radzę udać się do lekarza rodzinnego i powiedzieć o wszystkich dolegliwościach.
niech zleci potrzebne badania. potem się okaże co dalej:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2008 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

popieram poprzedniczke najpierw lekarz pierwszego kontaktu i badania ktore pozwola ci wykluczyć inne schorzenia.psychiatra to tez lekarz wiem ze istnieje jeszcze wyobrażenie że do psychiatry udają się tylko ludzie z chorobami psychicznymi ale to nie prawda to nie wstyd leczyć się właśnie u takiego lekarza w dzisiejszych czasach jest dużo różnych chorób spowodowanych stresem i naszym trybem życia chodz by nerwica czy depresja tak ze śmiało głowa do góry....powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
B-0802



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 9:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnie lata były dla mnie stresujące.nowa szkoła, prawo jazdy, matura, a w między czasie moi rodzice i babcia wciąż się kłócą.ciągle wplątują mnie w swoje problemy.na dodatek moja siostra się wyprowadziła i zostałam z tym sama.od kilku lat boli mnie głowa.byłam u lekarzy i nie jestem chora.czasem boli mnie serce, czasem mam takie uczucie duszności a czasem mam kołatanie serca.jednak od pewnego czasu może od kilku miesięcy stałam się dość nerwowa,a po każdej kłótni płaczę w nocy do poduszki.ostatnio coraz częściej boję się śmierci itp.kiedyś w ogóle się tym nie przejmowałam.czy to może być nerwica?niechce iść na próżno do lekarza skoro nie jestem pewna czy to aby to.proszę o pomoc.. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Wrz 16, 2008 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B-0802- jeśli byłaś już u lekarzy i wyniki masz w porządku to te objawy są prawdopodobnie na tle nerwowym.
żyjesz w stresujących warunkach więc nic dziwnego że stałaś się nerwowa i płaczliwa.
a zauważyłaś może kiedy pojawiają się te bóle głowy?
czy nie są spowodowane ciśnieniem krwi lub atmosferycznym (pogodą) ?
czy pojawiają się zawsze po lub w momencie stresu?
masz problemy ze snem , jedzeniem, samoakceptacją, poczuciem bezsensu życia?
powiesz jak to u Ciebie jest?
ściskam
Gosia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group