Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bole brzucha,gazy,biegunki - POMOCY !!

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Black_Fox



Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 2:48 pm    Temat postu: Bole brzucha,gazy,biegunki - POMOCY !! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam 20 lat 175cm wzrostu i waze 56kg. Mam bardzo uciazliwy problem otoz sa to bardzo czeste bole brzucha towarzyszace im biegunki oraz gazy. Problemy z zoladkiem mialem w sumie od dziecka dosc czesto bolal mnie brzuch po zjedzeniu czegos ciezkiego i w przypadku stresu. Aktualnie problem bardzo sie nasilil rok temu trwal cale wakacje teraz zaczal sie jakos od Stycznia i trwa do teraz. Baedzo czesto burczy,wierci(tak jakby bulgotanie) mi w brzuchu. Jem jak na swoja wage stosunkowo duzo ale mimo wszystko nie moge przytyc, mysle ze to szybka przemiana materi oraz palenie papierosow. Zawsze podczas lub po spozyciu alkoholu dostaje biegunki dlatego ograniczylem alkohol nie pije praktycznie wogole a jesli juz to 1-2 piwa. Sportu nie uprawiam, staram omijac sie ciezkie potrawy typu kebab, frytki, chipsy, pizza itp. Bylem u lekarza rodzinnego ktory stwierdzil ze moze to byc nadzerka na zoladku, dostalem leki oslonowe na miesiac lecz niestety efektu nie ma zadnego(kuracje juz skonczylem). Odbylem badanie krwi i moczu lecz lekarz nie stwierdzil zadnych zmian. Pilnie prosze o pomoc problem jest bardzo dokuczliwy !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 8:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może cierpisz na syndrom jelita drażliwego?
objawy by mi się zgadzały.
poza tym- dobrze by było wykonać gastroskopię i badania kału na pasożyty i lamblie.
jeśli ogólny nie będzie w stanie Ci pomóc idź do gastrologa (niestety nie wiem czy do niego potrzebne jest skierowanie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rozczochrana



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam zespół jelita drażliwego i mam identyczne objawy, musisz jednak najpierw wykonać badania o których pisze gosia, bo może to coś innego np. jakiś pasożyt którego łatwo wytępić i będziesz miał spokój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Black_Fox



Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 7:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moge wiedziec jak wyglada leczenie zespolu jelita drazliwego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Sob Maj 30, 2009 9:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja ciocia cierpi na syndrom jelita drażliwego. Musisz unikac stresu,
stosować odpowiednia diete - pokarm powinien być urozmaicony i bogaty we włókna roślinne. . Należy unikać potraw zawierających dużo węglowodanów, oraz tych co powodują gazy,czyli fasoli, kapusty, brukselki. Musisz przestać pic kawe i alkohol.
Moja ciocia stosuje tez jakies leki, ktore jej pomagają. Na bóle zaparciowe stosowuje środki antycholinergiczne, na biegunke nie wiem co ma:P ale na wzdecia zażywa dimetykon, cos takiego, wiem, bo moja siostra tez to miala. I w sumie to wszystko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 10:54 pm    Temat postu: pomocy,prosze o szybka odpowiedz,wazne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie. od jakis 2 tygodni mam problem z wyproznianiem. Mam ostatnio luźne stolce od 1-2 dziennie. nie siedze na kibelku dlugo wiec nie jest to chyba biegunka.jest to takie rozwolnienie.mozecie mi powiedziec co to tak naprawde jest biegunka? wspomne ze biore tabletki antykoncepcyjne. ktore przyjmuje rano w godz. 5.30-6.30 a wyprozniam sie ok 9.00 itd. Antykoncepcja jest zachowana? Czy to sa jednak biegunki? co moze byc przyczyną? moze byc to stres? odyzwiam sie zwykle normalnie i nie mialam wczesniej problemow z kwestiami jelitowymi ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 7:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aleksandraaa
W skrócie za biegunkę uważa się:zwiększoną liczbę wypróżnień,również większą ilość wypróżnień o konsystencji raczej płynnej,jeśli w stolcu pojawiają się inne formy jak krew,śluz czy nawet ropa a zmianom tym towarzyszą bóle brzucha.Jednak należy pamiętać,że przy stosowaniu anty.takie objawy mogą występować,więc nie mają nic wspólnego z biegunką.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aleksandraaa



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za odpowiedz Smile a co moge kupic w aptece na luzne stolce?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 8:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aleksandraaa
laktuloza(Lactulosum, Duphalac, Normase, Normalac)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam dokładnie to samo co ty. Też mam 175cm wzrostu i ważę 53kg. Nic mi nie pomaga... mam strasze kompleksy i depresje ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group